Birželio
15

Borisas Traubas (smuikas) , Eglė Perkumaitė (fortepijonas), Raminta Vaicekauskaitė (sopranas)

Atlikėjai: Borisas Traubas (smuikas), Eglė Perkumaitė (fortepijonas), Raminta Vaicekauskaitė (sopranas) Koncerto data: 2019-06-15
Koncerto laikas: 16:00 Kaina: 8.50 - 21€
Bilietus platina

BILIETAI.LT
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Siūlome pavežėjimo paslaugą norintiems atvykti į koncertą iš Vilniaus ir atgal! Plačiau

Siūlome pavėžėjimo paslaugą norintiems atvykti į koncertą iš Vilniaus ir atgal. Kreiptis: koncertai@paliesiausdvaras.lt arba 8 626 82 760

Dovana

Dovana

Šio koncerto klausytojų laukia miela dovana - dovanosime CD Plačiau

Šio koncerto klausytojų laukia miela dovana – dovanosime CD „Praėjusio amžiaus melodijos“, kuris buvo įrašytas PASAGOS salėje ir yra vienas iš serijos „Muzika iš Paliesiaus dvaro“ CD. Tarp atlikėjų – ir šio koncerto smuikininkas Borisas Traubas bei jo bičiuliai Gennady Savkov, Valentinas Kaplūnas ir Leonidas Melnikas.

Kepyklėlės pasiūlymas

Kepyklėlės pasiūlymas

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą. Plačiau

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę. Plačiau

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Atvykusiems į koncertą su vaikais iki 7 metų, koncerto metu pageidaujantiems siūlome Vaikų darželio paslaugą (nemokamai)

Ekskursija

Ekskursija

1,5 val. prieš koncertą - ekskursija po dvarą

KONCERTO APRAŠYMAS

 

Birželio 15 d. Paliesiaus dvare – trio. Tai ilgametę sceninę patirti turintys ir pasaulyje daugybę muzikinių žymių palikę atlikėjai, kurie susibūrė ypatingam koncertui „PASAGOS“ salėje. Koncerto programą sudaro keturios dalys. Pirmoje dalyje skambės dviejų baroko genijų opusai: kūrinys, apie kurį parašyta daug traktatų, Heinricho Ignazo Biberio Pasakalija smuikui solo ir Johano Sebastiano Bacho arija iš kantatos, sukurtos Daktaro A. Füllerio vardo dienos proga. Antroje dalyje skambės Johannes’o Brahms’o muzika, trečia dalis skirta romantinei muzikai – Sergejui Rachmaninovui, Claude Debussy ir César Franc, o paskutinėje dalyje skambės Vienos muzika – čardašai  ir operečių muzika.

Smuikininkas Borisas Traubas nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą ir Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją 1969 m baigė vadovaujamas prof. Sauliaus Sondeckio. 1969 m tapo Tarptautinio Jaunųjų Atlikėjų Kišiniove (Moldova) laureatu. 1966 – 2003 m grojo Lietuvos kameriniame orkestre, buvo šio orkestro koncertmeisteris ir dirigento asistentas. Dirbdamas Lietuvos kameriniame orkestre B. Traubas bendradarbiavo su įžymiais pasaulio menininkais: Yehudi Menuhinu, Gidonu Kremeriu, Mstislavu Rostropovičiumi, Timofėjumi Dokšiceriu ir kt. 1985 m. įkūrė profesionalų žydų muzikos ansamblį „Vilne“, dabartinis ansamblio pavadinimas „Lietuvos Jeruzalė“. Šis ansamblis atlieka įvairių kompozitorių kūrinius žydų temomis ir žydų liaudies muziką bei žydų liaudies dainas. 1993 m. drauge su pianistu profesoriumi Leonidu Melniku ir violončelistu Valentinu Kaplūnu sukūrė Fortepijoninį trio „Musica Camerata Baltica“. Trio koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. 2007 m. fortepijoninis trio „Musica Camerata Baltica” tapo Lietuvos Muzikų Sąjungos „Auksinio disko” laureatu. Trio koncertavo Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Kritika pažymėjo atlikimo kultūrą, stiliaus supratimą, ekspresyvumą ir artistiškumą. B. Traubo iniciatyva ir pastangomis 2004 m Šiauliuose įvyko I Tarptautinis Ch.Frenkelio vilos festivalis. Šiam festivaliui jis vadovavo 7 metus. Borisas Traubas koncertuoja kaip solistas bei įvairių kamerinių ansamblių dalyvis, muzikuoja su įvairiais orkestrais. Smuikininkas garsėja kaip orkestruočių ir transkripcijų meistras. Jo aranžuotus kūrinius atlieka Lietuvos bei kitų šalių atlikėjai – solistai, ansambliai ir orkestrai (tame tarpe violončelistai Davidas Geringas, Mark Drobinsky, Gavriel Lipkind, Paulius Sondeckis; trimitininkai Timofei Dokshizer, Sergej Nakariakov). 2013 m. kovo mėn. Borisas Traubas įrašė muziką meniniam filmui „Gitel“ (Gizmo Films Productions, UK, režisierius Bob Mullan.), o 2014 ir 2018 m. B. Traubas gastroliavo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Gastroles ir kitus renginius organizavo Intermuse Performing Artists Bureau Baltimore.

Pianistė Eglė Perkumaitė koncertinę veiklą pradėjo dar M.K. Čiurlionio nacionalinėje menų mokykloje, kur tapo tarptautinio pianistų konkurso Usti nad  Labem (Čekija) pirmos premijos laureate ir nacionalinių konkursų laureate. 1977-1982 m. studijavo Maskvos P. Čaikovskio vardo konservatorijoje  prof. T. Nikolajevos klasėje. 1993-1995 m. pianistė baigė dvejų metų stažuotę pas pianistę A. Dvarionaitę Lietuvos muzikos akademijoje. 1995 m. E. Perkumaitė stažavosi Mozarteumo vasaros kursuose Zalcburge pas Prof. G. Mounier. Pianistė koncertavo kaip solistė su Lietuvos kameriniu, bei Lietuvos Nacionaliniu orkestrais, ruošė rečitalius, kamerinės muzikos vakarus, akompanavo dainininkams I.Milkevičiūtei, V. Noreikai, D. Sadauskui, I. Misiūrai, N.Katilienei, D. Puišiui, J. Rudžianskaitei, J. Staniunui (JAV), Steinui Skjervold (Norvegija)  bei instrumentininkams L. Šulskutei, R. Butvilai, A. Stulgiui, A. Paukštei, R. Romoslauskui, B. Traubui ir kt. Koncertavo Rusijoje, Baltarusijoje, Olandijoje, Filipinuose, Malaizijoje, Austrijoje, JAV, Suomijoje. Per daugiau kaip trisdešimt penkis kūrybinio darbo metus surengė apie 850 įvairių koncertų, kaip koncertmeisterė dalyvavo tarptautiniuose dainininkų konkursuose. 1996–1997m. ir 2005–2006m. gavo Fulbrighto stipendiją ir atliko mokslo tiriamąjį bei kūrybinį darbą Majamio ir Kanzaso universitetuose (JAV). 2001 m. dirbo koncertmeistere tarptautiniuose dainininkų ir pianistų vasaros kursuose Zalcburge (Austrija). 2003m. vedė meistriškumo kursus Tampere konservatorijoje (Suomija), 2014 m. Brianske (Rusija), tarptautinio T. Nikolajevos konkurso metu, į kurį buvo pakviesta žiuri nare. 2008-2009 metais kaip koncertmeisterė – korepetitorė buvo pakviesta į Kanzaso universitetą (JAV) K. Weilo operos pastatymui „Gatvės scena“ dirbti su režisieriumi iš Niujorko Tazewellu Thompsonu ir dirigentu Davidu Neely. 2010 gyvai atliko Douglas J. Cohen miuziklą „No way to treat a lady“ Mirtinas bučinys (režisierius John Staniunas, JAV) Elfų teatre. 2011 m. dirbo koncertmeistere tarptautiniuose meistriškumo kursuose-konkurse Klaipėda-Bostonas. Nemažai fortepijono ir kamerinės muzikos įrašų yra Lietuvos radijo ir televizijos fonduose, įgrotos dvi solinės plokštelės (1981m.,1986m.) ir kompaktines plokšteles „Amerikiečių vokalinė kamerinė muzika” (2008 m.),  „Sergej Rachmaninov Romansai“ (2014 m.)  „ Kaleidoscope. 24 Pieces characteristic for violin and piano“ (2016) ir „Forgotten Lithuanian songs and arias“ (2016). Nuo 1982 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o nuo 1987 m. dirba Koncertmeisterio katedroje, kur 1998 m. jai buvo suteiktas menų docentės vardas.

Operos solistė Raminta Vaicekauskaitė 1997–2005 studijavo LMTA (2005 įgijo meno licenciato laipsnį, 2003–magistro,  2001–bakalauro). 1999–2000 studijavo Graco muzikos ir parodomųjų menų universitete (Austrijoje). 1994 metais baigė Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją (specialybė – chorinis dirigavimas). 2016 metais užėmė I vietą I v. Tarptautiniame operos daininkų konkurse „Giovanni Martinelli – Aureleano Pertile“ (Montagnana, Italijoje); 2006 metais užėmė I vietą ir gavo Bravissimo prizą už sceninį įtaigumą 4-jame Beatričės Grincevičiūtės kamerinio dainavimo konkurse (Vilniuje); 2005 metais užėmė I vietą už geriausią Lied atlikimą Tarptautiniame vokalistų ir pianistų–koncertmeisterių konkurse (Vilniuje) bei gavo I premiją meistriškumo kursuose Internationale Opernwerkstatt Laubach (Laubach, Vokietijoje). Tais pačiais metais atlikėja gavo diplomą tarptautiniame dainininkų konkurse Neue Stimmen 2005 (Gütersloh, Vokietija) bei užėmė III vietą V.Jonuškaitės–Zaunienės dainininkių konkurse (Vilniuje). 2004 metais užėmė I vietą 3–jame tarptautiniame Jāzeps Vītols dainininkų konkurse (Rygoje, Latvijoje) bei gavo Grand Prix tarptautiniame dainininkų konkurse Iskustvo XXI veka (Kijevas, Ukrainoje). Raminta dainavo daugelyje respublikinių ir tarptautinių festivalių: Festival Pieśni Europejskiej (Varšuva, Lenkija), Fimu (Bellfort, Prancūzija), Lucerne Festival (Liucerna, Šveicarija), Pärnu Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis (Pärnu, Estija), Tarptautinis senovinės ir šiuolaikinės muzikos festivalis (Polockas, Baltarusija), Pažaislio, Thomo Manno, Kuršių nerija, Alternatyva, Operetė Kauno pilyje, J.S.Bacho, Klaipėdos muzikos pavasaris, Alma Mare Musicalis, Sugrįžimai, Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu ir kituose festivaliuose. Raminta bendradarbiavo su Duisburgo Filharmonijos orkestru (Vokietija), LNOBT orkestru, Latvijos Nacionalinės Operos teatro orkestru, Baltarusijos radijo ir TV orkestru, Lucernos festivalio orkestru, Lietuvos Nacionaliniu Simfoniniu Orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, kameriniu ansambliu Musica Humana, VU kameriniu ansambliu, chorais – Jauna muzika, Polifonija ir Aidija. Koncertavo su dirigentaist: J.Darlington‘u, A.Viļumanis‘u, S.Sondeckiu, A.Sladkovskij‘u, A.Mustonen, V.Viržoniu, R.Šerveniku, M.Staškum, J.Janulevičiu, A.Vizgirda, V.Lukočiu, M.Pitrėnu, V.Augustinu, M.Barkausku, E.Pehk, P.Vallet. Atlikėja taip pat gavo daugybę apdovanojimų, iš kurių pažymėtini 2006 metų Auksinis scenos kryžius ir Fortūna už Maricos vaidmenį I.Kálmán‘o Grafaitė Marica; 2008 metų Auksinis scenos kryžius už Hanos Glavari vaidmenį F.Léhar‘o Linksmoji našlė ir Ninon Tisjė vaidmenį I.Kálmán‘o Monmartro žibuoklė bei 2012 metų Fortūna už Lučijos vaidmenį G.Donizetti Lucia di Lammermoor.

 

Koncerto programa:

Heinrich Ignaz Biber – Pasakalija C-moll
Johann Sebastian Bach – Arija „Der zufriedengestellte Aeolus“ iš „Vardadienio Kantatos Daktarui A.F.Müller“ BWW 205
Johannes Brahms – Scherzo G-moll
Johannes Brahms – „Wie Melodien zieht es mir“ / „Kaip man patinka šios melodijos“
Johannes Brahms – „Vergebliches Ständchen“ /  „Bergždžia serenada“
Sergej Rachmaninov – Romansas D-Moll Op. 6 Nr. 1
Claude Debussy – „Nuit d’etoiles“ / „Žvaigždėta naktis“
César Franc – „Panis angelicus“ / „Angelų duona“ (Boriso Traubo aranžuotė)
Vittorio Monti – Czardas / Čardaš D-moll
Nico Dostal – Pagrok man dainą apie laimę ir ištikimybę iš operetės „Vengriškos vestuvės“
Franz Lehar – Ilonos daina ir čardašas iš operetės „Čigonų meilė“

 

 

Daugiau informacijos apie atlikėjus:

https://www.muzikusajunga.lt/nariai/borisas-traubas

http://www.musicperformers.lt/Raminta-Vaicekauskait%C4%97

http://www.musicperformers.lt/Egl%C4%97-Perkumait%C4%97

 

 

Pasiklausyti:

 

Atvykusiems į koncertą su vaikais iki 7 metų, koncerto metu pageidaujantiems siūlome Vaikų darželio paslaugą (nemokamai)

50% nuolaida bilietams taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.


Bilietus platina

BILIETAI.LT

Vakarienė ir ...