IŠ ARČIAU: PIANISTĖ GOLDA VAINBERG-TATZ

„Pianistė, skambinanti nuostabiai tvirtai ir švariai“ – „New York Times“

Goldos Vainberg-Tatz gyvenimas – lyg įdomus filmas, kuriam dirbtinai kurti aštrių scenų nebereikia. Per karą stebuklingai nuo nacių išgelbėta mama, kelionė iš sovietinės Lietuvos į Izraelį, paskui – į Niujorką, studijos ten, kur mokosi muzikos pasaulio gabiausieji, skirtingi žemynai, svarbios scenos, laimėti konkursai, namai Manhatane…

Pianistė muzikinį išsilavinimą įgijo gimtojoje Lietuvoje, Čiurlionio menų mokykloje, būdama 12 metų išvyko į Tel Avivą, toliau mokslus tęsė Rubino muzikos akademijoje, vėliau – Manheteno muzikos mokykloje ir Juilliard mokykloje, Niujorke.

Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Valstybiniu Kauno simfoniniu orkestru Lietuvoje, Šanchajaus filharmonijos orkestru, Izraelio simfoniniu orkestru, Ann Arbor simfoniniu orkestru Mičigane. Sinsinačio simfoniniu orkestru JAV . Kaip rečitalistė ir kamerinė atlikėja koncertavo Europoje, Izraelyje, Kanadoje, Kinijoje ir JAV, įskaitant radijo ir televizijos transliacijas Lietuvoje, Izraelyje, Wqxr Niujorke, „Dame Myra Hess“ Čikagoje, „Sundays Live“ Los Andžele, „Radio France“, Šanchajaus radijo laidas ir pasirodymus pagrindinėse Niujorko salėse.

 

Golda buvo kviestinė atlikėja festivalyje „Mozarteum“, Zalcburge, Vilniaus festivalyje, Lietuvoje, festivalyje „Puigcerda“, Ispanijoje, Tarptautinėje akademijoje, Italijoje, tarptautiniame Šanchajaus konservatorijos festivalyje, tarptautiniame Šanchajaus Himalajų fortepijoninės muzikos festivalyje, Kinijoje, kur su Andre Michel Schubu Šanchajaus filharmonijoje, Daguano teatre, atliko Mozarto koncertą dviems fortepijonams.

Pianistės įrašų sąraše: „The Portrait“ solo rečitalis „The Portrait“ („FPI“), prancūziškos smuiko sonatos su Raimundu Katiliumi, Mozarto fortepijoninis koncertas su Maskvos kameriniu orkestru („Delos“) ir kt.

Golda yra daugelio konkursų laureatė – I vieta valstybiniame Lietuvos jaunųjų pianistų konkurse, Amerikos Izraelio kultūros fondo stipendijos su apdovanojimais, prestižiniai Maurice’o Claremonto apdovanojimai Izraelyje, pirmos vietos Pasaulio pianistų konkurse, Sinsinatyje, Mokytojų kongreso tarptautiniame konkurse,Niujorke ir kt.

Pianistė vedė meistriškumo kursus Jeruzalėje ir Tel Avivo universitete, Šanchajaus konservatorijoje, Kinijoje, Čiurlionio menų mokykloje, daugelyje JAV universitetų, vertino perklausas ir konkursus: ​​tarptautiniame Olgos Kern konkurse, tarptautiniame Maltos konkurse, Nacionaliniame Kanados Šopeno konkurse, Šanchajaus Himalajų konkurse, Tel Hai fortepijono meistriškumo konkursuose ir kt. Daugelis jos mokinių yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai.

Golda bendradarbiauja su Juilliard mokykla, Manheteno muzikos mokykla, Puerto Riko fortepijono festivaliuir tarptautinio Rosalyn Tureck Bacho konkursu.

 

Gegužės 14 d., garsi Niujorke gyvenanti JAV ir Izraelio pianistė bei pedagogė Goldoa Vainberg-Tatz sugrįžta koncertui į Lietuvą!

 

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA