Iš arčiau: pasaulinio garso menininkas konceptualistas – Vladimir Tarasov!

Vladimir Tarasov aktyviai dalyvauja plataus diapazono kūrybiniame gyvenime: komponuoja teatrui ir kinui, kuria vizualiojo meno bei tarpžanrinius projektus, rengia performansus, instaliacijas, bendradarbiauja su įvairių meno šakų kūrėjais – literatais, dailininkais, šokio ir plastikos meistrais.

Vladimir Tarasov – meistriškas perkusininkas. Jo paliesti instrumentai suskamba kaip orkestras, jis priverčia skambėti ir netikėtus objektus.

Drauge su GTČ trio jis dėjo pagrindus Lietuvos džiazo mokyklai, muzikavo su pasaulio improvizacinės muzikos žymūnais, vienas pirmųjų Europoje pradėjo groti solines mušamųjų instrumentų programas.

Vladimir Tarasov (g. 1947) 1961-1966 m. mokėsi Archangelsko aukštesniojoje muzikos mokykloje. 1966 m. pradėjo studijuoti Leningrado konservatorijoje, tačiau dėl džiazo propagavimo tais pačiais metais buvo pašalintas iš mokslų.

Su trio GTČ, kitais muzikantais, orkestrais bei solo Vladimir Tarasov įrašė ir išleido daugiau nei 100 plokštelių ir kompaktinių diskų.

Jo kūrybinėje istorijoje – partnerystės su tokiais menininkais kaip Andrew Cyrille, „The Rova Saxophone Quartet“, Anthony Braxtonas, Kazutoki Umezu, Lauren Newton, Sainkho Namtchylak, Billas Laswellas, Josefas Nadjas, Tomasz Stanko, Sonny Murray bei daugelis kitų.

Kartu su Viačeslavu Ganelinu ir Vladimiru Čekasinu 2017 m. apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija už Lietuvos džiazo mokyklos sukūrimą.

Ir šiandien aktyviai visame pasaulyje koncertuojantis V. Tarasov, greta darbų su LAO, solo programų bei instaliacijų, groja laisvąjį džiazą su 2006 m. suformuotu tarptautiniu trio „Jones Jones“ (JAV saksofonininku Larry Ochsu ir bosistu Marku Dresseriu), dėsto įvairiose Europos ir JAV aukštosiose meno mokyklose.

Gegužės 16 d. Paliesiaus dvare Jūsų laukia muzikinis įvykis, kuriame susitiks džiazo meistras Vladimir Tarasov ir įspūdingasis pianistas Viktoras Paukštelis!
https://koncertai.paliesiausdvaras.lt/pasaga/viktoras-paukstelis-fortepijonas-ir-vladimir-tarasov-perkusija-barokiniai-gobelenai-ii/

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA