IŠ ARČIAU: JEAN-MARC LUISADA

Žymus Prancūzijos pianistas Jean-Marc Luisada garsėja kaip fortepijono poetas, pasižymintis išskirtine gracija ir netikėtomis interpretacijomis.

Pianistas į pirmąją savo fortepijono pamoką pianistas nuėjo būdamas šešerių Paryžiuje – jį mokė Denyse Riviere ir Marcel Ciampi. Vėliau muzikantas savo studijas tęsė Didžiojoje Britanijoje, Yehudi Menuhin muzikos mokykloje, ir Paryžiaus nacionalinėje aukštojoje muzikos ir šokio konservatorijoje. Atlikėjas yra tarptautinių Dino Ciani Milane (1983) ir Fryderyk Chopin Varšuvoje (1985) konkursų laureatas. Jis apskritai yra laikomas vienu geriausių F. Chopino atlikėjų pasaulyje.

Šiandien jis aktyviai koncertuoja, dažnai bendradarbiauja su žymiais Europos orkestrais, diriguojamais Charles Dutoit, Adam Fischer, Michael Plasson ir kitų batutos meistrų. Kamerinę muziką pianistas groja su „Fine Arts“, „Sine Nomine“, Kociano ir Talich kvartetais bei garsiais instrumentininkais.

Jo karjerą lydi gastrolės po visą pasaulį, albumai, išleisti su įrašų studijomis „Deutche Grammophon“, „Sony“, „RCA Red Seal“ ir kt., bei apdovanojimai Prancūzijos ordinais už nuopelnus meno ir literatūros srityje. Pianistas taip pat dėsto Alfred Cortot muzikos mokykloje Paryžiuje.

J. M. Luisada yra labai didelis kino gerbėjas. Jis ne kartą atliko įvairius filmų takelius per savo koncertus, o po koncertų yra organizavęs filmų peržiūras. Jo mėgstamiausias filmas – „Mirtis Venecijoje“ (1971). „Mano mama išmokė mane mylėti ir muziką, ir kiną, – sako jis. – Ir tokia meilė, tokia terapija, padaro pasaulį geresne vieta. Juk jeigu kartais esi nelaimingas, gali pasižiūrėti filmą ir pasijusti geriau.“

Šarmingasis J.M. Luisada groja publikos sielai. Kartais scenoje jam patinka pajuokauti.

Rugpjūčio 12 d. jis vėl susitiks scenoje – šįkart Paliesiaus dvaro koncertų salėje – su Talich kvartetu, vienu žymiausiu styginių kvartetų pasaulyje. Kviečiame!

 

Plačiau apie koncertą: 08.12 | Jean-Marc Luisada (fortepijonas, Prancūzija) ir Talich Quartet (styginių kvartetas, Čekija)

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA