IŠ ARČIAU: ALEXANDER PALEY

„Scena yra tokia vieta, kurioje jaučiuosi visiškai laisvas. Ir kuo ilgiau galiu scenoje būti, tuo laimingesnis esu.“

Moldovoje gimęs atlikėjas sako, kad svajonė skambinti fortepijonu užgimė jau ankstyvoje vaikystėje, kai jaunasis pianistas nekantraudamas laukė galimybės pirmą kartą prisiliesti prie pianino „Belarus“ klavišų.

A. Paley yra nepaprastai aktyvus ir per metus surengia apie 80 koncertų. Jis pasirodo prestižiskiausiose pasaulio salėse ir festivaliuose, kur publika jam ploja atsistojusi, o kritikai negaili pagyrų. Pop kultūros nemėgstantis atlikėjas groja vien klasikinę muziką, tačiau sunkiai galėtų išsirinkti vieną labiausiai patinkantį kompozitorių: jam kiekvienas tuo metu grojamas kūrinys yra mėgstamiausias.

Pianistas yra gyvenęs Niujorke, Paryžiuje, o prieš metus jis atsikraustė gyventi į Lietuvą. Ir nors yra laimėjęs daugybę įvairiausių apdovanojimų, vertingiausiu laiko laimę ir savęs atradimą. O save jis sakosi atradęs Lietuvoje: čia grodamas, mokydamas ir įkūręs ansamblį „Paleasis“. Ansamblis pasirodys ir A. Paley organizuojamame muzikos maratone, jau ketvirtame. Tai bus pirmasis vien prancūziškai kamerinei muzikai skirtas festivalis Lietuvoje. „Ne dėl to, kad parodyčiau, kad galiu groti visą dieną – muzika nėra sportas“, – juokiasi maratoną organizuojantis pianistas. Jis tiesiog myli sceną, muziką bei nori suburti atlikėjus ir klausytojus kartu pasidžiaugti muzikos gausa.

Plačiau: 08.20-21 | Ketvirtasis Alexander Paley muzikos maratonas „Vive La France“ Paliesiuje

 

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA