Liepos
20

Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)

Atlikėjas: Guoda Gedvilaitė (fortepijonas) Koncerto data: 2019-07-20
Koncerto laikas: 16:00 Kaina: 8,5-21 EUR
Bilietus platina: BILIETAI.LT
50% NUOLAIDA BILIETAMS taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Siūlome pavėžėjimo paslaugą norintiems atvykti į koncertą iš Vilniaus ir atgal! Plačiau

Siūlome pavėžėjimo paslaugą norintiems atvykti į koncertą iš Vilniaus ir atgal. Kreiptis: koncertai@paliesiausdvaras.lt arba 8 626 82 760

Dovana

Dovana

Bitininkų paslaptys Plačiau

Šio koncerto klausytojus kiečiame atvykti 1 val. prieš koncertą – bendrausime bičiulystės temomis: būsime krašto bitininkų svečiai, klausysimės bičių ir bitininkystės istorijų, ragausime medų, galėsime jo įsigyti.

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą. Plačiau

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę. Plačiau

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Atvykusiems į koncertą su vaikais iki 7 metų, koncerto metu pageidaujantiems, siūlome Vaikų darželio paslaugą (nemokamai)

Ekskursija

Ekskursija

1,5 val. prieš koncertą - ekskursija po dvarą

Liepos 20 d. į Paliesiaus dvarą su nauja programa grįžta Guoda Gedvilaitė. Pianistė apie Paliesiaus dvare skambėsiančią programą pasakoja:

„Genialios moterys – kompozitorės. Prancūzė Lili Boulanger gimė dainininkės ir kompozitoriaus šeimoje. Jos vyresnioji sesuo Nadja – garsi to laikmečio kompozitorė, dirigentė ir pedagogė. Lili gyvenimas, deja, buvo labai trumpas, tačiau  per 25 savo gyvenimo metus ji spėjo sukurti nepamirštamų kūrinių, laimėti didžiausią  apdovanojimą kompozitoriams “Prix de Rome” ir taip likti nemirtinga. Vokietei  Clarai Wieck – Schumann gyvenimas padovanojo kompozitorės talentą, pianistės karjerą, genialų vyrą, 8 vaikus ir ilgą, muzikos ir rūpesčių pilną, gyvenimą. Apie tai, kaip moterys išreiškia savo meilę, nuojautas ir išgyvenimus muzikos garsais, papasakosiu Jums savo rankomis, pirštais, mintimis ir jausmais.Įkvėpta žinomų kompozitorių A. Piazzolos, C. Saint – Saenso, F. Poulenco, O Respighi kūrinių, programos antrąją dalį nuspalvinsiu savo  darytomis aranžuotėmis. Naujausi mano darbai – New Yorke gyvenančios, garsios Big Band džiazo kompozitorės, Maria Schneider kūrinys – „Hang Gliting“ ir italo Ottorino Respighi „Pines of Rome“ kūrinių perdirbimai fortepijonui. Vieną vakarą klausant Hang Gliting, panorau šią muziką pagroti fortepijonu. Susisiekiau su kompozitore, gavau leidimą ir kibau į darbą. Labai įdomu yra šimtus kartų klausytis,  transponuoti saksofonų balsus, atsirinkti pobalsius, surinkti ritmą, palaikyti judėjimą, visa tai pritaikyti fortepijoninei faktūrai, spalvoms ir technikai“. „Pines of Rome“ – didelis simfoninis kūrinys apie Romos pušynus. Kokia laimė, jog fortepijonu galiu atlikti kėkvieną patikusią ir mane įkvėpusią  melodiją, harmoniją, spalvą ir nuotaiką. Ši programa moteriška ir stipri. Su didele aistra ir meile ruošiu Jums šią programą ir laukiu susitikimo nuostabiame Paliesiaus dvare!“

Pianistė Guoda Gedvilaitė pasižymi ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir išskirtiniu jos atlikimu. Jos programos visuomet originalios ir naujos, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant. Pianistė mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Jos scenos partneriai ne tik žymūs klasikos muzikai, bet ir aktoriai, baleto artistai arba džiazo instrumentalistai. Šiais metais pianistė skiria savo muzikines programas 19 a. genijams ir Claros Schumann 200 metų gimimo jubiliejui. Pianistė koncertavo žymiausiuose tarptautiniuose renginiuose: Gštado vasaros muzikos festivalyje Šveicarijoje, Meraner Wochen vasaros muzikos festivalyje Italijoje, Guil Durance fortepijono ir kamerimės muzikos festivalyje Prancūzijoje, G. Kremerio vasaros festivalyje Lokenhauze Austrijoje, kuriame koncertavo su violončelininku D. Geringu. 2000 m. pianistė su ilgamečiu scenos partneriu smuikininku V. Čepinskiu debiutavo “Weill Recital Hall at Carnegie Hall“ Niujorke. Europos šalys, Šiaurės Amerika, Japonija ilgai prisimena čia koncertavusią lietuvių pianistę, druskininkietę Guodą Gedvilaitę. 1995 m. tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargoninkų konkurso nugalėtoja G. Gedvilaitė pelnė pirmąsias premijas ir šiuose užsienio konkursuose: N. Rubinšteino Paryžiuje (1997), “Chopin Gesellschaft“ Hanoveryje (1998), „Ennio Porrino“ Kaljaryje, Italijoje (2000), kamerinės muzikos Frankfurte (2002). Nuo 2002 m. G. Gedvilaitė dėsto Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos mokykloje, veda tarptautinius meistriškumo kursus Lietuvoje ir Vokietijoje. Nuo 2004 m. ji yra konkurso-festivalio “Muzika be sienų” Druskininkuose vertinimo komisijos narė.  2010 metais pradėjusi vadovauti tarptautiniam fortepijoninės muzikos festivaliui „Klaviertage Bad Wildungen” Vokietijoje – Guoda Gedvilaitė labiausiai džiaugiasi, galėdama įgyvendinti bendrus muzikinius projektus tarp Lietuvos, Danijos ir Vokietijos, remiant jaunuosius šių šalių atlikėjus.

 

Koncerto programa:

Lili Boulanger (1893 – 1918)

Trys pjesės (1914)

D’un vieux jardin – Iš seno sodo…

D’un jardin claire – Iš šviesos sodo…

Cortège – Eisena

Tema ir variacijos (1915)

 

Clara Schumann (1819 – 1896)

Skerco Op. 14 (1845)

Keturios charakteringos pjesės Op. 5 (1834 – 36)

Raganų puota

Kaprisas Bolero stiliuje

Romansas

Fantastinė scena – Vaiduoklių baletas

Variacijos Roberto Schumanno tema Op. 20 (1853)

dedikuotos jam…

 

 

Pertrauka

 

 

Nadja  Boulanger (1887 – 1979)

Vers la vie nouvelle – Naujo gyvenimo link (1918)

 

Guodos Gedvilaitės aranžuotės:

Saint – Saens Le Cygne – Gulbė (2011)

Poulenc Les Chemins de l’Amour – Meilės keliais (2007)

Piazzolla Oblivion – Užmarštis (2007)

Fuga y misterio – Fuga ir mistika (2007)

Maria Schneider  Hang Gliting  (2019)

Respighi Pines of Rome – Romos pušynai (2019)

 

 

Daugiau informacijos apie atlikėją:

http://www.guoda.de/

 

Pasiklausyti:

https://www.youtube.com/watch?v=9etzZa5TKUs

https://www.youtube.com/watch?v=r9YXxniPVRM

 

 

 

 

 

 


Bilietus platina

BILIETAI.LT

50% NUOLAIDA BILIETAMS taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.
Vakarienė ir ...