Pagrindinis > Apie mus skelbia > 7MD.LT: Šventinis gruodis Paliesiaus dvare

7MD.LT: Šventinis gruodis Paliesiaus dvare

Gruodis gausus šventinių koncertų Paliesiaus dvare: čia lankysis maestro Gidonas Kremeris, pianistas Piotras Anderszewskis ir kiti puikūs atlikėjai, o metų pabaigą vainikuos Naujametinė barokinė fejerija.

Šaltinis: 7MD.LT

 

Gruodžio 8 d. „Pasagos“ scenoje skambės išskirtinis Gidon Kremer trio – Gidonas Kremeris (smuikas), Giedrė Dirvanauskaitė (violončelė), Georgijus Osokinas (fortepijonas). Koncerto programoje – Roberto Schumanno kūriniai.


Gruodžio 12 d.
Paliesiaus dvare koncertuos garsusis fortepijono perfekcionistas iš Lenkijos Piotras Anderszewskis. Skambės Johanno Sebastiano Bacho muzika.


Gruodžio 18 d.
klausytojai kviečiami į koncertą „Kalėdų belaukiant“: grieš Valstybinis Vilniaus kvartetas ir Aistė Baliunytė (arfa).


Gruodžio 19 d.
operos solistas Eugenijus Chrebtovas kviečia į jaukų muzikinį vakarą „Kalėdų stebuklo belaukiant“. Koncerto metu skambės visų pamėgti šventiški kūriniai „White Christmas“, „Aleliuja“, „Panis Angelicus“, „Tyli naktis“, „You Raise Me Up“, „Adagio“, „Feliz Navidad“ ir daug kitų. Šią programą E. Chrebtovas rengia kartu su pianistu Andrejumi Polevikovu.


Grud
žio 26 d. laukia koncertas „Kalėdinė muzikinė popietė su Ieva Pranskute, Mislavu Brajkovićiumi ir Robertu Lozinskiu“. Programoje L. van Beethovenas, S. Rachmaninovas, A. Piazzolla.


Gruodžio 31 d. Naujųjų metų šventė
bus švenčiama taip, kaip tai darė baroko laikų didikai. Barokas – kontrastų, didingumo epocha. „Stulbinti – tai poeto tikslas“, – rašė Giovanni Battista Marino. Šie žodžiai tobulai apibendrina baroko poetiką, kuriai būdingas meno stebuklų kūrimas.

 

Plačiau apie koncertus ir atlikėjus:

Gruodžio 8 d. | Gidon Kremer trio

Nuo pat mažumės tryškęs talentu, Gidonas Kremeris anksti pasiekė muzikos pasaulio aukštumas. Šiandien maestro yra mylimas tiek kritikų, tiek publikos ir visada laukiamas didžiosiose pasaulio scenose.

G. Kremerio repertuaras yra platus ir įvairus. Be klasikos ir Romantizmo muzikos atlikėjas taip pat puikiai išmano XX a. ir XXI a. kompozitorių darbus, domisi Rusijos ir Rytų Europos kompozitorių kūryba. Muzikantas nuolat bendradarbiavo su tokiais pasaulinio garso kompozitoriais kaip Alfredas Schnittke, Arvo Pärtas, Giya Kancheli, Sofija Gubaidulina, Valentinas Silvestrovas, Luigi Nono, Edisonas Denisovas, Aribertas Reimannas, Pēteris Vaskas, Johnas Adamsas, Viktoras Kissinas, Michaelis Nymanas, Philipas Glassas, Leonidas Desyatnikovas ir Astoras Piazzolla.

Atlikdamas šiuolaikinius kūrinius, G. Kremeris gerbia muzikines tradicijas, tačiau ir meistriškai išryškina jų šviežumą bei modernumą. G. Kremeris yra apdovanotas „Grand prix du Disque“, „Deutscher Schallplattenpreis“, „Ernst von Siemens Musikpreis“, „Bundesverdienstkreuz“, „Premio dell ‘Accademia Musicale Chigiana“, „Triumph“ premija 2000 m. (Maskva), „Unesco“ premija 2001 m., „Saeculum Glashütte Original MusikFestspielPreis“ 2007 m. (Drezdenas), Rolfo Schocko premija 2008 m. (Stokholmas), Stambulo muzikos festivalio „Lifetime Achievement“ apdovanojimas, gautas 2010 m. ir „Una Vita Nella Musica – Artur Rubinstein“ premija 2011 m. (Venecija). 2016 m. Gidonui Kremeriui buvo įteikta „Praemium Imperiale“ premija, muzikos pasaulyje laikoma Nobelio premijos atitikmeniu.

1997 m. maestro G. Kremeris įkūrė kamerinį orkestrą „Kremerata Baltica“ skatindamas jaunus, talentingus muzikantus iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos burtis drauge. Ansamblis ir jo įkūrėjas per pastaruosius du dešimtmečius intensyviai koncertavo, pasirodė garsiausiuose pasaulio festivaliuose ir prestižinėse koncertų salėse. Įrašė albumus tokiose garso įrašų studijose kaip „Teldec“, „Nonesuch“, „Burleske“, „Deutsche Grammophon“ ir „ECM“. 2002 m. G. Kremeris ir „Kremerata Baltica“ pelnė „Grammy“ apdovanojimą už albumą „After Mozart“. Vėliau šis albumas buvo apdovanotas ir ECHO Klassik prizu.

Georgijus Osokinas tarptautinio dėmesio sulaukė būdamas vos 19 metų 2015 m. Chopino konkurse. Jaunasis pianistas buvo vienas ryškiausių ir labiausiai aptarinėjamų konkurso dalyvių, kritikai jį pavadino „išskirtiniu ir nenuspėjamu“.

G. Osokino koncertų salių sąraše puikuojasi Berlyno „Konzerthaus“, Vankuverio „Playhouse“, fortepijoninės muzikos festivalis „Klavier-Festival Ruhr“, festivalis Varšuvoje „Chopin and His Europe“, koncertų salės „Laeiszhalle“ ir „Elbphilharmonie“ Hamburge, Maskvos „Zaryadye“, festivalis „Lockenhaus“, teatras „Metropolitan“ Tokijuje,  „Tongyeong“ Pietų Korėjoje.

Įrašų studija „Piano Classics“ išleido du pianisto albumus, kuriuose skamba vėlyvoji Chopino  ir Rachmaninovo kūryba. Šie įrašai sulaukė daug teigiamų atsiliepimų svarbiausiuose pasaulio muzikos leidiniuose Kanadoje, Vokietijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Prancūzijoje.

2020 m. vokiečių įrašų studija „Accentus“ išleido G. Kremerio ir G. Osokino kamerinės muzikos albumą, kuriame skamba Chopino ir Beethoveno kūryba. Ši kompaktinė plokštelė sulaukė puikių atsiliepimų visame pasaulyje ir buvo nominuota Tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams 2020 ir „Opus Klassik 2021“. 2021 m. G. Osokinas debiutavo festivalyje „Martha Argerich“ Hamburge ir 101-ajame Zalcburgo festivalyje, kur pasirodė kartu su G. Kremeriu ir G. Dirvanauskaite.

Atlikėjas yra pasirodęs su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, „Amadeus“ kameriniu orkestru, Taivano filharmonijos orkestru, Tokijo Naujojo miesto orkestru, Neapolio filharmonijos orkestru, „Sinfonietta Cracovia“. Yra skambinęs su Sergejumi Nakariakovu, Nicolasu Altstaedtu, Vladimiru Fedosejevu, Yulianna Avdeeva, Lio Kuokmanu ir kt.

Violončelininkė Giedrė Dirvanauskaitė yra įvairių konkursų laureatė, ilgametė orkestro „Kremerata Baltica“ narė.

Kaip solistė G. Dirvanauskaitė yra koncertavusi su įvairiais kameriniais ir simfoniniais orkestrais Europoje, Azijoje, Artimuosiuose Rytuose. Dalyvavo festivaliuose Austrijoje („Lockenhaus festival“), Šveicarijoje („Gstaad Menuhin Festival“, „Basel festival“, „Le Sion Festival“), Tokijuje, Maskvoje ir kt. Jos scenos partneriai – V. Afanasjevas, M. Argerich, Y. Bashmetas, M. Bekovacas, S. Chenas, O. Maisenbergas, H. Holligeris, A. Žlabys ir dirigentai A. Boreyko, M. Franckas, M. Gražinytė-Tyla, J. Kaspszykas, L. Kuokmanas.

Taip pat violončelistė nuolat koncertuoja įvairiose trio sudėtyse su smuikininku G. Kremeriu ir kitais atlikėjais – pianistais Yulianna Avdeeva, Efimu Bronfmanu, Seong-Jin Cho ir Georgijum Osokinu. Koncertus visame pasaulyje lydi puikiai kritikų vertinami įrašai. Paskutinis trio su Gidonu Kremeriu ir pianiste Khatia Buniatishvili įrašas „Kissine/Tchaikovsky: Piano trios“ (ECM, 2011) laimėjo prestižinį Vokietijos kritikų apdovanojimą. 2015 m. G. Dirvanauskaitė buvo nominuota prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui.

G. Dirvanauskaitė groja 1710 m. Matteo Goffriller gaminta violončele.

 

Gruodžio 12 d. | Piotro Anderszewskio koncertas (fortepijonas, Lenkija)

Piotras Anderszewskis pirmą kartą patraukė publikos dėmesį, kai 1990 m. dalyvaudamas Lidso fortepijono konkurso pusfinalyje nulipo nuo scenos nebaigęs kūrinio, nes manė, kad groja nepakankamai gerai. Pianistas garsėja kaip perfekcionistas – jis labai kruopščiai atsirenka kompozitorius ir kūrinius. Viename interviu yra pasakęs: „Negaliu groti bet ko.“

Šiandien atlikėjas yra plačiai vertinamas ir laukiamas prestižinėse koncertų salėse visame pasaulyje. Jis nuolat koncertuoja garsiausiose Vienos, Berlyno, Niujorko, Paryžiaus ir Amsterdamo scenose. Groja su Londono simfoniniu, Londono filharmonijos, Berlyno filharmonijos ir kitais orkestrais.

Pianistas yra gavęs „Gilmore“ menininkų apdovanojimą, Szymanowskio apdovanojimą ir Londono Karališkosios filharmonijos draugijos apdovanojimą. P. Anderszewskis ne kartą bendradarbiavo su filmų kūrėju Bruno Monsaingeonu, prancūzų režisieriumi, sukūrusiu filmus apie Glenną Gouldą, Sviatoslavą Richterį, Davidą Oistrachą bei kitus žymius muzikus. P. Anderszewskio asmenybei yra dedikuoti trys filmai. Viena įsimintiniausių akimirkų, užfiksuotų dokumentikoje – pianisto kelionė traukiniu iš Varšuvos į Budapeštą, kurioje P. Anderszewskis skambino specialiai jam traukinio kupe pastatytu fortepijonu.

Apie nerimą, aplankantį prieš pasirodymus, pianistas yra pasakęs: „Stengiuosi jį priimti ir koncerto metu neapsimetinėti geresniu nei esu. Be to, adrenalinas yra reikalingas mano rankoms“.

 

Gruodžio 18 d. | „Kalėdų belaukiant“: Valstybinis Vilniaus kvartetas ir Aistė Baliunytė (arfa)

Daugelio prestižinių premijų laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas jau 55 metus yra vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime, pelno geriausius įvertinimus Lietuvoje ir užsienyje. Debiutavęs 1965-aisiais, 1972 m. laimėjo aukščiausią kvartetų konkurso Lježe (Belgija) apdovanojimą, 1973 m. jam buvo suteiktas Valstybinio Vilniaus kvarteto vardas. 1979 m. kolektyvui paskirta valstybinė premija, 2002 m. – Lietuvių fondo (JAV) kultūrinė muzikinė dr. Antano Razmos premija, 2004 m. – Lietuvos nacionalinė premija, 2005 m. – Baltijos Asamblėjos premija, 2012 m. už nuopelnus kultūrai kvartetas apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle.

Ryškindamas savo bendravardį miestą pasaulio žemėlapyje, Vilniaus kvartetas apkeliavo daugybę užsienio šalių, koncertavo prestižinėse salėse ir tarptautiniuose festivaliuose. 2013 m. ansamblis atstovavo Lietuvai mūsų šalies pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai skirtuose koncertuose Egipte ir Prancūzijoje. 2018 m. minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, kvarteto koncertinės kelionės vedė nuo Vilniaus iki Tel Avivo ir Jafos Izraelyje, Kijevo, Lvovo, Ivano Frankivsko ir Dnipro Ukrainoje.

Vilniaus kvarteto scenos partneriai – įžymūs scenos meistrai ir jaunieji muzikai. Gausybė įdomių kvarteto programų ir ciklų telkia publiką, lavina jos skonį, supažindina su šio žanro šedevrais ir mažai Lietuvoje žinoma muzika. Kvartetas kasmet pateikia klausytojams naujų partitūrų, ypač daug dėmesio skiria lietuvių muzikai, yra pagriežęs daugiau nei šimtą lietuvių autorių kūrinių, kurių pusė buvo sukurta specialiai jam. Kolektyvas yra padaręs daugybę įrašų radijo fondams, Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV išleista per 40 vinilinių ir kompaktinių jo plokštelių.

Šiemet Vilniaus kvartetas žymiausios Suomijos klasikinės ir šiuolaikinės muzikos įrašų leidyklos „Ondine“ užsakymu įrašė visus lietuvių muzikos klasiko Jurgio Karnavičiaus styginių kvartetus. Pirmieji du įrašyti su ilgamečiu kvarteto violončelininku Augustinu Vasiliausku, o Nr. 3 ir Nr. 4 – su jaunu muzikantu Deividu Dumčiumi. Nuo šių metų pabaigos kvartete griežia violončelininkė Elena Daunytė.

„Minint kvarteto 55-metį norėtųsi susimąstyti apie XXI amžiaus sukrėtimus ir lūžius, apie šį metą, kuris yra pajėgus nublokšti kultūros vyksmą į antrą planą, nutraukti tradicijų tąsą, užsidaryti tik savyje. Kultūrinės tradicijos perdavimas yra nuolatinė kova su naikinančia jėga, su užmarštimi. Kas kitas, jei ne mes, kultūros pasaulio atstovai, esame atsakingi už meno išlikimą, už tai, ant kokių pamatų stovės rytojaus kultūra, kokių vertybių vedami gyvensime? Manau, kad būtent tai ir yra viena didžiausių mano bei mūsų kolektyvo atsakomybių ir užduočių“, – sako Vilniaus kvarteto primarija Dalia Kuznecovaitė.

Sparčiai muzikinės karjeros laiptais kylanti jaunoji arfininkė Aistė Baliunytė garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. 2018 m. vasarą Aistė apsigynė magistro laipsnį Nacionalinėje Paryžiaus muzikos konservatorijoje (CNSMD de Paris) profesorės I. Moretti klasėje, kur 2016 m. ji taip pat įgijo bakalauro diplomą. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, Aistė tęsė mokslus aukštojoje muzikos mokykloje Paryžiuje, I. Perrin klasėje, kurią 2014m. baigė su pagyrimu bei solisto diplomu. Arfininkė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, prizinių vietų laimėtoja, daugelio tarptautinių festivalių Lietuvoje, Europoje, Rusijoje, Amerikoje bei Kanadoje dalyvė. Nuo 2012 m. Aistė yra tapusi tokių fondų kaip „Fondation de France“, Nadia et Lili Boulanger, „Fonds de Tarrazi”, „Fondation Zygmund Zaleski“ ir kt., stipendininke. Daug koncertuojanti kaip solistė, kamerinės muzikos ansamblių bei įvairių orkestrų artistė Lietuvoje ir užsienyje, taip pat aktyviai dalyvauja atvirose meistriškumo kursuose pas geriausius pasaulio pedagogus. 2008 m. Aistė kartu su Japonijos įrašų kompanija „ King International Inc.“ įrašė solinę kompaktinę plokštelę, ir tapo pirmąja bei vienintele Lietuvos arfininke įrašiusia savo solinį albumą. 2011 m. ji buvo apdovanota Lietuvos Respublikos prezidentės D. Grybauskaitės padėką už pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą. Šiuo metu arfininkė yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro arfų grupės koncertmeisterė.

 

Gruodžio 19 d. | Eugenijaus Chrebtovo koncertas „Kalėdų stebuklo belaukiant“

Eugenijus Chrebtovas gimė Ukrainoje, Donetsko srityje. 2004-2006 m. stažavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Operos studijoje (prof. V. Noreika ir V. Viržonis). 2009 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė magistro dainavimo studijas.

Solistas sėkmingai pasirodė tarptautiniuose ir respublikiniuose dainininkų konkursuose: jis yra tarptautinio Tito Kuziko vokalistų konkurso pirmos vietos laureatas (2012 m., Estija), tarptautino F. Šaliapino vokalistų konkurso „Golosa nad Pliosom“ laureatas (2010 m., Rusija), Z. Paulausko konkurse laimėjo III vietą (2001 m.), taip pat yra St.  Baro konkurso laureatas, Z. Paulausko konkurso diplomantas (2002 m.) bei laureatas (I vieta 2003 m.).

2017 m. E. Chrebtovas debiutavo Estijos Nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“ atlikdamas pagrindinį Figaro vaidmenį, taip pat Enriko vaidmenį G. Donizetti operoje „Lučija di Lamermur“.

Solistas nuolat tobulina dainavimo įgūdžius meistriškumo kursuose (pas prof. V. Prudnikovą, J. Fisherį, G. Cecchele, G. Bandzinaitę, P. de Napoli, M. Bullo ). Dažnai dainuoja Latvijos Nacionaliniame ir Tartu Vanemuinės teatruose. Bendradarbiauja su dirigentais P. Vallet, C. Diederich, P. Magi, G. Bisanti, G. Marciano, D. Vlasenko, M. Pitrėnu, G. Rinkevičiumi, R. Šerveniku, V. Lukočiumi, M. Staškumi, J. Geniušu. Dalyvavo visuose LNOBT Operos studijos rengtuose koncertuose. 2013 m. debiutavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) scenoje P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“ atlikdamas pagrindinį Onegino vaidmenį. Nuo 2015 m. E. Chrebtovas yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) solistas. Šiuo metu dainininko repertuare – Rodrigas G.Verdi operoje „Don Karlas“, Lesko Ž. Massenet operoje „Manon“. 2014 m. G. Verdi operoje „Ernani“ sukūrė Don Karlo vaidmenį, 2014 m. – Eskamiljo G. Bizet operoje „Karmen“ ir grafo Almavivos vaidmenį W.A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“. 2016 m. sukūrė Marčelo vaidmenį G. Puccini operoje „Bohema“.

2015 m. E. Chrebtovas dalyvavo LNOBT gastolėse Izraelio Tel Avivo operoje, atliko grafo Almavivos vaidmenį W.A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“.

Atlikėjas šiuo metu sėkmingai kuria vaidmenis LNOBT, taip pat pasirodo soliniuose koncertuose Lietuvoje bei užsienyje.

Andrejus Polevikovas – džiazo pianistas, kompozitorius ir pedagogas, studijavo Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje (dėst. S. Giedraičio kl.) bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (dėst. E. Buožio kl.), įgydamas magistro laipsnį.

A. Polevikovas atlikėjo veiklą pradėjo 1999 m. su grupe „Blues Makers“ (iki 2010). 2008 m. su I. Višnevskaja jis subūrė folk-jazz grupę „Rutataband“, o taip pat debiutavo kaip savo grupių – kvarteto ir seksteto – lyderis. Nuo 2010 m. pianistas vadovauja kvartetui „Jazz Miniatures“, nuo 2015 m. muzikuoja su dainininke G. Vaitkute. 2017 m. pristatė projektą „Ethnic Mood“, kuriame lietuvių liaudies dainas apjungė su moderniuoju džiazu (dainininkės L. Budreckytė, G. Kilčiauskienė, G. Vaitkutė, V. Pupšytė).

Atlikėjas yra koncertavęs su pasaulinio garso solistu Andrea Bocelli, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos ir Italijos džiazo kvartetu. Jis grojo daugelyje Europos valstybių ir JAV. Pianistas bendradarbiauja su daugeliu Lietuvos džiazo kūrėjų. Su įvairiais kolektyvais ir projektais dalyvavo džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje: „Euro City Fest“ (2000, Münsteris), „Alanya Jazz Days“ (2007, Turkija), „Blues’n Jazz Rallye“ (2010, Liuksemburgas), „Jazz & Blues Festival“ (2014, Birmingemas), „My Unique Jazz Festival“ (2015, Berlynas), „Roero Music Fest“ (2016, Italija), „Jazz Joy Spring“ (2017, Daugpilis). Savo kūrybinėje veikloje A. Polevikovas reiškiasi ir kaip kompozitorius bei aranžuotojas. Taip pat jis dėsto Vilniaus Tallat-Kelpšos konservatorijoje ir Vilniaus kolegijoje.

 

Gruodžio 26 d. | Kalėdinė muzikinė popietė drauge su Ieva Pranskute, Mislav Brajković ir Robertu Lozinskiu

Ieva Pranskutė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių. Atlikėja gimė Vilniuje. Būdama penkerių pradėjo mokytis groti smuiku, šešerių jau griežė kaip solistė su Lietuvos kameriniu orkestru.

Ieva, kaip entuziastinga kamerinės muzikos atlikėja, dalyvavo tarptautiniuose klasikinės muzikos festivaliuose, tokiuose kaip „MUSIQUE AUX QUATRES HORIZONS“ Prancūzijoje, „Wien Modern“, „Steirisches Kammermusik Festival“, „ISA Festival“ Austrijoje, „Holland Music Sessions“ Nyderlanduose, „Accademia e Festival Internazionale di Musica di Cagliari“ Italijoje, „Academie-villecroze“ Prancūzijoje, „Nacionalinis jaunųjų styginių kvarteto savaitgalyje“ UK, Europos Parlamente Briuselyje ir garsiojoje Wigmore salėje Londone. Bendradarbiavo su tokiais visame pasaulyje žinomais menininkais kaip Vilmos Szabadi, Lieke te Winkel, Marianne Piketty, Jan Talich, Romain Garioud, Lars Anders Tomter, Markus Schirmer, André Cazalet.

Tarp daugelio koncertinių veiklų Ieva bendradarbiauja su kitais menininkais ir surengė koncertinį turą Indijoje pavadinimu „Aistros paieškos 2019 m. vasaris“ ir koncertinį turą Olandijoje kartu su „Xylos Trio“. Ji dažnai kviečiama būti įvairių projektų koncertmeistere. 2019 m. balandžio mėnesį atlikėjai teko garbė dirbti drauge su gerai žinomu Lenkijos kompozitoriumi K. Penderecki, kurio kūrinį ji atliko prestižinėje Vienos Musikverein salėje. Taip pat Ieva bendradarbiavo su Austrijos žinomu kompozitoriumi F. Cerha.

Nuo 2012 m. I. Pranskutė pradėjo koncertuoti su iškilaus smuikininko Gidono Kremerio vadovaujamu orkestru „Kremerata Baltica“. Šio kolektyvo koncertiniuose turuose griežė su visame pasaulyje pripažintais muzikais – G. Kremeriu, Misha Maiskiu, Martha Argerich, Gáboru Boldoczkiu, Mirga Gražinyte-Tyla, Andrejumi Korobeinikovu, Heinrichu Schiffu, Sergejumi Nakariakovu.

Nuo 2014 m. smuikininkė yra styginių kvarteto „Doreen Quartet“ narė (vadovas prof. J. Meisslis), su šiuo kvartetu nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose, meistriškumo kursuose, griežė prestižinėse Vienos salėse (nuo 2016 m. „Konzerthaus“, nuo 2017 m. „Musikverein“).

2015 m. Ieva laimėjo konkursą ir tapo legendinio smuikininko ir dirigento sero Yehudi Menuhino organizacijos „Live Music Now“ atlikėja.

Atlikėja yra tarptautinių konkursų (Sauliaus Sondeckio, „Olympo Musicale“) laureatė, 2017 m. „ISA Prague-Vienna-Budapest“ festivalyje grieždama su violončelininku Mislavu Brajkovićiumi laimėjo specialų prizą už geriausią Zoltáno Kodály kūrinio (Duo, op. 7) atlikimą. Koncertas buvo transiuojamas per Nacionalinį Radiją.

2018 m. Ieva kartu su „Xylos“ trio nariais laimėjo „Fidelio“ konkursą Vienoje.

Mislavas Brajkovićius yra vienas ryškiausių savo kartos violončelininkų. 2020 m. tarptautiniame A. Janigro konkurse Mislavas laimėjo geriausio Kroatijos violončelininkų titulą.

Mislavas yra įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas. II vieta CARSA konkurse („Casinos Austria Rising Stars Award“), I vieta ir publikos apdovanojimas tarptautiniame „Lions Grand Prix“ konkurse, I vietos HDGPP konkurse ir nacionaliniame Kroatijos konkurse ir pan.

Atlikėjas koncertavo tokiose prestižinėse salėse kaip „Wiener Musikverein“, „Wiener Konzerthaus“, „Muziekgebouw“ ir „Bimhuis Amsterdam“, Lisinski koncertų salėje, „Muth“ koncertų salėje, „ORF Radiokulturhaus.

Violončelininkas yra styginių kvarteto „Doreen“ bendraįkūrėjas. Dalyvavo žymiausiuose Kroatijos festivaliuose „Dubrovnik Summer Festival“ ir „Osor Musical Evenings“, tai pat vienuose garsiausių Austrijos, Olandijos festivalių – „Styria Chamber Music Festival“, „ISA festival“, „Amsterdam Cello Biennale“ ir pan.

Violončelininkas yra dirbęs su  pripažintais maestrais – László Mezö, Valter Dešpalj, Michael Flaxman, Gustavo Tavares, László Fenyö, Reinhard Latzko, Romain Garioud, Jerome Pernoo, Xenia Jankovic.

Robertas Lozinskis yra vienas ryškiausių jaunosios kartos pianistų Europoje. 2015 m., VII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse Vilniuje Robertas laimėjo I vietą, publikos simpatijų prizą, specialųjį prizą už geriausią M.K. Čiurlionio kūrinių atlikimą. Tais pačiais metais nugalėjo Sheepdrove konkurse Anglijoje, kuriame varžėsi pajėgiausi pianistai iš visų Jungtinės Karalystės aukštųjų muzikos mokyklų. Iš viso pianistas jau yra tapęs daugiau nei 20 tarptautinių konkursų laureatu. Vienas svarbiausių pasiekimų pastaruoju metu – IV vieta prestižiniame Maria Canals pianistų konkurse Barselonoje.

Robertas nuolat koncertuoja kaip solistas su pasaulinio lygio orkestrais, yra grojęs su Maskvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Karališkuoju Škotijos nacionaliniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu ir kitais orkestrais. Pianistas ypatingai daug dėmesio skiria kamerinei muzikai, rengia solo rečitalius, mėgsta įvairių stilių muziką bei užsiima pedagogine veikla.

2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė Trio „Agora“ su kuriuo jau koncertavo Vokietijoje, Belgijoje, Olandijoje, Italijoje ir Lietuvoje. 2017 m. ansamblis įrašė ir išleido debiutinį albumą „Youth“, kurį sudarė L. van Beethoveno, S. Rachmaninovo, C. Debussy bei F. Mendelssohno ankstyvieji kūriniai. 2018 m. „Trio Agora“ paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį – kompozitoriai Jonas Jurkūnas, Algirdas Klova, Juta Pranulytė, Joel Hoffmanas bei Mykolas Natalevičius sukūrė ir ansambliui dedikavo lietuviškojo folkloro įkvėptus kūrinius, kuriuos Trio „Agora“ pristatė koncertinių turų Lietuvoje bei Italijoje metu. Ateinančio sezono metu trio koncertuos Duisburgo Filharmonijoje Vokietijoje bei „Newbury Spring Festival“ Anglijoje, taip pat planuojami koncertai Izraelyje, Vengrijoje, Italijoje, Belgijoje, Olandijoje bei Lietuvoje.

Pianistas tobulinosi pas tokius žymius pianistus kaip Dmitrijus Bashkirovas, Nikolajus Luganskis, Pascalis Devoyonas, Mikhailas Voskresenskis, Dmitrijus Alexejevas, Hortense Cartier-Bresson, Michelis Beroffas, Oliveris Kernas, Elisabeth Leonskaja, Stevenas Osborne’as, Petras Geniušas, Ianas Fountainas, Stanislavas Pochekinas, Ivari Ilja ir kt.

Robertas yra buvęs M. Rostropovičiaus ir Roderick F. Tuck paramos fondų stipendininku. Už tarptautinius laimėjimus, garsinančius visą muzikinę Lietuvos bendruomenę ir šalį, pianistas yra gavęs Lietuvos respublikos Prezidentų V. Adamkaus bei D. Grybauskaitės, Ministro pirmininko bei Seimo pirmininko padėkas. 2016 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija Robertui suteikė meno kūrėjo statusą, jis taip pat yra pelnęs Lietuvos respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premiją.

 

Gruodžio 31 d. | Naujametinės barokinės fejerijos Paliesiaus dvare

Renginio sumanytojas Christianas Frattima pirmą kartą Lietuvoje pristatys savo dokumentinį filmą ,,Retorika ir afektai‘‘, nagrinėjantį baroko operos aušrą, apogėjų bei saulėlydį. Filmas bus rodomas italų kalba su lietuviškais subtitrais. Iškart po filmo peržiūros Christianas Frattima Paliesiaus dvaro svečius kvies ragauti skanumynų bei papasakos įdomią įvairių barokinių  patiekalų istoriją – „prosciutto“ kumpio, mostardos, šerno šaltienos, barokinio šokolado bei daugelio kitų delikatesų… Linksminsimės mokydamiesi barokinių šokių. Didžiosios vakarienės meniu – įspūdingi baroko Italijos ir LDK patiekalai!

Programoje „Karališkoji baroko muzika“ skambės kūriniai, dedikuoti galingiausiems XVII ir XVIII amžių karaliams: Liudvikui XIV ir Jurgiui II. Skambės trimitų, styginių, pučiamųjų, mušamųjų kornukopija, kuri sukurs iškilmingą naujametinę atmosferą. Paliesiaus dvaro scenoje išvysite tarptautinio žinomumo kontraltą iš Japonijos – Mae Hayashi. Atlikėjos išskirtinai gilaus tembro balsas ir virtuoziškumas atskleis baroko dainininkų kastratų ypatybes.

Vakaro kulminacija – Paliesiaus dvaro konsorto atliekama G. F. Händelio „Karališkųjų fejerverkų muzika“!

 

Programa:

18:30 – 19:00 | Christian Frattima filmo ,,Retorika ir afektai“ premjera su autoriaus komentarais (filmas italų kalba su lietuviškais subtitrais);

19:00 – 20:00 | Svečių pasitikimas, barokinė degustacija;

20:00 – 21:00 | Grupinių barokinių šokių pamoka;

21:00 – 22:30 | Šventinė barokinė vakarienė;

22:45 – 00:00 | Paliesiaus dvaro konsorto koncertas;

00:00 – 00:30 | Naujųjų metų sutikimas, linksmybės.