IŠ ARČIAU: ALEXANDER PALEY

Šiandien pianistas Alexander Paley žinomas visame pasaulyje. Jo pasirodymai vadinami „tiesiog nepriekaištingais“, publika jam ploja atsistojusi, o kritikai negaili pagyrų.

Svajonė skambinti fortepijonu užgimė jau ankstyvoje vaikystėje, kai jaunasis pianistas nekantraudamas laukė galimybės pirmą kartą prisiliesti prie pianino „Belarus“ klavišų, kurį išprašė tėvus nupirkti – o juk pianinas brangus dalykas. A. Paley susitarė su tėvu, kad kruopščiai mokysis groti. Ir jam tai iš tikrųjų sekėsi.

Studijas pianistas baigė garsiojoje P. Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje. Jo tarptautinė karjera prasidėjo laimėjus J. S. Bacho konkursą Leipcige, Bosendorferio prizą ir Grand Prix konkurse Bulgarijoje.

Dabar A. Paley surengia apie 80 koncertų per metus įvairiose šalyse, vadovauja festivaliams Moulin d’Andé (Prancūzija) bei Richmonde (JAV). Savo repertuare turi daugiau nei penkiasdešimt koncertų fortepijonui ir orkestrui, kelis šimtus solinių ir kamerinės muzikos kūrinių. Kiekvienąkart scenoje nepaliauja stebinti melomanus tiek savo užburiančiu meistriškumu ir įkvepiančiomis interpretacijomis, tiek unikaliais programiniais sumanymais. Gyvena tarp Paryžiaus, Niujorko ir Vilniaus – į Lietuvą, kur glūdi jo motinos šaknys, atsikėlė pernai, čia dirba kaip profesorius Vytauto Didžiojo universitete.

„Nepavalgęs gyvensiu, o be muzikos mano likimas liūdnas”, – sako jis.

Galbūt dėl to jis jau penktąjį kartą organizuoja muzikos maratoną. Rugpjūčio 26–27 dienomis jis kartu su savo suburtu ansambliu „Paleasis“ Paliesiaus dvare atliks įvairių kompozitorių muziką – daugelis kūrinių dar nėra skambėję Lietuvoje. Tad kviečiame susitikti su A. Paley ir leistis į jo vedamą kelionę po slaptingą muzikos pasaulį tarp laukinės gamtos Paliesiaus dvare!

 

Plačiau apie koncertą: 08.26 – 27 | Penktasis Alexander Paley muzikos maratonas „Raritetai“ Paliesiuje

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA