IŠ ARČIAU: PIANISTAS ANDRIUS ŽLABYS


Andrius Žlabys gimė 1977 m. Vilniuje, mokėsi Vilniaus S. Nėries vidurinėje mokykloje, Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Vėliau išvyko į JAV, studijavo Interlocheno Menų Centre, Mičigane, buvo dviejų Interlocheno konkursų laureatas ir kaip jų nugalėtojas atliko Bethoveno trečią ir ketvirtą koncertus su Interlocheno menų centro orkestru. Jo karjera JAV buvo žaibiška. Atlikėjas kone iškart susilaukė gerų įvertinimų: „Chicago Tribune“ pavadino jį vienu iš pačių talentingiausių pastarųjų metų jaunųjų pianistų, o „The New York Sun“ – „švytinčia pianistų viltimi“.

Daugybės tarptautinių konkursų laureatas aktyviai koncertuoja su įvairiais orkestrais bei atlikėjais. Tarp orkestrų: Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kiti. Pianistas savo koncertus rengia tokiose pasaulinio garso salėse kaip „Avery Fisher Hall“, „Lincoln Center“, „Concertgebouw“, „Carnegie Hall“, „Phillips Collection“, „Teatro Colón“, „Wigmore Hall“, „Vienna’s Musikverein and Suntory Hall“.

Pianisto vardą daug kas sieja su genialiomis J. S. Bacho interpretacijomis. Tačiau A. Žlabys labai domisi ir šiuolaikine muzika. Su „Kremerata Baltica“ ir Gidonu Kremeriu jis atlieka XX ir XXI a. muziką. Už George’o Enescu Fortepijoninio kvinteto įrašą su šiais atlikėjais, pianistas gavo „Grammy“ apdovanojimą.

A. Žlabys sako tikintis kokybiškiausių muzikos kūrinių nemirtingumu: „Kartais būna, kad jauti kompozitoriaus balsą „čia ir dabar“. Manau, toje muzikoje, kuri išlieka po dviejų ar trijų šimtų metų, slypi amžinumo pojūtis ir išliekamoji vertė. Tampa nebesvarbu, kada ji buvo sukurta. Bet tokį poveikį daro tik geriausia muzika.”

Pianistas gyvena JAV, bet dažnai atvažiuoja į Lietuvą. Prieš koncertus jis mėgsta atvažiuoti anksčiau, pabūti vienas su instrumentu. Dabar labai laukiame jo sugrįžimo į Paliesiaus dvarą liepos 23 d. ir visus kviečiame į koncertą!

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA