IŠ ARČIAU: MARTYNAS LEVICKIS

Kas nežino Martyno Levickio, kuris laimėjo „Lietuvos talentus“, pelnė geriausio pasaulio akordeonisto titulą? Tai akordeono ambasadorius, visada besistengiantis pristatyti gražiausias instrumento puses ir parodyti dar neatrastąsias. Ir ne tik. „Taip, aš noriu pakeisti akordeono įvaizdį, – sako atlikėjas, – bet aš taip pat bandau parodyti savo sugebėjimus. Visos aranžuotės yra naujos ir ši muzika niekada nebuvo taip sugrota. Yra įdomu laužyti nusistovėjusias taisykles.“

Pirmąjį akordeoną M. Levickis gavo vos trejų ir iškart instrumentu susižavėjo. Artimieji, pastebėję vaiko talentus, nutarė, kad jam reikia mokytis muzikos. Iš Tauragės atlikėjas su mama persikėlė į Šiaulius, kad tam būtų geresnės sąlygos. O vos 17-os metų M. Levickis iš Šiaulių išvažiavo į Londono Karališkąją muzikos akademiją. Jis yra pirmasis į šią akademiją įstojęs lietuvis.

Emigranto gyvenimas nebuvo lengvas ir atlikėjas pripažįsta, kad buvo dienų, kai galėjo valgyti tik sausą sumuštinį. Bet trečiame kurse M. Levickis nusprendė sudalyvauti projekte „Lietuvos talentai“ ir laimėjo pirmą vietą. Kaip ir daugybėje tarptautinių konkursų, pasaulio akordeonistų čempionate.

Jis taip pat yra pirmasis akordeonistas, pasirašęs kontraktą su pasaulinio garso leidykla „Decca“. M. Levickis siekia įrodyti, kad šis instrumentas, dažniausiai siejamas su tradicine rytų Europos ir pietų Amerikos muzika, yra tinkamas atlikti bet kokiai muzikai – todėl jo debiutinis albumas yra kelionė per daugybę muzikos stilių, nuo Bethoveno iki Vivaldžio, nuo Ennio Morricone iki Lady Gaga.

Akordeonistas dažniausiai pasirodo sausakimšose arenose, tačiau rugpjūčio 13 ir 14 d. kviečiame į ramesnį koncertą Paliesiaus dvaro salėje. Rečitalis atlikėjo repertuare ne toks jau dažnas reiškinys, nes tai tikras iššūkis, reikalaujantis ilgo ir nelengvo pasiruošimo, ypatingo detalumo ir kruopštaus darbo. Bet rezultatas – intymus, grakštus ir jautrus pasirodymas.

Plačiau: Rugpjūčio 13-14 d. | Martynas Levickis (akordeonas, Lietuva)

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA