Gruodžio
1

Martynas Švėgžda von Bekker

Atlikėjai: Martynas Švėgžda von Bekker (smuikas) , Marta Finkelštein (fortepijonas) Koncerto data: 2018-12-01
Koncerto laikas: 16:00 Kaina: 6€ - 16€
Bilietus platina

BILIETAI.LT
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker. Gimė Vilniuje dailininkų ir muzikų šeimoje, mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Pirmi smuiko mokytojai buvo E.Strazdaitė-Bekerienė, T. Šernas, G. Vytėnaitė, E. Armonienė ir I. Armonaitė. Studijavo R. Katiliaus (Vilnius) ir M. Lubotsky (Hamburgas) smuiko klasėse. Konsultavosi pas I. Bezrodną, I. Oistrachą, V. Pikaizeną, E. Feltzą, B. Garlitskį.

 

1991 m. Hamburge laimėjo Tarptautinio J. Brahmso konkurso III vietą. 1992 m. subūrė fortepijoninį trio „Coloris“ su pianistu H. Luciusu ir violončelininku R. Timmu. 1996 m. Hamburge įgijęs magistro laipsnį su pagyrimu, persikėlė į Paryžių, kur pelnė Prancūzijos valstybinę stipendiją. 1997 m. Lietuvos Kultūros ministerija suteikė M. Švėgždai von Bekkeriui Lieuvos jaunimo kultūros atstovo garbės vardą.

 

Švėgžda von Bekkeris koncertavo su Vokietijos, Lietuvos, Suomijos, Gruzijos orkestrais. Su pianistais A. Banaityte, G. Čepinskaite, M. Mednik, N. Lugansky, A. Angelova, R. Lauriala, A. Simonian, I. Baikštyte parengė duetų programas. 1997 m. išleido aštuonias kompaktines plokšteles, tarp kurių ir XX a. Lietuvos autorių kūrinių smuikui solo CD. Koncertuoja Euopoje ir JAV. 2001–2012 m. – festivalio „Alternatyva“ rengėjas.

 

Nuo 2003 m. dėsto LMTA styginių instrumentų katedroje. 2004–2012 m. vedė meistriškumo kursus; buvo Kopenhagos, Oslo, Lisabonos ir Kaljario aukštųjų muzikos mokyklų lektorius. 2009–2010 m. Fulbraito mokyklos lektorius Bostono universitete. 2015 m. Hamburge inicijavo tarptautinę tarpdisciplininę keliaujančią menų mokyklą „Alternatyvių menų akademija“. Nuo 2016 m. dėsto Hambugo J. Brahmso konservatorijoje.

 

2016 m. išleido jaunųjų Lietuvos kompozitorių kūrinių smuikui solo kompaktinę plokštelę, kuri buvo pristatyta Kaune.

Švėgžda von Bekkeris aktyviai koncertuoja, ypatingą dėmesį skiria lietuviškai muzikai. Šiais metais dalyvavo Chaimo Frenkelio vilos festivalio atidarymo koncerte, kur atliko Monikos Sokaitės kūrinį „Todos los fuegos el fuego“ smuikui ir kameriniam orkestrui. Vėliau šis kūrinys buvo atliktas ir Kintų muzikos festivalyje.

 

Šį syki Paliesiaus dvaro klausytojai turės ne tik progą išgirsti ir pamatyti, muzikos kritikų „smuikininku virtuozu“ vadinamu, Martyno Švėgždos von Bekker pasirodymą, bet taip pat ir unikalią galimybę pabendrauti su atlikėju bei sudalyvauti diskusijoje. Po koncerto Martynas Švėgžda von Bekkeris kviečia visus bičiuliškai ratu susėdus pasidalinti mintimis apie XXI a. Lietuvą bei Ją mylinčių pasaulyje žmonių veiklą, tarpusavio ryšių naujoviškumą, tautinį bei pilietinį tapatumą, atsakomybes, tikslus, darną. Menininkas siūlo unikalią bendruomeninę jungties formą – veikimo būdą – BIČIULIŲ SPIEČIUS. SPIEČIUOSE laukiami visi, kam tai svarbu, taip pat – norintys pasiklausyti pokalbių, pasidalinti savo mintimis, įžvalgomis, pastebėjimais, pasiūlymais, patarimais, numanomais tikslais, norais bei siekiais, palinkėjimais, galimai prioritetiniais Lietuvos Bičiulių ir jų Spiečių po Saule uždaviniais, nuogąstavimais, sunkumais bei problemomis. Bičiulių bendruomenės pagrindiniai prioritetai yra veikti iš vien su Meile ir Pagarba Žmogui, Gamtai, Žemei. Daugiausia džiaugsmo suteiktų susirinkusiųjų pasiūlymai apie vertybes, ypatumus, gebėjimus ir bruožus ieškant ir kuriant XXI a. Lietuvą mylinčių tautiečių ir pasaulio piliečių inovatyvų identitetą.

 

Daugiau informacijos apie atlikėją:

http://vonbekker.com/

 

Koncerto vakarienės meniu ir kiti pasiūlymai:

https://paliesiausdvaras.lt/wp-content/uploads/2018/10/meniu-gruodis.pdf

 

 


Bilietus platina

BILIETAI.LT

Vakarienė ir ...