Rugsėjo
12

Tord Gustavsen Trio (Norvegija)

Atlikėjai: Tord Gustavsen trio Koncerto data: 2018-09-12
Koncerto laikas: 19:00 Kaina: 20€
Bilietus platina


50% NUOLAIDA BILIETAMS taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Rugsėjo 12d. pianistas, kompozitorius, džiazo super-žvaigzdė, Grammy laureatas Tord Gustavsen ir jo trio (Tord Gustavsen – fortepijonas, Sigurd Hole – kontrabosas, Jarle Vespestad – būgnai) atvyksta į Paliesiaus dvarą vieninteliam koncertui Lietuvoje.

 

„Jo melodijos – hipnotizuojančiai stiprios“, – teigia britų leidinys „The Guardian“. „Kiekviena nata – tobulai sudėliota“, – rašo „The Times“. „Jis visiškai įtraukiantis ir stebuklingas“, – taip vieną Tord įrašų apibūdina džiazo biblija vadinamas JAV žurnalas „Downbeat“. Muzikantas yra be galo gerbiamas muzikos kritikų, tarp daugybės Tord Gustavsen apdovanojimų, puikuojasi ir Norvegiškasis „Grammy“. 2003 – 2007 metais Tord Gustavsen Trio išleido tris albumus, kurie anot kritikų, pasižymėjo „įsimintinu skaistumu“, bei „meditatyviais atspalviais“. Albumai pavergė išrankią Norvegijos auditoriją, jų buvo parduota daugiau nei šimtas tūkstančių egzempliorių, o muzikantai už šį darbą 2005 metais laimėjo „Natjazz“ prizą.

 

Tord Gustavsen gimė Osle, bet vaikystę praleido Norvegijos kaime. Fortepijonu, muzikantas, pradėjo groti būdamas ketverių metų, kai pastūmėtas savo tėvo ėmėsi kurti, ar greičiau improvizuoti, galvoje gimstančias melodijas. Iki šiol, improvizacija muzikantui yra išlikusi jo kūrybos šerdimi. Ilgainiui jis išmoko skaityti užrašytą muziką, atlikti klasikinius kūrinius. Tai jam suteikė daug kompozicinių žinių, padėjusių sustruktūrizuoti improvizacijas ir paversti kūrybą fiksuota kompozicija. Pirmieji jo koncertai vyko bažnyčioje, kur grodamas „gospel“ stiliaus kūrinius muzikantas apšildydavo auditoriją. Vėliau, pianistas pradėjo groti baruose, bei įvairiausiose kitose vietose. Baigęs muzikologijos studijas Oslo universitete, Tord Gustavsen gavo dėstytojo vietą universitete, kur studentus mokė skambinti fortepijonu bei dėstė džiazo teoriją. Dar net nepradėjęs savo solinės karjeros, pianistas jau buvo gerai žinomas ir muzikos kritikų laikomas svarbia norvegiško džiazo persona. Dėl jo unikalaus grojimo stiliaus su juo veržėsi bendradarbiauti bene garsiausi Norvegų dainininkai, tokie kaip Solveig Slettahjell, Silje Nergaard, Siri Gjære ar Kristin Asbjørnsen. Pianisto ryškus ir individualus muzikinis braižas, gebėjimas įsiklausyti į visumą darė Tord Gustavsen itin įdomiu ne tik solo pasirodymuose, bet ir grojant ansamblyje. Nors muzikanto skambinamose melodijose aiškiai girdėdavosi skandinaviškos liaudies muzikos pėdsakai, kūryboje į vientisą poetišką visumą jis sugebėjo apjungti ne tik džiazo, bet ir „gospel“, „caribbean music“ ir net „funk“ muzikos atspalvius, o pianisto gebėjimas sulieti klasikinį džiazo skambesį su skandinaviškai melancholiška nuotaika, papildant šį junginį dar ir lyrine estetika, darė jį itin intriguojančiu balsu šių dienų muzikos pasaulyje.

 

Pats Tord Gustavsen teigia, jog jis labai aiškiai jaučia, jog jo kūrybinis potencialas ir darbingumas didžiule dalimi priklauso nuo organiško kūrybinio proceso: nuo vidinio įkvėpimo ir pasidavimo jį užplūstančiai kūrybiniai energijai, vengiant bet kokio savęs disciplinavimo, medžiagos struktūrizavimo ir pan.: „Mintis turi tekėti, tai energija, kuri susijungia su mano šaknimis, potyriais ir jausmais. Taip, po truputį įgaudama pavidalą, ji tampa mano vidiniais himnais“ – rašo T. Gustavsen. Pianistui be galo svarbu išlaikyti  muzikoje dvasingumą bei ryšį su lopšinėmis, iš kurių jis, nuo pat vaikystės sėmėsi įkvėpimo. „Muzika nebūtinai turi skambėti naujai ar įdomiai, svarbiausia – aiškiai juntamas jos gyvybingumas ir šviežumas.“ Jis teigė, kad yra kiek pasiilgstantis naivumo šių dienų džiazo kontekste, dėl to savo pasirodymuose stengiasi kuo labiau pasinerti į esamą momentą, aplinką ir jausmus, kuriuos, ši, jam sukelia. Jo manymu, sėkmės receptas susideda iš atsipalaidavimo, pasitikėjimo savimi ir kuklumo.

 

Koncertą remia Norvegijos ambasada

 

 

Daugiau informacijos apie atlikėją:

http://www.tordg.no/trio/

 

Pasiklausyti:

 

 


Bilietus platina50% NUOLAIDA BILIETAMS taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.
Vakarienė ir ...