Iš arčiau: dramatinis koloratūrinis sopranas Simone Kermes

Simone Kermes yra tikra retenybė pasaulyje. Kai dainuojama ne tik ypatingai virtuoziškai, tačiau ir su operos dainininkams būdingu balso stiprumu.

Solistė dainavimo paslapčių mokėsi iš vienos geriausių dainavimo pedagogių Helgos Forner, tačiau, kaip pati teigia, ilgainiui suprato turinti ieškoti autentiškumo. Dabar ji daugiausia dainuoja baroko ir ankstyvosios klasikos muziką, sakydama, jog šis žanras anuomet populiarumu prilygo ir šiandieninei populiariajai muzikai.

Dainininkės karjerą lydi grandioziniai pasirodymai Niujorko, Paryžiaus, Maskvos, Pekino operos rūmuose ir kitose pačios aukščiausios kategorijos scenose.

Solistė yra subūrusi baroko ansamblį iš Venecijos baroko orkestro „Amici Veneziani“ – Giuseppe Mule (violončelė), Luca Stevenato (kontrabosas), Gianluca Geremia (teorba, viena iš liutnės atmainų), Raffaele Tiseo (smuikas, ansamblio vadovas). Su šiuo ansambliu Simone Kermes pirmą kartą (2019 m.) pasirodė Lietuvoje, Paliesiaus dvare.

Simone Kermes kišenėje – daugybė prestižinių apdovanojimų, įskaitant Echo Klassik 2011 m. „Metų solistė“ ir 2014 m. „Metų opera“. Munich Abendzeitung nominavo ir įteikė Simone Kermes „Metų žvaigždės“ apdovanojimą.

Simone Kermes daug dėmesio skiria savo koncertinei išvaizdai. Dažniausiai ji renkasi ekscentriškus ir ryškius įvaizdžius, taip pat nebijo eksperimentuoti.

Charizma spinduliuojanti Simone Kermes pasižymi savo netradicine dainavimo technika ir spontaniškumu – scenoje atlikėja pasikliauja intuicija ir išlieka atvira netikėčiausioms idėjoms. Vieno koncerto metu atlikėja pasikvietė dvi klausytojas ant scenos ir kartu pagal barokinę muziką sušoko rokenrolą.

Prieš kiekvieną pasirodymą atlikėja jaučiasi taip, tarsi eitų į gladiatorių kautynes – „Šįkart mirsiu ar ne?“ Tačiau, vos pradėjus dainuoti, įtampa išsisklaido.

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA