Liepos
20

Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)

Atlikėjai: Guoda Gedvilaitė (fortepijonas) Koncerto data: 2019-07-20
Koncerto laikas: 16:00 Kaina: 8,5-21 EUR
Bilietus platina

BILIETAI.LT
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Siūlome pavėžėjimo paslaugą norintiems atvykti į koncertą iš Vilniaus ir atgal! Plačiau

Kreiptis: koncertai@paliesiausdvaras.lt arba +370 610 47265

Dovana

Dovana

Bitininkų paslaptys Plačiau

Šio koncerto klausytojus kviečiame atvykti 1 val. prieš koncertą – bendrausime bičiulystės temomis: būsime krašto bitininkų svečiai, klausysimės bičių ir bitininkystės istorijų, ragausime medų, galėsime jo įsigyti.

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą. Plačiau

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę. Plačiau

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Atvykusiems į koncertą su vaikais iki 7 metų, koncerto metu pageidaujantiems, siūlome Vaikų darželio paslaugą (nemokamai)

Ekskursija

Ekskursija

1,5 val. prieš koncertą - ekskursija po dvarą

Liepos 20 d. į Paliesiaus dvarą grįžta Guoda Gedvilaitė. Pianistė apie Paliesiaus dvare skambėsiančią „XIX AMŽIAUS ROMANTIKAI – VIRTUOZAI“ programą pasakoja:

„Prieš daug metų gavau užsakymą išmokti keletą Claros Schumann pjesių. Pradėjau domėtis ir skaityti apie šią geriausią XIX a. Vokietijos muzikinio pasaulio moterį. Taip susižavėjau, kad perskaičiau visas biografijas bei tris tomus Claros ir Roberto laiškų. Tai labai romantiška, gilu ir itin autentiška. Įkvėpta šios istorijos sukūriau solinę programą, kur pati skambinu fortepijonu ir skaitau ištraukas iš Claros ir Roberto Schumannų laiškų. Lietuvos nacionalinės filharmonijos užsakymu su režisiere Jūrate Vansk, pianistais ir vaikais pastatėme labai gražų muzikinį spektaklį – „Meilės daina“ apie Schumannų šeimos ir Brahmso draugystę, kurį jau ne kartą rodėme Vilniaus filharmonijos ir Vokietijos scenose. Dėl didelio spektaklio pasisekimo jau kitą dieną sumaniau atkurti XIX a. saloną. Tokį, kokie būdavo Chopino, Liszto, Mendelssohno, Brahmso ir Schumannų laikais. Patys žymiausi salonai tuomet buvo Paryžiuje ir Berlyne, kuriuose lankydavosi karaliai, hercogai, grafienės, princesės ir visa aristokratija.

Programą karūnuos dėl savo sudėtingumo itin retai skambantis kūrinys – „Hexameron variacijos“, kurias savo salono koncertui Paryžiuje 1837 m. užsakė italų princesė Cristina Trivulzo Belgiojoso. Užsakymas buvo duotas Ferencui Lisztui, jas kurti kompozitorius paprašė dar penkių savo kolegų. Žodis „hex“ graikiškai reiškia šeši – šeši kompozitoriai, šešios variacijos, Dievas kūrė pasaulį šešias dienas… Būtent šiame 1837 m. Paryžiuje gyvavusiame salone turėjo pasirodyti ir susikauti du pianistai virtuozai – Ferencas Lisztas ir Sigismundas Thalbergas, kurie kovojo dėl geriausio pianisto titulo visame pasaulyje.“

Pianistė Guoda Gedvilaitė pasižymi ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir išskirtiniu jos atlikimu. Jos programos visuomet originalios ir naujos, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant. Pianistė mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Jos scenos partneriai ne tik žymūs klasikos muzikai, bet ir aktoriai, baleto artistai arba džiazo instrumentalistai. Šiais metais pianistė skiria savo muzikines programas 19 a. genijams. Pianistė koncertavo žymiausiuose tarptautiniuose renginiuose: Gštado vasaros muzikos festivalyje Šveicarijoje, Meraner Wochen vasaros muzikos festivalyje Italijoje, Guil Durance fortepijono ir kamerimės muzikos festivalyje Prancūzijoje, G. Kremerio vasaros festivalyje Lokenhauze Austrijoje, kuriame koncertavo su violončelininku D. Geringu. 2000 m. pianistė su ilgamečiu scenos partneriu smuikininku V. Čepinskiu debiutavo “Weill Recital Hall at Carnegie Hall“ Niujorke. Europos šalys, Šiaurės Amerika, Japonija ilgai prisimena čia koncertavusią lietuvių pianistę, druskininkietę Guodą Gedvilaitę. 1995 m. tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargoninkų konkurso nugalėtoja G. Gedvilaitė pelnė pirmąsias premijas ir šiuose užsienio konkursuose: N. Rubinšteino Paryžiuje (1997), “Chopin Gesellschaft“ Hanoveryje (1998), „Ennio Porrino“ Kaljaryje, Italijoje (2000), kamerinės muzikos Frankfurte (2002). Nuo 2002 m. G. Gedvilaitė dėsto Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos mokykloje, veda tarptautinius meistriškumo kursus Lietuvoje ir Vokietijoje. Nuo 2004 m. ji yra konkurso-festivalio “Muzika be sienų” Druskininkuose vertinimo komisijos narė.  2010 metais pradėjusi vadovauti tarptautiniam fortepijoninės muzikos festivaliui „Klaviertage Bad Wildungen” Vokietijoje – Guoda Gedvilaitė labiausiai džiaugiasi, galėdama įgyvendinti bendrus muzikinius projektus tarp Lietuvos, Danijos ir Vokietijos, remiant jaunuosius šių šalių atlikėjus.

 

Koncerto „XIX AMŽIAUS ROMANTIKAI – VIRTUOZAI“ programa:

F. Chopin – Briliantinis valsas As-dur, op. 34, Vivace

F. Chopin – Briliantinis valsas a-moll, op. 34, Lento

F. Chopin – Briliantinis valsas F-dur , op. 34, Vivace

C. Schumann – Polonezas op. 6

C. Schumann – „Kaprisas Bolero stiliuje“ („Caprice a la Bolero“) op. 5 nr. 2

R. Schumann – „Svajonė“ iš ciklo „Vaikų scenos“ („Kinderszenen“), op. 15

R. Schumann – „Polėkis“ iš ciklo „Fantastinės pjesės“ („Fantasiestücke“), op. 12

 

PERTRAUKA

 

Frederic Chopin – „Herojiškas“ polonezas, op. 53

F. Liszt, S. Thalberg, F. Chopin, C. Czerny, J. P. Pixis, H. Herz – „Hexameron“ variacijos:

Introdukcija: Franz Liszt
Tema: Franz Liszt
1 variacija: Sigismund Thalberg
2 variacija: Franz Liszt
3 variacija: Johann Peter Pixis
4 variacija: Henri Herz
5 variacija: Carl Czerny
6 variacija: Frédéric Chopin
Finalas: Franz Liszt

 

 

Daugiau informacijos apie atlikėją:

http://www.guoda.de/

 

Pasiklausyti:


Bilietus platina

BILIETAI.LT

Vakarienė ir ...