Iš arčiau: Tord Gustavsen

„Jo melodijos – hipnotizuojamai stiprios.“ The Guardian

Džiazo atlikėjas ir kompozitorius Tord Gustavsen garsėja kaip rafinuoto garso, skandinaviškos melancholijos ir lyrinės estetikos juvelyras.

Tord Gustavsen gimė Osle, bet vaikystę praleido Norvegijos kaime. Fortepijonu būsimasis muzikantas pradėjo groti būdamas ketverių metų, kai pastūmėtas savo tėvo ėmėsi kurti (greičiau – improvizuoti) ir atlikti galvoje gimstančias melodijas. Iki šiol improvizacija muzikantui – jo kūrybos šerdis.

Pirmieji jo koncertai vyko bažnyčioje, kur grodamas gospelo stiliaus kūrinius muzikantas apšildydavo auditoriją. Vėliau pianistas pradėjo groti baruose bei įvairiausiose kitose vietose.

Muzikoje jam itin svarbu – kvėpuojanti melodija, gyva improvizacija, dvasinis gylis ir ryšys su vaikystėje girdėtomis lopšinėmis ar liaudies dainomis.

Kurdamas ar improvizuodamas Tord Gustavsen neatsižada ir savo meilės J. S. Bacho muzikai.

Muzikantas yra be galo gerbiamas muzikos kritikų, tarp daugybės T. Gustavsen apdovanojimų puikuojasi ir norvegiškasis „Grammy“.

Dėl jo unikalaus grojimo stiliaus su juo veržėsi bendradarbiauti bene garsiausios norvegų dainininkės, tokios kaip Solveig Slettahjell, Silje Nergaard, Siri Gjære ar Kristin Asbjørnsen. Pianisto ryškus ir individualus muzikinis braižas, gebėjimas įsiklausyti į visumą darė T. Gustavsen itin įdomų ne tik kaip solo atlikėją, bet ir grojantį ansamblyje.

Savo pasirodymuose T. Gustavsen stengiasi kuo labiau pasinerti į esamą momentą, aplinką ir jausmus, kuriuos jam ta atmosfera sukelia. Jo manymu, sėkmės receptas susideda iš atsipalaidavimo, pasitikėjimo savimi ir kuklumo.

Tord Gustavsen Trio at Dizzy’s Club Coca-Cola
Manhattan, NYC – Sept 25, 2018

 

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA