IŠ ARČIAU: EDIN KARAMAZOV

Klasikinės gitaros ir liutnios virtuozas Edin Karamazov gimė 1965 m. Zenicoje, Bosnijos ir Hercegovinos mieste. Savo muzikinę karjerą, remiamas dirigento Sergiu Celibidache, jis pradėjo nuo klasikinės gitaros, keturiuose gitaros konkursuose pelnydamas pirmąsias premijas. Tada tęsė barokinės liutnios studijas pas Hopkinsoną Smithą „Scola Cantorum Basiliensis“ akademijoje.

Atlikėjas yra meistriškai įvaldęs daugelį senųjų ir šiuolaikinių styginių instrumentų, toliau tyrinėja liutnios panaudojimą šiuolaikinėje muzikoje ir šiuolaikinės improvizacijos kontekstuose. Jo plačiame repertuare ir 16 amžiaus, ir šiuolaikiniai kūriniai.

Edin Karamazov gali pasigirti tikrai puikia soline karjera – jis yra koncertavęs Amsterdamo „Concertgebouw“, „Wigmore Hall“, Berlyno filharmonijoje, Berlyno „Konzerthaus“, Vienos „Konzerthaus“, Miuncheno „Herkulessaal“ salėse, įvairiuose festivaliuose. Taip pat pasirodė ir įrašinėjo muziką su žymiausiais tarptautiniais senosios muzikos ansambliais ir menininkais, tarp kurių reikėtų paminėti „Hilliard Ensemble“, „Hesperion XX“, Andreas Scholl ir Stingą.

Edin Karamazov pasirodymai yra sulaukę nuostabių atsiliepimų ir ypatingo kritikų pripažinimo Europoje ir Amerikoje. Atlikėjas ne kartą buvo pavadintas geriausiu liutnininku pasaulyje. „Jis turi puikią techniką, yra muzikaliai išradingas ir niekada nebijo rizikuoti“, – taip apie atlikėją atsiliepta prestižiniame žurnale „Gramophone“.

Kaip ir karjeros pradžioje, jam retkarčiais vis dar patinka suorganizuoti neplanuotus pasirodymus gatvėje. 2015 m. atlikėjas prisipažino nemėgstantis daug keliauti ir groti didžiausiose salėse – jam labiausiai patinka kurti muziką namie, įrašinėti. Todėl džiaugiamės, kad šis talentas nusprendė apsilankyti nedidelėje, bet ypatinga akustika pasižyminčioje Paliesiaus salėje spalio 14 d. – ir raginame nepraleisti išskirtinės progos jį išgirsti!

 

Plačiau apie koncertą: 10.14 | Edin Karamazov (gitara / liutnia, Bosnija ir Hercegovina)

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA