Daugiaspalvė liepa Paliesiaus dvare

Kaip ir gėlės, gausiai žydinčios ir švytinčios įvairiausiomis spalvomis, taip ir Paliesiaus koncertų salė „Pasaga“ liepą pasipuošė spalvingiausiais muzikiniais žiedais. Šį mėnesį dvare skambės net 5 koncertai! Bus ir džiazo, ir klasikos, ir dainų, ir šokių. Antrą liepos savaitgalį Paliesiaus dvare Džiazo naktis: iki vėlumos džiazą gros talentingi Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Patį vidurvasarį iš Šiaurės Amerikos atvyks visame pasaulyje pagarsėję atlikėjai: pianistė Victoria Kogan ir smuikininkas Atis Bankas iš Kanados, Andrius Žlabys iš JAV. Vėliau Lietuvos / Vokietijos pianistė Guoda Gedvilaitė per vieną popietę atliks net dvi programas – o mėnesį užbaigs Evelina Sašenko su Edith Piaf dainomis.


 

Liepos 8 d., 18 val. | Džiazo naktis Paliesiuje

Paliesiaus dvare prasideda Džiazo naktis – tarp laukinės Paliesiaus gamtos ir istoriją menančių mūrų suskambs net keturi pasirodymai. Meistriškas perkusininkas Vladimir Tarasov tarsi orkestrą privers skambėti netikėtus objektus, išvysite improvizuotą šiuolaikinio šokio ir gyvos muzikos sintezę „Čia nieko mūsų nėra“, CinAmono Duo pakvies į poetišką ir spalvingą skambesių pokalbį, o vakarą savo programa kartu su kontrabosininku Alex Kryshtal užbaigs žymiausiu Baltarusijos saksofonininku vadinamas Pavel Arakelian, pabėgęs nuo režimo ir radęs prieglobstį Lietuvoje. Trumpai tariant – bus džiazo magija. Norintieji taip pat galės vakarieniauti Paliesiaus dvaro restorane arba užsisakyti prancūziško vyno ir užkandžių degustaciją.

 

 

 

 

Liepos 15 d., 16 val. | Kogan / Bankas Duo

Smuikininkas Atis Bankas yra koncertavęs kaip solistas ne viename žemyne, už muzikinį indėlį įtrauktas į Tarptautinį Šv. Jurgio riterių ordiną, o 2017 m. smuikininkas apdovanotas prestižiniu Christopher Newton apdovanojimu už neeilinę verslo viziją – jo vadovaujamas „Music Niagara“ festivalis tapo vienu iš svarbiausių ir labiausiai vertinamų muzikos festivalių Kanadoje. Pianistė Victoria Kogan yra garsių smuikininkų Leonid Kogan ir Elizabeth Gilels anūkė. Ji groti pianinu pradėjo būdama vos penkerių, o jau po metų jaunoji pianistė debiutavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Mažojoje salėje. Pianistė yra Stravinskio, Andoros, Mineapolio bei Korėjos pianistų konkursų nugalėtoja.

 

 

 

 

Liepos 16 d., 16 val. | Andrius Žlabys (fortepijonas, JAV / Lietuva)

Prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, pelnęs tarptautinį pripažinimą. Jis daugeliui pažįstamas kaip išskirtinis menininkas, kuriam būdinga savita garso filosofija ir tiesiog puikios klasikos bei šiuolaikinių kūrinių fortepijonui interpretacijos. Pasaulyje atlikėjas vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visaapimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą. Jis yra daugybės tarptautinių konkursų laureatas ir savo koncertus rengia pasaulinio garso salėse.

 

 

 

 

 

Liepos 23 d., 12 ir 16 val. | Popietė su Guoda Gedvilaite

Pianistės solo koncertų programos aprėpia muzikos lobyną nuo baroko iki džiazo, nuo J. S. Bacho iki Billo Evanso, ji pasižymi ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir išskirtiniu jų atlikimu, jos programos visuomet originalios ir naujos, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant. Šįkart Guoda Gedvilaitė meta iššūkį ir pačiai sau, kaip atlikėjai, ir savo klausytojams, ruošdamasi atlikti net dvi monumentalias programas per vieną dieną. Skambės dviejų epochų, baroko ir impresionizmo, programos „Spalvingas Bachas“ ir „Sentimentalūs ir kilnūs: Fauré & Ravel“.

 

 

 

 

 

Liepos 29 d., 16 val. | Evelina Sašenko: „Je Chante Piaf“

Į Paliesiaus sceną žengs talentingoji Evelina Sašenko su pirmąja ir amžina savo meile – Edith Piaf. Būtent šios prancūzų dainininkės kūryba bei dainos Eveliną lydi nuo mokyklinio suolo iki šių dienų: pradedant paaugliškai drąsiu ir talentingu pasirodymu „Dainų dainelėje“, baigiant pilnutėlėmis Šv. Kotrynos salėmis karjeros įkarštyje. Pasirodymo metu Evelinai pritars ištikimas jos bendražygis, neatsiejamas nuo atlikėjos ir jos mūzos Edith Piaf akistatų – pianistas Paulius Zdanavičius. Išgirsite puikiai pažįstamas, bet naujai suskambėsiančias dainos: „La Vie En Rose“, „Padam padam“, „Hymne a L’amour“, „La Foule“, „L’Accordéoniste“ ir kitas.

 

 

 

 

 

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA