IŠ ARČIAU: SOLISTĖ JUDITA LEITAITĖ

Judita Leitaitė vaikystėje neplanavo tapti dainininke – norėjo būti gydytoja. Tačiau mokytoja paruošė ją pirmajam „Dainų dainelės“ konkursui, ji tapo laureate ir tada viskas pasikeitė. Dabar ji viena aktyviausių ir ryškiausių Lietuvos kamerinės muzikos atlikėjų.

Solistė laimėjo ne vieną tarptautinį konkursą, sudalyvavo daugybėje festivalių ir muzikinių švenčių. Renginiuose ji dažnai reprezentuoja Lietuvą ir jos kultūrą: yra pasirodžiusi Harvardo ir Hamiltono universitetuose JAV ir Kanadoje, Diasporos salėje Tel Avive, Izraelyje. Švedijoje vykusioje Baltijos šalių muzikos šventėje solistės pasirodymas tapo tikra sensacija: „Nuostabi dainininkė Judita Leitaitė sužavėjo ne tik gražiu balsu, bet ir įtaigiu muzikinės minties perteikimu“, – taip buvo apie ją atsiliepta.

Ji daug bendradarbiauja su lietuvių kompozitoriais – A. Šenderovu, V. Bartuliu, K. Vasiliauskaite ir kitais – bei dažnai pirma atlieka jų kūrinius. Taip pat dažnai pasirodo su kitais atlikėjais, ansambliais ir orkestrais. Skiria dėmesio ir įrašams: Lietuvos radijo fonduose yra sukaupta apie 300 jos įrašų, išleista 17 J. Leitaitės CD plokštelių. Solistė be koncertinės veiklos užsiima ir pedagogine veikla. Jos kamerinio dainavimo klasę yra baigęs ne vienas žymus atlikėjas – A. Grigorian, K. Smoriginas, J. Tretjakova, S. Liamo, V. Miškūnaitė ir kiti.

Tačiau net turėdama tiek veiklų, solistė visada randa laiko ir labdaringiems renginiams. J. Leitaitė dažnai aplanko senelių namus, vaikų namus, ligonines, socialinės paskirties namus, kalėjimus. Ji dalyvauja renginiuose „Ištiesk pagalbos ranką vaikui“, „Žydintis medis“, „Gerumo sparnai“, taip pat renginiuose-koncertuose, kuriuos organizuoja G. Labanausko labdaros ir paramos fondas, skirtas paremti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

O sekmadieniais ji labai mėgsta giedoti bažnyčiose ir yra giedojusi jau daugiau nei 300 Lietuvos bažnyčių net ir pačiuose atokiausiuose kampeliuose. Jai dažnai akomponuoja dukra. J. Leitaitė sakosi esanti labai laiminga regėdama žmonių džiaugsmą ir padėką po jos giedojimo.

Per 40 metų scenoje jubiliejų J. Leitaitė sakė: „Labai norėčiau, kad mano traukinys nesustotų“. Ir jis nesustojo, nes solistė žvali kaip visada! Liepos 10 d. solistė pasirodys Paliesiaus dvare renginyje „Gražus esi, gyvenime“. Labai kviečiame!

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA