Gruodžio
26

Kalėdinis vakaras „Angeliška baroko muzika“. Giulio Caccini ir jo amžininkų dainos


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/paliesia/domains/paliesiausdvaras.lt/public_html/wp-content/plugins/advanced-custom-fields-pro/includes/api/api-template.php on line 499
Atlikėjai: Dainininkė Renata Dubinskaitė ir klavesinininkas Vilimas Norkūnas Koncerto data: 2018-12-26
Koncerto laikas: 14:00 Kaina: 21-26€
Bilietus platina

BILIETAI.LT
Vakarienė ir ...: koncertai@paliesiausdvaras.lt

Kalėdos šeimos šventė, kvepianti šiluma, mandarinais, prieskoniais ir karštu vynu. Šiais metais gruodžio 26 d. kviečiame jas praleisti Paliesiaus dvare, kūrenantis židiniui, klausantis širdį raminančios senųjų laikų muzikos, užkandžiaujant dar karštomis cinamoninėmis bandelėmis iš mūsų kepyklėlės, kurioje nenustoja kūrentis krosnis, o iš kamino rūkti dūmai.

Kviečiame į šiltą, tikra žiema ir šiltu namų jaukumu kvepiantį vakarą tikrame dvare, kurio taip ilgisi siela per Kalėdas ir kurį taip sunku patirti miesto šurmuly.

 

Kalėdinėje programoje:

Jaukus ramybe pulsuojantis Kalėdinis koncertas: „Angeliška baroko muzika“

Edukacinė vilnos vėlimo adata valanda (gaminsime dovaną Kalėdinį žaisliuką artimam žmogui)

Vakarienė prie bendro stalo: dvaro virtuvės šefo pasiūlymas – nuo karšto patiekalo iki deserto ir vyno.

 

Daugiau apie koncertą:

Šiais metais minimos 400-osios žymaus italų kompozitoriaus Giulio Caccini (c. 1550–1618 ) mirties metinės. Caccinio įtaką muzikos istorijai sunku pervertinti, nes su juo susijusi  bene ryškiausia muzikos stiliaus revoliucija – naujo solinio vokalinės muzikos stiliaus, vadinamo monodija, atsiradimas. Tai buvo priešprieša sudėtingam renesanso polifonijos stiliui, kuriame 3-6 lygiaverčiai balsai nuolat pynėsi tarpusavyje, taip apsunkindami dainuojamo teksto suvokimą. XVII a. pradžios barokinėje monodijoje daugiabalsį muzikos audinį pakeitė vienas balsas su aiškia melodija. Kartu su jį lydinčiu instrumentiniu akompanimentu solistas galėjo ekspresyviai perteikti poezijoje užrašytas prasmes. Stiliaus lūžį paženklino 1601 m. Florencijoje išleistas Caccini natų rinkinys „Naujoji muzika“. Kompozitoriaus jubiliejus yra puiki proga prisiminti Lietuvoje labai retai atliekamus jo kūrinius ir išgirsti unikalų XVII a. pradžios naujosios muzikos skambesį. Tad antrąją Kalėdų dieną kviečiame jaukiai praleisti Paliesiaus dvare.

 

Koncertinėje programoje atliekamos Caccinio ir jo amžininkų dainos, parašytos pagal garsių to meto poetų tekstus – melancholiški ir linksmi kūriniai, sukurti paprasta strofine forma, bei vokalinės kompozicijos, primenančios ankstyvosios operos fragmentus ir perteikiančios kontrastingas emocines būsenas. Kūriniuose išryškėja tobula muzikos ir poezijos sąjunga, kurią papildo projekcijoje rodomi XVII a. pradžios italų tapybos paveikslų vaizdai, kuriantys ypatingą atmosferą.

 

Šia ankstyvojo baroko muzikos programa su klausytojais dalinsis du aistringi senosios muzikos puoselėtojai dainininkė Renata Dubinskaitė ir klavesinininkas Vilimas Norkūnas. Šie akademiniam pasauliui puikiai pažįstami muzikantai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir prestižiniuose Europos senosios muzikos festivaliuose.

 

Daugiau informacijos apie atlikėjus:

http://www.vilimas.lt/

http://www.cantofiorito.lt/Members-853.html

 

Pasiklausyti:

https://soundcloud.com/vilimas-norkunas/g-frescobaldi-1583-1643

https://www.youtube.com/watch?v=GEnmbB9G-yc

 

Kalėdinio vakaro visos programos (maistas + užsiėmimas vėlimo) kaina – 40 Eur/1 asm. + bilieto kaina

Keturių asmenų šeimai taikoma 15 proc. nuolaida.

Kviečiame pas mus pasisvečiuoti ilgiau – nakvynė su pusryčiais 75 Eur dviem.

Užsakyti kalėdinio vakaro programą ir daugiau informacijos: paliesiausdvaras.lt, el.p. info@paliesiausdvaras.lt  arba tel. 8 626 82 760.

 

BILIETAI:
Bilietai.lt

Atvykusiems į koncertą su vaikais iki 7 metų, koncerto metu pageidaujantiems siūlome Vaikų darželio paslaugą (nemokamai)


Bilietus platina

BILIETAI.LT

Vakarienė ir ...

koncertai@paliesiausdvaras.lt