IŠ ARČIAU: PIANISTAS BENJAMIN GROSVENOR

Jungtinės Karalystės sensacija – fortepijono aristokratas Benjamin Grosvenor – atvyksta į Paliesiaus dvarą! Pirmąsyk Lietuvoje – jau birželio 4 d.!

Britų pianistas Benjamin Grosvenor žavi savo audringais pasirodymais, išskirtine muzikine intuicija ir įžvalgiomis interpretacijomis. Britų žurnalas „The Independent“ jį apibūdino kaip „vieną iš milijono… kelių milijonų“, o vokiečiųdienraštis „Süddeutsche Zeitung“ išskyrė B. Grosvenor „stulbinančius techninius gebėjimus, vaizduotės šviežumą, intensyvų susikaupimą ir visa dengiančią poeziją“.

2004 m. būdamas vienuolikos metų Benjamin tapo BBC jaunųjų muzikantų konkurso „Keyboard Final“ laureatu. Sulaukęs devyniolikos, buvo pakviestas koncertuoti su BBC simfoniniu orkestru. 2016 m. Niujorko filharmonijoje pianistas apdovanotas Ronnie ir Lawrence Ackman premija.

Atlikėjas nuolat bendradarbiauja su pasaulinio garso orkestrais. Sąraše puikuojasi Bostono ir Čikagos simfoniniai orkestrai, Filadelfijos orkestras, Pitsburgo simfoninis orkestras, Radio France orkestras, Nacionalinis Ispanijos orkestras, Londono, Birmingemo miesto, San Francisko, Vašingtono simfoniniai orkestrai.

Benjamin Grosvenor dirba su tokiais dirigentais kaip Andrey Boreyko, Semyon Bychkov, Riccardo Chailly, Elim Chan, Sir Mark Elder, Edward Gardner, Alan Gilbert, Manfred Honeck, Vladimir Jurowski, Andrew Manze, Ludovic Morlot, Kent Nagano, Sir Roger Norrington, Gianandrea Noseda, Andrés Orozco-Estrada, FrançoisXavier Roth, Esa-Pekka Salonen, Leonard Slatkin, Nathalie Stutzmann, Michael Tilson Thomas, Krzysztof Urbański, ir Kazuki Yamada.

Benjamin Grosvenor koncertuoja garsiausiose scenose – Londono Wigmore Hall salėje, Paryžiaus Eliziejaus laukųteatre, Miuncheno koncertų salėje „Herkules“, Kiolno filharmonijoje ir kt.

 

Andrej Grilc nuotrauka.


 

Pirmasis pianisto pasirodymas Lietuvoje įvyks jau birželio 4 d.!
06.04 | Benjamin Grosvenor (fortepijonas, Jungtinė Karalystė)

 

Koncerto partneriai –
Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA