Kameriniai pokalbiai su G. Kuprevičiumi: svečiuose V. Paukštelis

Viktoras Paukštelis neretai vadinamas unikalios prigimties menininku, nes publikai pateikia dviejų savo talentų – tapybos ir skambinimo fortepijonu – jungtį.

Menininkas – kilęs iš garsios muzikų šeimos. Motina – pianistė ir pedagogė Tatjana Radovič; tėvas – kompozitorius Viktoras Paukštelis.

2007 m. Viktoras Paukštelis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo meno licenciato laipsnį, 2008-2012 m. rezidavo Paryžiuje menininkų rezidencijoje (Cité internationale des arts), 2009–2013 m. studijavo École Normale de Musique de Paris konservatorijoje, prof. Jean-Marco Luisada klasėje, 2020 m. baigė tapybos studijas Vilniaus Dailės akademijoje ir įgijo bakalauro bei magistro laipsnius.

Po itin sėkmingo pasirodymo Niujorko koncertų salėje „Carnegie Hall“ leidinys „The New York Concert Review“ atkreipė dėmesį į „aukščiausios klasės“ Viktoro ritmo pojūtį, o jo muzikavimą vadino nuoširdžiu, tvirtu ir uždegančiu.

Menininkas koncertuoja Lietuvoje, JAV, Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose.

Be gerai žinomų klasikos kūrinių atlieka ir rečiau skambinamus Jeano-Philippe Rameau, Domenico Scarlatti, Anatolijaus Lyadovo, Aleksandro Skriabino, Césario Francko kūrinius.

Viename interviu paklaustas apie tobulo koncerto viziją menininkas pasakė, kad jam tobulas koncertas – „tai tarsi kometos skrydis, prasidėjęs tyliai ir baigęsis sprogimu“.

Laisvalaikiu menininkas bėgioja. Pasak jo, bėgimas – irgi menas, kuriam įvaldyti reikia ir laiko, ir žinių.

 

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA