Liepos
14

Gintaras Januševičius (fortepijonas)

Atlikėjai: Gintaras Januševičius (fortepijonas) Koncerto data: 2019-07-14
Koncerto laikas: 14:00 Kaina: 8,5-21 EUR
Bilietus platina

BILIETAI.LT
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Siūlome pavėžėjimo paslaugą norintiems atvykti į koncertą iš Vilniaus ir atgal! Plačiau

Siūlome pavėžėjimo paslaugą norintiems atvykti į koncertą iš Vilniaus ir atgal. Kreiptis: koncertai@paliesiausdvaras.lt arba 8 626 82 760

Dovana

Dovana

Valanda su virtuvės šefe
Plačiau

Šio koncerto klausytojus kiečiame atvykti 1 val. prieš koncertą ir kartu su Paliesiaus dvaro virtuvės šefe Daiva leistis į kulinarijos paslaptis – gaminsime, klausime, mokysimės ir ragausime.

Atėjus vidurvasariui, dažnam iš mūsų norisi keisti patiekalų racioną, išbandyti kažką nauja. Daržuose pilna šviežių daržovių, miškas dovanoja neapsakomų gėrybių, todėl troškinius ar sriubas norisi keisti šviežių daržovių salotomis ar kitais lengvais užkandžiais. Kyla noras, kad tie patiekalai sušvistų naujais skoniais. Ir tai visai nesunku padaryti! Mums padės būtinas paslaptingas skanaus patiekalo elementas – pagardas.

Paliesiaus dvaro virtuvės šefė Daiva atskleis nemažai paslapčių, kaip vasariškam patiekalui suteikti išskirtinį skonį ir paversti jį skaniausiu dienos valgiu. Pabandykite, o paskui jau patys kursite savo paslaptis – pagardus, kurie džiugins Jūsų šeimą ir draugus.

Kepyklėlės pasiūlymas

Kepyklėlės pasiūlymas

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą. Plačiau

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę. Plačiau

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Atvykusiems į koncertą su vaikais iki 7 metų, koncerto metu pageidaujantiems, siūlome Vaikų darželio paslaugą (nemokamai)

Ekskursija

Ekskursija

1,5 val. prieš koncertą - ekskursija po dvarą

Januševičius išgarsėjo 2004-aisiais metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio konkurso finalininku, o konkurse paskambintus S. Rachmaninovo Etiudus-paveikslus Op. 39 gyrė tokie fortepijono meistrai kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo. Etiudų-Paveikslų įrašas netruko apkeliauti viso pasaulio radijo stotis. Netrukus sekė pasirodymai legendinėje Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje, Barselonos Palau de la Musica Catalana, Würzburgo Rezidencijoje, Monrealio Wilfrido Pelletier salėje, Madrido Auditorijoje, Šenženio koncertų salėje, Paryžiaus Salle Cortot, Berlyno Kapituliacijos salėje ir t.t.. Atlikėjas koncertavo daugiau nei su 30-čia orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, o taip pat Niujorke, Vašingtone, Hamamacu, Rio de Žaneire, Berlyne, Prahoje, Šendžene, Londone, Paryžiuje, Madride, Romoje, Vienoje, Barselonoje, Stokholme, Tel Avive, Varšuvoje, Budapešte, Dubline, Ciuriche ir t.t. Atikėjas bendradarbiauja su kompozitoriais Jörg Widmann, Viktorija Poleva, Octavio Vazquez, Derek Woods, Ashley Hribar. 2017 metais Gintaras Januševičius Klaipėdoje įkūrė vasaros fortepijono akademiją „Klaipėda Piano Masters“, savo muzikinėmis idėjomis bei paskaitų įvairiapusiškumu analogų neturinčią visame pasaulyje.

Koncerte skambėsiančios programos įkvėpėjas – 1883–aisias metais poetės Emmos Lazarus sukurtas sonetas „Naujasis Kolosas“ („The new Colossus“). Sonetas dedikuotas Laisvės saloje prie Niujorko naujai iškilusiai Laisvės Statulai (statytai 1876–1884 metais). Tuomet E. Lazarus Laisvės Statulą pavaizdavo kaip vilties motiną, kviečiančią visus vargšus, alkanus ir pavargusius savo naujųjų namų ieškoti už jos fakelo apšviestų auksinių vartų. Eilės buvo iškaldintos ant statulos pjedestalo ir tapo savotišku emigracijos ir vilties himnu be melodijos. Tačiau G. Januševičius programoje „Naujasis kolosas“ šį tekstą nuspalvins kompozitorių C. Debussy, G. Gershwino, A. Chasinso, S. Rachmaninovo, V. Horowitzo, L. Bernsteino, A. Hribaro, F. Glasso muzika bei papildys įdomiausiomis 1880–1930 metų emigracijos į JAV istorijomis.

Koncerto programa:

Irish Traditional / Gintaras Januševičius – Aislean an Oigfear D-flat Major

Claude Debussy – L‘isle Joyeuse

Charles B. Lawler / Gintaras Januševičius – Sidewalks of New York A Major

Abram Chasins – Two Chinese Pieces C Major / G Minor

Philip Glass – Etude F Minor 6

Edward MacDowell – To a Wild Rose A Major 51 1

John Philip Sousa / Vladimir Horowitz – Stars and Stripes Forever E-flat Major

Sergei Rachmaninoff – Prelude F Major

Sergei Rachmaninoff – Polka W.R. A-flat Major

Sergei Rachmaninoff – Etude Tableau E-flat Minor 39 5

John Stafford Smith / Sergei Rachmaninoff – The Star-Spangled Banner B-flat Major

Sergei Rachmaninoff / Gintaras Januševičius – Vocalise E Minor

Goerge Gershwin / Original Cadenza by Ashley Hribar / Gintaras Januševičius – Rhapsody in Blue B-flat Major

 

 

Daugiau informacijos apie atlikėją:

https://www.janusevicius.com/

 

Pasiklausyti:

https://www.youtube.com/watch?v=qQ73JWQZJWg


Bilietus platina

BILIETAI.LT

Vakarienė ir ...