Gruodžio
7

Filharmonija pristato: romantika Paliesiuje

Atlikėjai: Filharmonijos Čiurlionio kvartetas ir Simona Zajančauskaitė-Giedraitė (fortepijonas) Koncerto data: 2019-12-07
Koncerto laikas: 16:00 Kaina: 15 - 21 €
Bilietus platina

BILIETAI.LT
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu! Plačiau

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. koncertai@paliesiausdvaras.lt. Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 14 Eur.

DOVANA koncerto klausytojams

DOVANA koncerto klausytojams

Netrukus paskelbsime

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę. Plačiau

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą. Plačiau

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Visų koncertų metu veikia nemokamas vaikų darželis.

Žvelgi į tokioje romantiškoje vietovėje stūksantį Paliesiaus dvarą ir tiesiog lauki suskambant dviejų didžiųjų romantikų – Roberto Schumanno ir Edvardo Griego – muzikos garsų…

Schumanno Fortepijoninis kvintetas Es-dur, op. 44, – tai viena romantiškiausių ir gražiausių partitūrų, sukurtų fortepijonui ir styginių kvartetui. Kompozitorius šį kūrinį parašė 1842 m., kai išgyveno nepaprastą kūrybos pakilimą po neseniai įvykusių vedybų (1840) su savo didžiąja gyvenimo meile pianiste Clara Wieck. Kūrinio muzikos sužavėta Clara iškart tapo ir šio ciklo atlikėja, skleidėja.

Griego Styginių kvartetas Nr. 1 g-moll, op. 27, – labai poetiškas kamerinės klasikos kūrinys. Nepažeisdamas tradicinių formų, E. Griegas sukūrė naują koloristinį, tarytum orkestrinį, kvarteto stilių, labai paplitusį XIX ir XX a. pradžioje. Paties kompozitoriaus žodžiais, šis pasakojimas apie krašto gamtą atspindi dvasinį žmogaus pasaulį.

Susibūręs 1968 metais, Čiurlionio kvartetas pernai atšventė 50-metį. 1990 m. Čiurlionio kvartetui pirmajam iš mūsų šalies menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas –
Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Kolektyvo kūrybinį kelią lydi ir tarptautinių konkursų premijos, ir pasirodymai svarbiausiose koncertų scenose bei festivaliuose.

Per pastaruosius kelerius metus Lietuvos kultūrą kolektyvas reprezentavo JAV, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, „Šilko kelio“ festivalio renginiuose Kinijoje, Šv. Magnuso festivalyje Škotijoje, „Prahos pavasaryje“ Čekijoje, Lietuvos kultūros sezonų pradžios renginiuose Krokuvoje, Lietuvoje ir Italijoje atliko baroko muzikos programas tarptautiniame muzikos festivalyje „Le strade d’Europa. Lietuva – Italija“, Lietuvos scenose inicijavo originalius klasikos ir džiazo projektus, dalyvavo plataus žanrinio konteksto koncertuose nuo „e/q, elektronika kvartetui“ iki tango su tarptautiniu Tanios Naranjo ir
Minnos Weurlander duetu. Kvartetas aktyviai dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

Koncerte dalyvauja viena aktyviausių jaunosios kartos pianisčių Simona Zajančauskaitė. Ji yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė; daug koncertuoja solo ir su įvairiais kameriniais ansambliais, grojo festivaliuose Rusijoje, Estijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Austrijoje. Nuo 2007 m. su savo seserimi smuikininke Justina gimtajame Rokiškyje organizuoja Klasikinės muzikos festivalį. S. Zajančauskaitė yra pelniusi LR prezidento Valdo Adamkaus premiją.

Programa:

ROBERT SCHUMANN – Fortepijoninis kvintetas Es-dur, op. 44
EDVARD GRIEG – Styginių kvartetas Nr. 1 g-moll, op. 27


Bilietus platina

BILIETAI.LT

Vakarienė ir ...