IŠ ARČIAU: PIANISTAS PETRAS GENIUŠAS

Sugroti tas pačias septynias natas kaskart vis naujai, sugroti taip, kaip niekada iki šiol, – tokia pianistui Petrui Geniušui yra meistriškumo esmė.

Pianistas gimė muzikų šeimoje, studijavo pas prof. Jurgį Karnavičių Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Verą Gornostajevą Maskvos konservatorijoje. Jis laimėjo ne vieną aukščiausią apdovanojimą tarptautiniuose konkursuose, tarp kurių pirmoji premija Y.C.A.A. Tarptautiniame pianistų konkurse Oberline 1991 m. ir Palm Byčo Tarptautiniame kviestinių pianistų konkurse 1992 m. Šitaip jis įsitvirtino kaip vienas talentingiausių ir brandžiausių savo kartos pianistų.

P. Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Jis yra meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, o įgimtas žingeidumas skatina jį vis plėsti muzikinį akiratį – nuo anglų virginalistų ir įvairių pasaulio tautų folkloro iki avangardinės muzikos, džiazo ir elektronikos. Šalia išlavinto muzikinio skonio, technikos ir jautrumo garsui, tai, matyt, yra viena vertingiausių pianisto savybių.

Atlikėjas koncertuoja ir vienas, ir su Lietuvos simfoniniais orkestrais, kameriniais ansambliais ir solistais, ir įvairiais partneriais – yra pasirodęs su M. Rostropovičiumi, D. Geringu, V. Noreika ir kitomis garsenybėmis. Jis taip pat mėgsta akompanuoti dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvauti džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Yra išleidęs ne vieną kompaktinę plokštelę ir daug laiko skiria pedagoginei veiklai – P. Geniušas garsėja kaip reiklus ir įkvepiantis dėstytojas.

Neseniai jis Paliesiaus dvare įrašė ir su „Baltic Mobile Recordings“ išleido kompaktinę plokštelę „Iš pąsamonės saugyklų“. „Šiame koncerte sujungiu du muzikavimo būdus – užrašytos muzikos atlikimą ir improvizaciją. Pianisto atminties saugyklose yra begalybė muzikos: išmoktos mintinai, girdėtos, analizuotos. Improvizuodamas įžengiu į tą pusiau sąmoningą, pusiau lyg sapne besifermentuojančią muzikinę terpę ir leidžiuosi nešamas intuicijos, kartais pats nustebdamas, ką ten aptikau“, – taip muzikas apibūdino programą.

 

Kviečiame pasiklausyti jos gyvai rugpjūčio 6 d. Paliesiaus dvare!

Plačiau: „Iš pasąmonės saugyklų“: Petras Geniušas (fortepijonas, Lietuva)

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA