IŠ ARČIAU: BENJAMIN GROSVENOR

Pianistas Benjamin Grosvenor vadinamas fortepijono aristokratu ir laikomas vienu svarbiausių Jungtinės Karalystės pianistų per pastaruosius kelis dešimtmečius.

Jauniausias iš penkių brolių, atlikėjas pradėjo groti fortepijonu sulaukęs 6-erių metų. Pirmą kartą grojo viešai pajūrio bare, pardavinėjančiame žuvį ir bulvytes. Nors pradžia buvo kukli, groti fortepijonu mokiusi atlikėjo mama greitai suvokė, kad sūnus ją pranoko.

Dešimties metų jis tapo jauniausiu keturių pianistų konkursų nugalėtoju. Vos 19 buvo pakviestas koncertuoti su BBC simfoniniu orkestru „BBC Proms“ festivalyje. Tais pačiais metais pianistas tapo jauniausiu visų laikų britų muzikantu ir pirmuoju britų pianistu po beveik 60 metų, sudariusiu sutartį su įrašų studija „Decca Classics“.

Pianistas yra gavęs „Gramophone“ jaunojo metų menininko apdovanojimą, klasikinės muzikos Britanijos kritikų apdovanojimą, „Diapason d’Or Jeune“ apdovanojimą ir daug kitų, jo kompaktinės plokštelės taip pat kritikų liaupsinamos. Atlikėjas koncertuoja penkiuose žemynuose, pasirodo žymiausiose salėse, bet randa laiko ir labdarai – jis yra labdaros organizacijos „Music Masters“ ambasadorius. Ši organizacija siekia, kad muzikinis ugdymas būtų prieinamas visiems vaikams, pasisako už įvairovę ir įtrauktį.

Benjamin Grosvenor žavi savo audringais pasirodymais, išskirtine muzikine intuicija ir įžvalgiomis interpretacijomis. Britų žurnalas „The Independent“ pianistą apibūdino kaip „vieną iš milijono… kelių milijonų“, o vokiečių dienraštis „Süddeutsche Zeitung“ išskyrė atlikėjo „stulbinančius techninius gebėjimus, vaizduotės šviežumą, intensyvų susikaupimą ir visa dengiančią poeziją“. „Visa, ką Grosvenor paliečia, tampa auksu”, – teigiama apžvalgų svetainėje „Classical Source“.

Rugpjūčio 19 d. jis pirmą kartą pasirodys Lietuvoje, Paliesiaus dvare. Kviečiame!

 

Plačiau apie koncertą: 08.19 | Benjamin Grosvenor (fortepijonas, Jungtinė Karalystė)

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA