Iš arčiau: Alexander Paley

Pianistas Alexander Paley garsėja savo unikalia charizma, ugningu temperamentu ir išskirtine technika.

Svajonė skambinti fortepijonu užgimė jau ankstyvoje vaikystėje, kai jaunasis pianistas nekantraudamas laukė galimybės pirmą kartą prisiliesti prie pianino „Belarus“ klavišų.

Pianistas muziką sieja su Dievu – „Jeigu Dievas man davė dovaną, ji nėra už dyką. Gavęs ją, aš nesu laisvas daryti ką noriu.“

Jau 1991 m. po pianisto debiuto su JAV nacionaliniu simfoniniu orkestru dienraštis „The Washington Post“ A. Paley pasirodymą pavadino „tiesiog nepriekaištingu“, tad ilgainiui atlikėjas ėmė koncertuoti su garsiausiais pasaulio orkestrais.

Gausybe pasaulinio lygio apdovanojimų įvertintas pianistas savo pasirodymus yra surengęs ir visada laukiamas prestižiškiausiose koncertų salėse ir festivaliuose. Jų sąraše puikuojasi „Radio France“, „Theatre des Champs-Elysees“, „Salle Pleyel“, „Salle Gaveau“ (Paryžius), „Grands Interprètes“ (Lijonas), Lilio fortepijono festivalis, Bezansono operos teatras, „Leipzig Gewandhaus“, „Concertgebouw“ (Amsterdamas), „Laeiszhalle“ (Hamburgas), koncertų salės Kinijoje ir kitur.

Viename interviu apie Rameau muzikos atlikimą pianistas pasakė – „Aš nekovoju ir nežaidžiu. Groju tai, ką jaučiu.“

Bėgant metams, A. Paley žvaigždė negęsta – tarp Niujorko ir Paryžiaus gyvenantis pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje.

Pianisto širdyje Lietuva ir jos publika užima ypatingą vietą. A. Paley koncertas Paliesiaus dvare planuojamas šią vasarą!

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA