Gruodžio
15

Gidon Kremer (smuikas, Latvija) ir Madara Petersone (smuikas, Latvija)

Atlikėjai: Gidon Kremer (smuikas), Madara Petersone (smuikas) Koncerto data: 2019-12-15
Koncerto laikas: 17:00 Bilietų kainos rezervacijai: Mėlynas sektorius - 30€, Geltonas sektorius - 45€, Raudonas sektorius - 60€
Bilietų teirautis: REZERVUOTI BILIETUS

50% NUOLAIDA BILIETAMS taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.

Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Šio koncerto pasiūlymai

KALĖDINĖS DIRBTUVĖS DVARO RŪSIUOSE

KALĖDINĖS DIRBTUVĖS DVARO RŪSIUOSE

Plačiau

Dirbtuvių metu iš natūralių gamtinių medžiagų gaminsime kvepiantį Advento vainiką ir kalėdinius žaisliukus. Medžiagomis pasirūpinsime mes! Taip pat galėsite įsigyti jau pagamintų kalėdinių žaisliukų, vaišintis šildančiomis arbatomis, surinktomis arbatmedžių soduose aukštai kalnuose.

Būtina išankstinė registracija (info@paliesiausdvaras.lt arba asmenine žinute Facebook).

Pradžia - 13 val.
Kalėdinio vainiko pynimas asmeniui – 18 Eur.
Kalėdinių žaisliukų gamyba asmeniui - 6 Eur.

EKSKURSIJA

EKSKURSIJA

Plačiau

15 val. koncerto klausytojams rengiame nemokamą ekskursiją po dvarą.

ŠILDANČIŲ ARBATŲ DEGUSTACIJA

ŠILDANČIŲ ARBATŲ DEGUSTACIJA

Plačiau

16 val. mėgausimės Paliesiaus dvaro parduotuvėlėje „Laukinės žąsys“ prekiaujamų rankomis rinktų arbatų iš Šri Lankos plantacijos AMBA išraiškingais skoniais ir aromatais. Ragausime žiemos vakarams puikiai tinkančias šildančias arbatas su įvairiais prieskoniais. Mėgstantys arbatas be priedų taip pat turės iš ko pasirinkti.

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu! Plačiau

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. koncertai@paliesiausdvaras.lt. Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 14 Eur.

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę. Plačiau

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą. Plačiau

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Visų koncertų metu veikia nemokamas vaikų darželis.

Pranešame, jog Gidon Kremer ir Madara Petersone koncertas perkeliamas į 17 val. Atsiprašome už nepatogumus!

Minint iškilaus lenkų kompozitoriaus Mieczyslaw Weinberg gimimo 100-ąsias metines, smuiko virtuozas Gidon Kremer parengė specialią koncerto programą, skirtą įspūdingai ir daugiabriaunei jo kūrybai atskleisti. Gruodžio 15 d. Paliesiaus dvare maestro atliks šią programą kartu su smuikininke Madara Petersone.

Nuo pat mažumės tryškęs talentu, Gidon Kremer anksti pasiekė muzikos pasaulio aukštumas. Šiandien maestro yra mylimas tiek kritikų, tiek publikos ir visada laukiamas didžiosiose pasaulio scenose.

G. Kremer repertuaras yra neįprastai platus ir įvairus – apimantis klasikinį ir romantinį periodus. Atlikėjas taip pat puikiai išmano XX a. ir XXI a. kompozitorių darbus, negana to, domisi Rusijos ir Rytų Europos kompozitorių kūriniais bei šiuolaikine muzika. Muzikantas nuolat bendradarbiauja su tokiais pasaulinio garso kompozitoriais kaip Alfred Schnittke, Arvo Pärt, Giya Kanchel, Sofija Gubaidulina, Valentin Silvestrov, Luigi Nonu, Edison Denisov, Aribert Reimann, Pēter Vasks, John Adams, Viktor Kissin, Michael Nyman, Philip Glass, Leonid Desyatnikov ir Astor Piazzolla.

Atlikdamas šiuolaikinius kūrinius, G. Kremer gerbia muzikines tradicijas ir šaknis, tačiau ir meistriškai išryškina jų šviežumą bei modernumą. Galima sakyti, jog šiandien nėra kito tokio aukšto lygio solisto, taip plačiai garsinančio modernių ir šiuolaikinių kompozitorių darbus, skirtus smuikui.
G. Kremer yra apdovanotas „Grand prix du Disque“, „Deutscher Schallplattenpreis“, „Ernst von Siemens Musikpreis“, „Bundesverdienstkreuz“, „Premio dell ‘Accademia Musicale Chigiana“, „Triumph“ premija 2000 m. (Maskva), „Unesco“ premija 2001 m., „Saeculum Glashütte Original MusikFestspielPreis“ 2007 m. (Drezdenas), Rolfo Schocko premija 2008 m. (Stokholmas), Stambulo muzikos festivalio „Lifetime Achievement“ apdovanojimas, gautas 2010 m. ir „Una Vita Nella Musica – Artur Rubinstein“ premija 2011 m. (Venecija). 2016 m. Gidon Kremer buvo įteikta Praemium Imperiale premija, muzikos pasaulyje laikoma Nobelio premijos atitikmeniu.

1997 m. maestro Gidon Kremer įkūrė kamerinį orkestrą „Kremerata Baltica“ skatindamas jaunus, talentingus muzikantus iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos burtis drauge. Ansamblis ir jo įkūrėjas per pastaruosius du dešimtmečius intensyviai koncertavo, pasirodė garsiausiuose pasaulio festivaliuose ir prestižinėse koncertų salėse. Įrašė albumus tokiose garso įrašų studijose kaip „Teldec“, „Nonesuch“, „Burleske“, „Deutsche Grammophon“ ir „ECM“. 2002 m. Gidon Kremer ir „Kremerata Baltica“ gavo „Grammy“ apdovanojimą už albumą „After Mozart“. Vėliau šis albumas buvo apdovanotas ir ECHO Klassik prizu.

Madara Petersone gimė Latvijoje. 2013 m. baigė Latvijos muzikos akademiją su pagyrimu, 2015 m. įgijo magistro laipsnį, o 2019 m. baigė Serguei Azizian solistų klasę Danijos Karališkojoje muzikos akademijoje. Nuo 2011 m. M. Petersone yra kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“, kuriam vadovauja smuikininkas Gidon Kremer, narė. Su „Kremerata Baltica“ atlikėja yra grojusi garsiausiose koncertų salėse visoje Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje.

Gyvendama Kopenhagoje, M. Petersone prisijungė prie orkestro „Danmarks Underholdnings“ ir kartu su vyriausiuoju dirigentu Adom Fischer atliko bei įrašė visas Bethoveno simfonijas. Atlikimo meistriškumo paslapčių mokėsi iš smuikininkų Gidon Kremer, Rainer Schmidt, Gerhard Schulz, Gunar Larsen, Ernst Kovacic, Romu Nodeli, Tim Frederiksen ir klarnetisto Mate Bekavac.
Jos širdyje karaliauja kamerinė muzika – atlikėja nuolat ieško dialogo.

Smuikininkės pasirodymų sąraše – Menuhino festivalis Gšdate, Weinbergo festivalis, festivalis „I Suonni delle Dolomiti“, kameriniai koncertai Latvijoje ir kitur.

Šiuo metu M. Petersone groja Nicolas Lupot smuiku, pagamintu 1810 m. Paryžiuje ir priklausančiu Gidon Kremer.

 

Koncerto programa:

Mieczyslaw Weinberg – Sonata Nr. 1 smuikui, Op. 82 (1964)
Mieczyslaw Weinberg – Sonata Nr. 2 smuikui, Op. 95 (1967)
Mieczyslaw Weinberg – Sonata dviems smuikams, Op. 69

 

Nuorodos:

https://www.gidonkremer.net/

 
50% NUOLAIDA BILIETAMS taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.

Bilietų Rezervacija

    Užpildydami šią formą jūs sutinkate su privatumo politikos ir duomenų apsaugos taisyklėmis.