IŠ ARČIAU: STYGINIŲ KVARTETAS BROOKLYN RIDER


Styginių kvartetas „Brooklyn Rider“ išsiskiria įspūdingu atlikimo stiliumi ir nenumaldomu muzikinių nuotykių troškimu. Jie gerbia tradiciją, tačiau ja neapsiriboja – nuolat ieško naujovių, eksperimentuoja, žongliruoja disciplinomis.

Viename interviu ansamblio smuikininkas Nicholas Cords sako, kad styginių ansambliai dažnai vaikšto ašmenimis bandydami gerbti tradiciją ir ieškoti savo skambesio.

Kvarteto repertuare ir Beethoven, ir klasikinė persų muzika, ir amerikiečių folkloras, ir šiuolaikiniai kompozitoriai. Džiazas, pop, indie muzika, bossa nova ar Fedrico Garcia Lorca poezija? Jiems nieko nėra neįmanomo.

„NPR Music“ pastebėjo, kad „Brooklyn Rider“ prikėlė 300 m. senumo styginių kvartetą iš numirusiųjų ir pavertė jį moderniu, šiuolaikine dvasia alsuojančiu ansambliu.

Kvartetas nuolat bendradarbiauja su kitais įvarių sričių menininkais ir atlikėjais: meksikiečių džiazo vokalistu Mogas Herrera, mecosopranu Anne Sofie von Otter, choreografu Brian Brooks, buvusia prima balerina Wendy Whelan, bandžos virtuoze Bela Fleck, iranietiškos muzikos atlikėju Kayhan Kalhor, airių smuikininku Martin Hayes. Bendradarbiavimo vaisiai – sėkmingi įrašai „Dreamers“ („Sony Music Masterworks“), „so many things“ („Naive Records“), „Juno concerto“, „The Imposter“, „Silent City“ („World Village“), „Irish Times“ („In A Circle Records“) ir pasirodymai „Some of a Thousand Words“, „Chalk and Soot“ ir kt.

Kvarteto nariai tiki, kad muzika nėra tik muzika, kiekvienas kūrinys yra pasauliui siunčiama svarbi žinutė. Prieš pandemiją išleistas albumas „Healing Modes“ („In A Circle Records“) nominuotas „Grammy“ apdovanojimui – jame skamba iškilusis Beethoven „Opus 132“ – kompozitoriaus testamentas apie išgijimą ir gydančią kūrybos galią. Šis albumas taip pat kalba apie JAV ir Meksikos sienos konfliktą, Sirijos pabėgėlių krizę, psichinės sveikatos epidemiją ir fizinę gerovę: jame skamba ir kompozitorių Reena Esmail, Gabriela Lena Frank, Matana Roberts, Caroline Shaw ir Du Yun muzikos kūriniai. „The New Yorker“ projektą apibūdino kaip itin aktualų ir be galo reikalingą.

Charizmatiškieji „Brooklyn Rider“ nuolat gastroliuoja po visą pasaulį ir yra puikiai vertinami muzikos kritikų.

 

Balandžio 15 d. Paliesiaus dvare laukia tikra muzikos šventė!
04.15 | Brooklyn Rider (styginių kvartetas, JAV)

 

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA