Iš arčiau: Gidon Kremer

Nuo pat mažumės tryškęs talentu, Gidon Kremer anksti pasiekė muzikos pasaulio aukštumas. Šiandien maestro yra mylimas tiek kritikų, tiek publikos ir visada laukiamas didžiosiose pasaulio scenose.

Gidon Kremer išsiskiria savo repertuaro charakteristika, kuri aprėpia įvairiausią muziką – nuo klasikos, romantizmo iki XX a. vidurio kompozitorių-novatorių opusų bei šiuolaikinių Lietuvos ir užsienio autorių kūrybos, dažnai nepelnytai pamirštos.

Gidon Kremer garsėja ne tik kaip genialus muzikas, bet ir kaip originalus mąstytojas bei rašytojas.

1997 m. maestro Gidon Kremer įkūrė kamerinį orkestrą „Kremerata Baltica“ skatindamas jaunus, talentingus muzikantus iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos burtis drauge. Ansamblis ir jo įkūrėjas per pastaruosius du dešimtmečius intensyviai koncertavo, pasirodė garsiausiuose pasaulio festivaliuose ir prestižinėse koncertų salėse, gavo „Grammy“ apdovanojimą ir ECHO Klassik prizą.

Pats aukščiausias atlikėjo įvertinimas – muzikos pasaulio Nobelio premija vadinamas Japonijos meno asociacijos „Praemium Imperiale“ apdovanojimas.

Gidon Kremer suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinas (2000), Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (2017).

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA