7MD.LT: Balandis Paliesiaus dvare

Balandį šyla oras, skleidžiasi lapai, gamta vis labiau žaliuoja, žmonės vis daugiau vaikšto lauke ir džiaugiasi pavasariu. O mes džiaugiamės trimis pavasariškais koncertais Paliesiaus dvare ir labai visus į juos kviečiame! Balandžio antrąją pakviesime susitikti su visame pasaulyje pagarsėjusiu Ukrainos-Kanados pianistu Dmitrijumi Levkovičiumi koncerte „Goldbergo variacijos“. Balandžio viduryje klausysime pianisto Jurgio Karnavičiaus atliekamų Philipo Glasso Antrosios knygos etiudų – jau vadinamų XXI a. klasika. O mėnesį užbaigsime džiazuodami, su Trio NEDA / LABUTIS / BANYS koncertu „Spiritus in Jazz“, su originalių bei kitų autorių kompozicijų programa, pilna kontrastų, nenuspėjamų muzikos eksperimentų ir atradimų, neišsemiamu improvizacijų žodynu.


Šaltinis: 7MD.LT

Balandžio 2 d., 15 val. | Goldbergo variacijos: Dmitri Levkovich (fortepijonas, Ukraina / Kanada)

Į Paliesiaus dvarą sugrįš Ukrainos ir Kanados pianistas Dmitrijus Levkovičius (Dmitri Levkovich), klausytojams padovanosiantis koncertą „Goldbergo variacijos“. Jo pasirodymai giriami už „neeilinį meninį išprusimą“ („Frankfurter Allgemeine Zeitung“) ir „muzikos supratimą, toli lenkiantį daugumą jo bendraamžių“ („American Record Guide“). Originalios jo kompozicijos sulaukė „Philadelphia’s Broad Street Review“ įvertinimų už „nuoširdžias melodijas“ ir „didžiules emocines bangas“. Pianistas yra daugiau kaip 20 tarptautinių konkursų laureatas, tarp jų Kinijos, Klivlando, Ginos Bachauer, José Iturbi ir Vendome’o prizų laimėtojas, taip pat pelnęs daugybę „publikos numylėtinio“ apdovanojimų ir specialiųjų prizų, ypač už geriausią Chopino kūrinių atlikimą. Paliesiaus dvare jis atliks įžymiąsias Bacho „Goldbergo variacijas“, taip pat Chopino, Mozarto, Schulz-Evlerio–Strausso kūrinius.

 

 

 

Balandžio 15 d., 16 val. | Valanda su Philip Glass‘u v2.0: Jurgis Karnavičius (fortepijonas, Lietuva)

Šiuolaikinės klasikos gerbėjai kviečiami į „Valandą su Philipu Glassu v2.0“. Skambins pianistas Jurgis Karnavičius. 2022 m. vasarį Paliesiaus dvare jis skambino Philipo Glasso Etiudų Pirmąją knygą, o dabar laukia tęsinys, Antrosios knygos etiudai – jau kitokie, nuo Pirmosios knygos juos skiria beveik 20 metų.

Jurgis Karnavičius – vienas žymiausių vyresnės kartos lietuvių pianistų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, pastaruosius devynerius metus vadovavęs LMTA Fortepijono katedrai. Praeito amžiaus 9-ajame dešimtmetyje jis buvo vienas pirmųjų Lietuvos pianistų, pelniusių apdovanojimus prestižiniuose tarptautiniuose pianistų konkursuose (Schumanno Zwickau, Beethoveno Vienoje ir kt.). Būdamas itin reiklus sau, pianistas nelepina klausytojų dažnais koncertais ar gausybe įrašų, ilgai brandina kūrybinius sumanymus, leisdamas laikui maksimaliai paveikti atliekamą muziką ir suformuoti turtingiausią jos keliamų emocijų spektrą. Dėl to šis rečitalis tik dar ypatingesnis.

 

 

Balandžio 22 d., 16 val. | Trio NEDA / LABUTIS / BANYS: „Spiritus in Jazz“

Koncertas, skirtas visiems džiazo mėgėjams. Paliesiuje lankysis „Trio Neda / Labutis / Banys“ su programa „Spiritus in Jazz“. Trio nariai – Lietuvos džiazo primadona, fleitininkė ir vokalistė Neda Malūnavičiūtė, multiinstrumentininkas, kompozitorius, pedagogas Vytautas Labutis ir pianistas Richardas Banys – visi yra laimėję ne vieną konkursą, pagarsėję Lietuvos džiazo scenoje. Per keletą trio gyvavimo metų ansamblis išsiugdė nepakartojamą telepatinį bendravimo stilių ir ansamblio pojūtį. Tai leidžia jiems įgyvendinti drąsiausius sumanymus ir svajones. Kaip sako patys ansamblio nariai, džiazas – kuriančių, laisvų ir stiprių žmonių muzika, mąstymo ir gyvenimo būdas, kai esi laisvas, atviras, nuoširdus ir dažnai apnuoginantis sielą. Koncerte trio atliks savo originalių bei kitų autorių kompozicijų programą, pilną kontrastų, improvizacijos, nenuspėjamų muzikos eksperimentų ir atradimų.

 

 

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA