IŠ ARČIAU: PIANISTĖ GUODA GEDVILAITĖ


Pianistė Guoda Gedvilaitė pasižymi ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir išskirtiniu atlikimu. Jos programos visuomet originalios ir naujos, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant. Ji mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Tačiau taip pat laiko save klasikinės muzikos pasiuntine, įgaliota perduoti ją ateinančiai kartai.

G. Gedvilaitė studijas pradėjo Lietuvoje, Druskininkų muzikos mokykloje, vėliau M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur 1999 m. prof. V. Vitaitės klasėje įgijo magistro laipsnį. O baigė 2004 m. Vokietijoje, Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos mokykloje, kurioje dabar dėsto pati. Ji laimėjo pirmąsias premijas ne viename tarptautiniame konkurse: 1995 m. M. K. Čiurlionio konkurse, 1997 m. N. Rubinšteino Paryžiuje, 1998 m. „Chopin Gesellschaft“ Hanoveryje, 2000 m. „Ennio Porrino“ Kaljaryje, Italijoje, 2002 m. kamerinės muzikos Frankfurte.

Pianistė aktyviai koncertuoja – yra pasirodžiusi tokiuose tarptautiniuose renginiuose kaip Gštado vasaros muzikos festivalyje Šveicarijoje, Meraner Wochen vasaros muzikos festivalyje Italijoje, G. Kremerio vasaros festivalyje Lokenhauze, Austrijoje. Nors dažniausiai ji koncertuoja Vokietijoje, kur gyvena ir dirba, atlikėja visas savo programas porą kartų per metus atveža klausytojams į Lietuvą. „Yra keli miestai Lietuvoje, kuriuose tradiciškai koncertuoju kasmet. Tai mano gimtasis miestas Druskininkai, mano studijų miestas Vilnius, mano mylimas pajūris Klaipėda, Palanga, Nida, Juodkrantė ir ypatinga muzikos ir poilsio erdvė – Paliesiaus dvaras“, – sakė atlikėja. G. Gedvilaitė Vokietijoje taip pat atlieka kultūros atašė misiją: kviečia lietuvius ir ne tik į įvairius renginius, prisideda prie bendrų Vokietijos, Lietuvos ir Danijos muzikinių projektų vykdymo.

Atlikėja stengiasi muzikai skirti bent kelias valandas per dieną. Jai kiekvienas kūrinys, kurį tuo metu groja, tampa mėgstamiausiu. Dabar ji labiausiai domisi moterų kompozitorių kūryba, pavyzdžiui, prancūzės Mel Bonis. Šios kompozitorės kūrinius G. Gedvilaitė įtraukė ir į naujausią savo programą „Legendų moterys“. Į programą įeina ir Claros Schumann kūriniai, kuriai pianistė visada skyrė daug dėmesio ir kurios gyvenimas ir kūryba, pasak G. Gedvilaitės, įkvepia dirbti, ieškoti, tobulėti, kovoti ir nepasiduoti, besąlygiškai mylėti šeimą ir muziką.

Programą „Legendų moterys“ G. Gedvilaitė atliks liepos 31 d. Paliesiaus dvare. Labai kviečiame!

 

Plačiau: 07.31 | Femmes de Légende: Guoda Gedvilaitė (fortepijonas, Lietuva)

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA