IŠ ARČIAU: Tord Gustavsen

Šiandien pianistas ir kompozitorius Tord Gustavsen aktyviai groja visame pasaulyje, leidžia kritikų liaupsinamus albumus. Jis – džiazo superžvaigždė.

O karjerą pradėjo bažnyčioje. Atlikėjas augo religingoje šeimoje ir studijų metais bažnyčioje fortepijonu grojo gospelo muziką. Tai jis įvardija kaip vieną dalykų, labiausiai paveikusių jo muziką, kuri apibūdinama kaip suderinanti šiaurietiško bliuzo paprastumą su impresionistiniais peizažais ir meditacine atmosfera.

Jau iki solo karjeros pradžios T. Gustavsenas keletą metų buvo svarbi Norvegijos džiazo scenos dalis. Jo grojimas buvo kertinis aspektas ne viename žinomiausių Norvegijos dainininkų, pavyzdžiui, Solveig Slettahjell, Silje Nergaard ir Kristin Asbjørnsen, projekte. O dabar jis dažniausiai pasirodo su savo trio, kvartetu ir kitokiais muzikiniais kolektyvais. Atlikėjas dalyvavo svarbiuose festivaliuose visame pasaulyje, yra gavęs kelis garbingus apdovanojimus: Norvegijos „Grammy“ premiją („Spellemannsprisen“), „NOPAs musikkpris“ premiją už geriausią džiazo kompoziciją, G. Bello apdovanojimą už geriausią tarptautinį džiazo albumą Australijoje ir kt. Kaip kompozitorius, jis ne kartą rašė festivaliams muzikinius kūrinius.

Vienas svarbiausių dalykų jam – individualumo paieškos. Kūriniuose T. Gustavsen supina ir džiazo istoriją, ir refleksyvias „šiaurietiškas“ nuotaikas, ir lyrišką grožį, šitaip išsiskirdamas šiuolaikinės muzikos scenoje. Tord Gustavsen Trio leidžiami albumai unikalūs: trio yra naujai interpretavęs Norvegijos giesmes ir sufijų poeziją puštūnų kalba, J. S. Bacho bažnytinius kūrinius, atlikę instrumentinius kūrinius. O 2022 m. albumas „Opening“ išsiskiria tvirtais, jausmingais muzikiniais pagrindais, virtuozišku soliniu grojimu, leidžia Trio sužibėti dar labiau.

Šį albumą gegužės 6 d. Paliesiaus dvare pristatys Tord Gustavsen Trio – džiazo superžvaigždė Tord Gustavsen, subtiliu minimalizmu išsiskiriantis, savitai ritmiškas būgnininkas Jarle Vespestad ir vienas žinomiausių Norvegijos bosistų Steinar Raknes, įnešantis folkiškų, beveik smuikiškų garsų į T. Gustavseno kompozicijas. Tai vienintelis šio albumo pristatymas Lietuvoje, tad kviečiame visus džiazo gerbėjus!

Plačiau apie koncertą: 05.06 | Tord Gustavsen Trio (Norvegija)

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA