Kaip ten bebūtų, dažnai genijai išties moka mėgautis vienatve

Jei kada vaikštinėsite užburiančiomis Paryžiaus gatvelėmis, netoli centro, įsiklausykite, galbūt pro pravirą langą išgirsite, kaip skambina vienas talentingiausių Europos pianistų – Jeanas Marcas Luisada. Jo itin jaukus, paveikslais, antikvarinėmis afišomis, garsių muzikų manuskriptais, išskirtiniais rytietiškais porcelianiniais indais ir įvairiaspalviais kilimais dekoruotas butas, įsikūręs aristokratų rajone, Paryžiuje. Tai išties unikali vieta, kur ne tik iš balkono mėgaujantis gardžia kava galima stebėti įžymųjį Eifelio bokštą, bet taip pat bent akies krašteliu pažvelgti į kvapą gniaužiančią biblioteką ir milžinišką kino juostų kolekciją, kurią sudaro beveik visa Prancūzijos kinematografijos istorija.

Kiekviena detalė yra labai svarbi pianisto gyvenimo dalis. Net ir savaitiniai susitikimai su studentais, kai šie ateina skambinti į J. M. Luisados namus. Visi ne tik mokosi, bet ir žiūri klasikinius filmus, diskutuoja, dalinasi idėjomis. Pasak pianisto, viena būtiniausių sąlygų norint išlikti kūrybišku – svajoti, o būtent jauni žmonės jį tam įkvepia. Per pravirą langą pučiantis lengvas vėjelis, skambanti fortepijono muzika, kuri priverčia sustoti, suklusti ir išgirsti, pokalbiai, juokas – visi šie kūrybiško ir bohemiško gyvenimo atributai neatsiejama J. M. Luisados kasdienybės dalis.

Kaip ten bebūtų, dažnai genijai išties moka mėgautis vienatve. Anot J. M. Luisados, vienatvė – tai pati geriausia draugė. Tad turbūt visai nenuostabu, kad toks žymus muzikantas renkasi groti ne tik žymiausiose megapolių salėse, bet ir išskirtinėse, ilgametę istoriją menančiose vietose, tokiose kaip Paliesiaus dvaras. Muzikos profesorių čia stebina tyvuliuojanti pelkė, kuri tiesiog klega nuo daugybės paukščių garsų ir vienas unikaliausių dvaro turtų – 1964 m. sukurtas fortepijonas.

Na, o jei ir jūs ieškote magiško ramybės kampelio, įkvėpimo ir malonių įspūdžių, būtinai užsukit į „Paliesiaus“ dvarą gegužės 26 d., nes turėsite galimybę išvysti ir išgirsti muzikos genijų – J. M. Luisadą, kuris koncertuos drauge su Klaipėdos kameriniu orkestru.

 

~Parengė Goda

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA