Iš arčiau: ispaniškojo flamenko gitaristas Juan Manuel Cañizares

Juan Manuel Cañizares, gitaristas ir kompozitorius, stovi gretose kartu su pasaulio žvaigždėmis – Paco de Lucia, Peter Gabriel, Al Di Meola ir kitais.

Gitaristas Paco de Lucía buvo ne tik artimas Cañizares bičiulis, bet ir mokytojas, nuostabios draugystės metu pasidalinęs neįkainojama patritimi bei gitaros virtuaziškumo paslaptimis.

Cañizares yra tikrų tikriausias pefekcionistas, muzikos juvelyras, puoselėjantis meistrystę ir siekiantis tobulumo.

Atlikėjas yra pirmas ir vienintelis flamenko gitaristas, pakviestas groti su Berlyno filharmonijos orkestru (vad. seras Simon Rattle).

J.M. Cañizares ne tik koncertuoja, bet ir moko bei tyrinėja flamenko. Nuo 2003 m. jis dėsto prestižiniame Katalonijos muzikos koledže „Escola Superior de Música de Catalunya“ (ESMUC), taip pat veda meistriškumo pamokas tiek Ispanijoje, tiek užsienyje.

Atlikėjas bendradarbiavo su svarbiausiais orkestrais visame pasaulyje – Staatskapelle Dresdene, NHK Synphony Orkestras, Birmingemo Simfonijos Orkestras, Orquesta y Coro Nacionales de España, Orquesta Sinfónica de Barcelona i Nacional de Catalunya bei daugeliu kitų.

Cañizares kūrė muziką Ispanijos Nacionalinei baleto trupei ir garso takelius keliems kino filmams – „La Lola se va los Puertos“ su Rocío Jurado ir Paco Rabal, „La Jota“ su Flamenku ir Carlos Saura.

Juan Manuel Cañizares po visą pasaulį keliauja drauge su savo žmona Mariko Ogura. Ji yra atlikėjo vadybininkė, įrašų prodiuserė bei garso režisierė. Sutuoktiniai savo šeimos namuose yra įsirengę studiją, kurioje drauge darbuojasi.

Paklaustas apie savo pažintį su flamenko, atlikėjas sako: „Sunkus klausimas (šypsosi). Aš gimiau Andalūzijoje, čia gimė ir flamenko kultūra. Čia oras prisodrintas flamenko. Mes visi kvėpuojame šiuo ritmu. Mano tėvas buvo flamenko dainininkas. Mano brolis – flamenko gitaristas. Būdamas šešerių irgi pradėjau groti gitara, o iki tol įdėmiai klausiausi. Buvau drovus berniukas ir tik grodamas išreikšdavau savo jausmus – tai man teikė didžiulę laimę ir malonumą.“

Juan Manuel Cañizares (gitara, Ispanija), Viktoras Paukštelis (fortepijonas, Lietuva)

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA