Delfi.lt: Paliesiaus dvarui skirta Miko ir Kipro Petrauskų premija

Šaltinis: Delfi.lt

Vasario 7 dieną Ignalinos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą skirti Miko ir Kipro Petrauskų kultūros premiją Paliesiaus dvarui už aktyvią kultūrinę ir istorinę veiklą, profesionalaus meno sklaidą, Ignalinos krašto garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų.

Atgimęs antram gyvenimui Paliesiaus dvaras neabejotinai tapo tikru šio krašto kultūros centru. Po penkerių metų veiklos (dvaras baigtas restauruoti 2014 m.) ši vieta žinoma ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje gyvenantiems žmonėms. Labiausiai jį išgarsino kultūrinė veikla – čia vykstantys klasikinės muzikos koncertai, rengiamos parodos, plenerai, paveldo išsaugojimui skirti renginiai, valstybinių švenčių minėjimai ir kt., rašoma pranešime spaudai.

Paliesiaus dvare daug renginių yra nemokami, ypač didelis dėmesys kreipiamas šiame regione gyvenantiems žmonėms – jiems skiriami kvietimai į koncertus. Ypatingai glaudus ryšys užsimezgė ne tik tarp dvaro ir Mielagėnų miestelio, bet ir kitų rajono įstaigų. Paliesiaus dvare vyksta pedagogų susitikimai, Rugsėjo 1-osios šventės minėjimai, seniūnijos renginiai, dvaras dovanoja koncertus globos namų gyventojams, dvaro erdvėmis nemokamai naudojasi daugelis rajono įstaigų, bendruomenių.

Miko ir Kipro Petrauskų premija iškilmingai bus įteikta Vasario 16-ajai skirtos šventės metu.

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA