TINKLAPIS ATNAUJINAMAS

ARTIMIAUSI KONCERTAI

+370 626 82760
info@paliesiausdvaras.lt
Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas, Mielagėnų seniūnija, Ignalinos raj.

Dvaro naujienos

artisokas

Naujiena!

PALIESIAUS DVARO VIRTUVĖ – TIKRIEMS GURMANAMS

Jeigu senokai buvote Paliesiaus dvare, atvykę būsite maloniai nustebinti – restorano meniu pasipildė ypatingais patiekalais, galėsite rinktis (užsakykite iš anksto tel. 8 626 82 760 arba info@paliesiausdvaras.lt) ir tradicinių patiekalų, ir tik aukštaičių virtuvės valgių, ir iš specialių pagal dvaro receptus sukurtų patiekalų.

Pirmiausia, rekomenduojame paragauti JAUČIO ŽANDŲ. Būtent šis patiekalas pasižymi savo minkštumu, sultingumu ir aromatingumu. Jaučio žandai gaminami net penkias valandas! Patiekalas pateikiamas su krosnyje keptais burokėliais, kurie atgauna savo pozicijas ir labai tinkami prie tamsiai raudonos jautienos mėsos.

Paliesiaus dvaro virtuvė supažindins Jus ir su Aukštaitijos senaisiais patiekalais, kurių tiesiog būtina paragauti svečiuojantis šiame regione. Pajausite visus miškų ir laukų aromatus pasirinkę ruginės duonos sriubą su džiovintais baravykais. Netikėta – sriuba patiekiama su šaltomis bulvėmis! O aukštaitiški lietiniai, gaminami su išrūgomis ir patiekiami su bulvių košės, spirgučių bei grietinės dažiniais, nepaliks abejingo nė vieno – ypatingas skonis ir patiekalo autentiškumas liks ilgai atmintyje.

Laukiame Jūsų – su artimaisiais atvykite pas mus antrąją Kalėdų dieną (beje, galima įsigyti tik bilietus į koncertą ir paskanauti pasirinktą patiekalą) arba kartu su mumis sutikite Naujuosius!

artisokas

KVIEČIAME į 2017-ųjų metų baigiamuosius KONCERTUS

Gruodžio 17 d. – Viktoras Paukštelis (fortepijonas)  TIKETA

Gruodžio 26 d. – Kalėdos muzikos garsuose: popietė su primadona Nomeda Kazlaus (koncertas, bendravimas su atlikėjais, vaišės, fotosesija) TIKETA

Gruodžio 31 d. – atsisveikinimo su 2017-aisiais vakaras.

Apie renginius plačiau galite rasti Paliesiaus dvaro Facebook paskyroje.

Bilietus įsigyti: TIKETA

arba  el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Po koncertų kviečiame pavakarieniauti, užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

artisokas

vp_1217_pd_web2

artisokas

Kalėdoms galite rinktis tik koncertą. Teiraukitės koncerto bilietų  tel. 8 626 82 760 arba info@paliesiausdvaras.lt.

xmas_1226_pd_web2

artisokas

nye_1231_pd_web

JAU ĮVYKĘ KONCERTAI

artisokas

geniusas_1208_pd_web

artisokas

vaida_1126_pd_web

artisokas

SKAMBA VARIO DŪDOS

 Sostinės vario kvintetas ir Zita Kelmickaitė

Ciklo MUZIKOS ENCIKLOPEDIJA GYVAI koncertas

Bilietai Tiketoje

Kvitetas_1112_pd_web (1)

Sostinės vario kvintetas

ALGIRDAS JANUŠEVIČIUS (trimitas)

DOMAS MEMĖNAS (trimitas)

GINTARAS ŠČERBAVIČIUS (valtorna)

PAULIUS BATVINIS (trombonas)

DARIUS BAŽANOVAS (tūba)

Koncertą veda muzikologė

ZITA KELMICKAITĖ

Programoje: G. F. Handel, J. S. Bach, F. Liszt, D. Shostakovich, G. Puccini, J. Strauss, A. Piazzolla, E. Crespo, I. Berlin kūriniai.

Koncertų ciklą remia Lietuvos kultūros taryba.

 Bilietas – 10 Eur

Sostinės vario kvintetas – aukščiausio profesinio lygio muzikantai, kurie ne tik puikiai groja, bet ir moka  bendrauti su publika. Todėl šie muzikantai visuomet suranda kelia į bet kokio klausytojo širdį. Nuolatos bendraudami energingi ir talentingi orkestro artistai, siekdami ansamblinio muzikavimo tobulumo ir norintys tobulėti kiekvienas atskirai, 1997 metais įkūrė „Sostinės vario kvintetą“, kuris yra vienas aktyviausiai koncertuojančių kolektyvų Lietuvoje.

„Sostinės vario kvintetas“ – nuolatinis stambiausių Lietuvos kultūros renginių dalyvis. Be šio kolektyvo neapsieina „Didysis Muzikų paradas“, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kamerinės muzikos vakarai, Alma Mater Musicalis, Klaipėdos varinių pučiamųjų instrumentų festivalis ir kiti renginiai. Ansamblis bendradarbiauja ir su kitais Lietuvos meniniais kolektyvais – kameriniais chorais „Brevis“ ir „Psalmos“, Arkikatedros Bazilikos Grigališkojo giedojimo choru, rengia bendrus projektus su kolektyvu „Vilniaus mušamieji“, „Giunter Percussion“ ir kt. 2003 metų vasarą „Sostinės vario kvintetas“ buvo pakviestas dalyvauti pučiamųjų instrumentų muzikos festivalyje Jönköpinge (Švedija). Ansamblio programa apima įvairių epochų muziką. Daug varinių pučiamųjų muzikos įrašyta LRT fondams, išleistos dvi kompaktinės plokštelės.

Zita Kelmickaitė – etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, LMTA docentė. Jos muzikinės žinios, temperamentas, nuotaikingumas sukuria ypatingą kiekvieno renginioatmosferą.

 Kelmickaitė mokėsi Klaipėdos K. Donelaičio vidurinėje ir Šiaulių aukštesniojoje muzikos mokyklose. 1975 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatorijos J. Gaudrimo klasę, 1983 m. – Leningrado Teatro, muzikos ir kinematografijos instituto aspirantūrą, I. Zemcovskio klasę, muzikologė.

1973–1975 m. Lietuvos radijo Vaikų ir jaunimo redakcijos muzikos redaktorė. 1975–1976 m. Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų, nuo 1978 m. Lietuvos valstybinės konservatorijos (nuo 1992 m. Lietuvos muzikos akademija, nuo 2004 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademija) dėstytoja, nuo 1992 m. docentė.

Įsigyti bilietus

artisokas

Laukiame Jūsų Paliesiaus dvare –  renginių kalendorius

Bilietus įsigyti: TIKETA

artisokas

NEPRALEISKITE!

2017 m. lapkričio 3 d. (penktadienis) 19 val.

ANDRIUS ŽLABYS (fortepijono rečitalis)

zlabys_1103_pd

Bilietus įsigykite: TIKETA, čia rasite ir daugiau informacijos.

artisokas

LAPKRIČIO MĖNESIO KONCERTAI

Lapkritis_koreg

GRUODŽIO MĖNESIO KONCERTAI

Gruodis_koreg

artisokas

Jau buvę koncertai

SPALIO MĖNESIO KONCERTAI

SPALIO MENUO_REPERTUARAS_SU KAINA

2017 m. spalio 27 d. (penktadienis) 19 val.

Smuikininkas ANDREI BARANOV ir pianistas VYTIS ŠAKŪRAS

Bilietas – 20 Eur

TIKETA

abirvs_1027_pd_a4

KONCERTO PROGRAMA:
Giuseppe Tartini (1692–1770) – Sonata g-moll „Devil’s Trill Sonata“, op. 1, Nr. 4
Sergej Prokofjev (1891–1953) – Sonata Nr. 2, D-dur, op. 94b
Niccolò Paganini (1782–1840) – „Varpelis“ („La campanella“) i
š Koncerto smuikui ir orkestrui Nr. 2, h-moll, op. 7
Fritz Kreisler (1875–1962) – „Praeludium ir Allegro“
Arvo Pärt – „Fratres“
Robert Schumann (1810–1856) – Sonata Nr. 1, a-moll, op. 105
Maurice Ravel (1875–1937) – Rapsodija „
Čigonė“ („Tzigane“) (1924)

ANDREI BARANOV

Smuikininkas Andrejus Baranovas yra laimėjęs apdovanojimų daugiau kaip dvidešimtyje tarptautinių konkursų, o pirmoji vieta Karalienės Elžbietos konkurse Briuselyje (2012) – vienas ryškiausių jo pasiekimų pastaraisiais metais. Jis koncertuoja ir kaip solistas, ir kaip Davido Oistracho vardo styginių kvarteto narys.
Andrejus gimė
 1986 metais Sankt Peterburge, o į pirmąsias smuiko pamokas tėvai jį nuvedė, kai jam buvo penkeri. Gimtajame mieste baigęs Rimskio-Korsakovo konservatoriją, Andrejus išvyko studijuoti į Lozaną, kur jo specialybės dėstytoju tapo garsus prancūzų smuikininkas Pierre Amoyal.
Pirmuoju i
šties rimtu savo pasirodymu jis laiko 2005 metais vykusį koncertą, kai Sankt Peterburgo filharmonijos didžiojoje saloje griežė su šios filharmonijos simfoniniu orkestru, diriguojamu Vasilijaus Petrenkos. Sėkmingas debiutas atvėrė smuikininkui kelius ir į kitas prestižines scenas: jis yra koncertavęs Amsterdamo „Concertgebouw“, Vienos „Mozarteum“, Londono „Cadogan Hall“, Leipcigo „Gewandhaus“ ir Berlyno „Konzerthaus“.
Jam yra tek
ę koncertuoti su Vienos simfoniniu orkestru ir kitais pasaulinio lygio kolektyvais, o jo scenos partneriais yra buvę tokie iškilūs muzikos pasaulio vardai kaip Martha Argerich ir Julian Rachlin.
2009 metais, būdamas vos dvide
šimt trejų, Andrejus buvo paskirtas savo specialybės dėstytojo P. Amoyal asistentu. Andrejus yra vedęs meistriškumo kursus Bankoke, Čikagoje, Rygoje, Vilniuje, Stokholme, Mančesteryje ir kitur.

VYTIS ŠAKŪRAS

Šis Vilniuje gimęs pianistas jau daugelį metų koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Austrijoje, Anglijoje, Danijoje, Norvegijoje, Japonijoje. Vytis – įvairių konkursų ir festivalių dalyvis bei prizininkas.
Studijavo Vilniuje ir Frankfurte, o Kelno muzikos mokykloje tobulinosi pas Albano Bergo kvarteto narius, dalyvavo garsių
 pianistų (B. Ringeissen, I. Lazko, L. Fleisher, M. Bilson) rengtuose meistriškumo kursuose.
Į įvairius projektus Vytį reguliariai kviečia Frankfurto opera, nuo 2013 metų jis yra Kopenhagos festivalio ansamblio narys. Vytis dalyvavo ne viename prestižiniame muzikos renginyje: E. Griego festivalyje Bergene (Norvegija), Y. Menuhino festivalyje Gštade (Šveicarija) ir kt.

artisokas

SPALIO 21 d. (šeštadienis) 16 val.

zm_1021_pd_web

Paliesiaus dvare – ne tik nuotaikingas koncertas, bet ir bendravimas su muzikantais, atsakymai į rūpimus klausimus, pažintis su fleita, obojumi, klarnetu, fagotu ir valtorna. Dalyvauja muzikologė Justa Šlekaitienė.

Žėrintys medinukai

Kristupo medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas

Giedrius Gelgotas (fleita)

Ugnius Dičiūnas (obojus)

Andrius Žiūra (klarnetas)

Andrius Puplauskis (fagotas)

Paulius Lukauskas (valtorna)

Programoje: Jacques Ibert, Heitor Villa-Lobos, Samuel Barber, György Ligeti, Ferenc Farkas, Giedrius Kuprevičius.

Bilietas – 12 Eur

Mokiniams ir senjorams – 30 proc. nuolaida

TIKETA

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti, užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.


„Kristupo medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas“ susibūrė 2003 metais. Ansamblis pelnė laurus ne viename konkurse, tarp kitų – laimėta pirma vieta Marselyje (Prancūzija) vykusiame H. Tomasi pučiamųjų kvintetų konkurse bei ketvirta vieta Japonijoje, Osakos kamerinės muzikos konkurse.

„Kristupo kvintetas“ grojo festivaliuose („Sugrįžimai“, „Druskomanija“, „Kristupo vasara“, FIMU (Prancūzija) ir kt.), koncertavo Lietuvoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Šveicarijoje, Japonijoje. Kolektyvas aktyviai dalyvauja Filharmonijos edukaciniuose renginiuose, su projektu „Muzikos enciklopedija gyvai“ apvažiuota beveik visa Lietuva.

IŠ KUR TAI?

Kaip manote, kur sutinkame šiuos terminus?

Šalamaja, pomeris, bombarda – užsienio kalbos ar istorijos pamokoje?

Cinkas, varis, sidabras, platina – chemijos pamokoje?

Cilindras, skersinė, išilginė – geometrijos?

Vibracija, reverberacija – fizikos?

Klevas, juodmedis, nendrė – botanikos pamokoje?

Melodija, disonansas, partitūra – muzikos ?

Kas sieja visus šiuos mokslus? Ogi „Kristupo medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas“!

Visi atsakymai – koncerto metu.

artisokas

2017 m. rugsėjo 23 d. (šeštadienis) 16 val.

PRAEITIES UŽDANGĄ ATSKLEIDUS

Andrius Vasiliauskas (fortepijonas)

pua_0923_pd_web

Šeštadienį, rugsėjo 23-ąją, turime puikią progą paklausyti ypatingos fortepijono muzikos – ją atliks plačiai pasaulyje koncertavęs ir gerai žinomas pianistas Andrius Vasiliauskas.

Koncerte skambės M. K. Oginskio, F. X. Mozarto, J. Fieldo, M. Szymanowskos, N. Ordos, F. Chopin kūriniai.

TAD LAUKIAME JŪSŲ nuostabiame koncerte.

Bilietus platina TIKETA

http://www.tiketa.lt/LT/praeities_uzdanga_atskleidus_17034

artisokas

2017 m. rugsėjo 16 d. 19.30 val.

Gėlių muzika

Muzikinė-poetinė kompozicija

Aktorė Jolanta Dapkūnaitė, solistė Nijolė Kniukštaitė-Vaičiulienė, pianistas Linas Dužinskas.

gm_0916_pd_web

Muzikinėje kompozicijoje GĖLIŲ MUZIKA susilieja eilės, muzika ir šiuolaikinės lazerių projekcijos.

Tai – ne akademinis koncertas, o teatralizuota kompozicija, apjungianti skaitomą poeziją, gyvą muziką ir mistinius lazerių kuriamus vaizdinius“, – sako renginio sumanytoja ir dainų atlikėja Nijolė Kniukštaitė-Vaičiulienė.

GĖLIŲ MUZIKOS programoje – lietuvių kompozitorių B. Dvariono, J. Gruodžio, A. Belazaro, V. Laurušo, V. Bagdono, J. Juozapaičio ir kt. dainos apie gėles, kurias atlieka solistė Nijolė Kniukštaitė-Vaičiulienė (sopranas) ir pianistas Linas Dužinskas (fortepijonas) bei lengvos ir skaidrios Oskaro Milašiaus eilės, kurias skaito LNDT aktorė Jolanta Dapkūnaitė. Renginį puošia nuostabios lazerių projekcijos, kurios perteikia gėlių spalvingumą, efemeriškumą, sukurią mistiškus pievų rūkų vaizdinius bei šiuolaikiškai papildo muzikos dinamiką.

Bilietas – 15 Eur

TIKETA

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti, užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Youtube:

artisokas

KONCERTŲ SALĖ PASAGA

Rugsėjo 2 d. (šeštadienis) 16.00 val.

C´est charmant! Tai žavinga!

Prancūziška nuotaika: muzika ir poezija…

Birutė MAR (aktorė, poetė)

Dovilė KAZONAITĖ (sopranas)

Tadas MOTIEČIUS (akordeonas)

Rūta MIKELAITYTĖ-KAŠUBIENĖ (fortepijonas)

Jaunų, žavingų menininkų kompanija kviečia pamiršti kasdienius rūpesčius ir pasinerti į prancūziškos muzikos kerinčias harmonijas, pasiklausyti širdį apnuoginančios prancūzų poezijos tonų ir pustonių… Tiesiog viskas, ką galima pasakyti apie šį koncertą, telpa viename žodyje charmant – tai lengva flirto kibirkštis, svajingas žvilgsnis bei ilgesys, meilė…

Birutė Mar – talentinga aktorė, poetė, režisierė, laimėjusi daugybę apdovanojimų užsienio teatrų festivaliuose, jos knygos nominuotos geriausios metų knygos apdovanojimams, ji yra itin mėgiama ir laukiama Lietuvos žiūrovų. Koncerto metu aktorė skaitys užburiančias poetų R.M.Rilkės, Ž.Prevero, Š.Bodlero, O.Milašiaus eiles. Dovilė Kazonaitė – jaunosios kartos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, sėkmingai besiskinanti kelią įvairiose scenose – tiek operoje, tiek koncertų salėse. Ji atliks kompozitorių G.Bizet, Ch.Gounood, J.Offenbach, F.Poulenc, C.Saint-Saens, C.Debussy, G.Faure dainas bei operų ištraukas. O kokia gi Prancūzija be akordeono garsų? Taigi šiuo instrumentu akordeonistas Tadas Motiečius ne vien tik savo improvizacijomis papuoš poetų eiles, bet ir solo atliks itin virtuoziškus kūrinius. Fortepijonu skambins pianistė, MUZIKOS GALERIJOS įkūrėja Rūta Mikelaitytė-Kašubienė.

Bilietas – 15 Eur

TIKETA 

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti. Vakarienę užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

tz_0902_pd_web

artisokas

2017 m. rugpjūčio 20 d. (sekmadienis) 16 val.

G. Gershwin ir A. Piazzolla muzikos koncertas

Jonas Sakalauskas (baritonas) ir Laimonas Salijus (akordeonas)

Programoje skambės žinomiausios G. Gershwin dainos ir A. Piazzollos instrumentiniai kūriniai

ggap_0820_pd_web

Dainininko Jono Sakalausko ir jaunosios kartos akordeonisto Laimono Salijaus parengtoje koncertinėje programoje skambės George‘o Gershwin‘o dainos iš operų, miuziklų ir kino filmų bei Astor‘o Piazzolla‘os instrumentiniai kūriniai, pritaikyti akordeonui. Koncertinėje programoje susitiks Argentinos ir Amerikos muzikos skambesys, dviejų XX a. kompozitorių klasikų kūryba. Dažniausiai G. Gershwin‘o dainos atliekamos pritariant fortepijonui, džiazo grupei, simfoniniam orkestrui, tačiau šį syki skambės neįprastas šiai muzikai akordeono tembras. Būtent akordeonas ir atliks jungti tarp argentinietiško tango ir amerikietiškų, jau džiazo standartais tapusių, sentimentalių melodijų.

Bilietai – 12 Eur

Bilietus galite įsigyti: TIKETA 

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti, užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

artisokas

KONCERTŲ SALĖ PASAGA

2017 m. rugpjūčio 13 d. (sekmadienis) 16 val.

Langas į sielą: žvilgsnis XVI amžiaus muzikoje ir poezijoje

Teatralizuotas renesanso muzikos koncertas

Dalyvauja: Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ (meno vadovas Rodrigo Calveyra).

Atlikėjai: Renata Dubinskaitė, mecosopranas

Ariel Abramovich, renesansinė liutnia (Argentina/Ispanija)

Rodrigo Calveyra, išilginės fleitos, kornetas (Brazilija/Prancūzija)

cf_0813_pd_web

Apie programą

Teatralizuotame renesanso muzikos koncerte pasakojama jaudinanti meilės istorija, išryškinant renesanso poezijoje, muzikoje ir tapyboje besikartojančią žvilgsnio temą – mylinčių ir mylimų, spindinčių, verkiančių ar žudančių akių įvaizdžius. Programą atlieka trys senosios muzikos specialistai – dainininkė Renata Dubinskaitė, vienas ryškiausių Europos rensansinės liutnios atlikėjų Ariel Abramovich ir brazilų kilmės ansamblio “Canto Fiorito” meno vadovas, išilginės fleitos bei korneto virtuozas Rodrigo Calveyra. Koncerte skambės XVI a. italų ir ispanų kompozitorių polifoniniai kūriniai – tai iti retai pasitaikanti galimybė Lietuvoje išgirsti rafinuotą renesanso muziką.

Bilietas – 10 Eur

Įsigyti – TIKETA   

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti, užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

artisokas

KVIEČIAME IR LAUKIAME 2017 m. rugpjūčio 6 d. 16 val.

BAIGIAMASIS RENGINYS KEIČIA PAVADINIMĄ

Paliesiaus dvaras dabar atiduotas dailininkams, vyksta tradicinis Paliesiaus vasaros pleneras. Jame dalyvauja Aistė Gabrielė Černiūtė, Tomas Kiauka, Leo Ray, Vidas Poškus ir Viktoras Paukštelis.  Menininkų sukurtus paveikslus galėsime pamatyti jau 2017 m. RUGPJŪČIO 6 d. (SEKMADIENĮ) 16 val.

Skelbėme, kad tada numatyta DAILĖS IR MUZIKOS POPIETĖ, tačiau dabar derėtų patikslinti renginio pavadinimą – vyks tikra MENŲ POPIETĖ, kurioje išgirsime koncertuojančius jaunus Lietuvos atlikėjus Augustą Gocentą (violončelė) ir Gabrielę Sutkutę (fortepijonas), kelis kūrinius taip pat atliks plenero dalyvis pianistas Viktoras Paukštelis. O pianistė ir menininkė Nora Ray atidarys fotografijų parodą. Tad mūsų laukia muzika, tapyba ir fotografija.

3k_0806_pd_web

2017 m rugpjūčio 6 d. (sekmadienis) 16 val.

DAILĖS IR MUZIKOS POPIETĖ

Vasaros plenero pristatymas ir koncertas

Koncertuoja:

Augustas Gocentas (violončelė) ir Gabrielė Sutkutė (fortepijonas)

Programoje: L. Boccherini, J. Brahms, C. Debussy, P. Tchaikovsky, S. Rachmaninov, A. Piazzolla, C. Saint-Saëns

Viktoras Paukštelis (fortepijonas)

Programoje: C. Debussy, J. S. Bach

Iš užsienio sugrįžę violončelininkas Augustas Gocentas(Suomija) ir pianistė Gabrielė Sutkutė (Anglija) siūlo kokybišką laisvalaikį su klasikine muzika.
Gabrielė Sutkutė gimė 1997m. Kaune. Mokėsi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, mokytojos-ekspertės Birutės Kumpikienės klasėje. Šiuo metu Gabrielė tęsia studijas Londono karališkojoje muzikos akademijoje (Royal Academy of Music). Jos profesorius-Christopher Elton. Pianistė yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatė, 2010-2014 m. Gabrielei buvo skirta R. F. Tuck fondo parama.Ji ne kartą koncertavo Kauno Valstybinėje filharmonijoje su simfoniniu orkestru bei daugybėje Lietuvos ir užsienio koncertų salių.
Augustas Gocentas gimė 1997m. Vilniuje. Mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, mokytojos R. Kalnėnaitės klasėje.2016 m. jis pradėjo studijas Sibelijaus akademijoje Helsinkyje, profesoriaus Martti Rousi klasėje. Augustas yra dešimties Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatas. 2009 m. Taline,konkurse ,,Young musicians“ laimėjo specialų prizą už savitą stilių. Atlikėjas buvo remiamas M. Rostropovich ir S. Karoso labdaros ir paramos fondų, grojo su Lietuvos orkestrais, 2016 m.lapkričio mėn. buvo pakviestas groti Kremerata Baltica orkestre,,Middle-east“ ture.

Koncerto svečias, Paliesiaus vasaros plenero iniciatorius ir dalyvis pianistas ir tapytojas Viktoras Paukštelis gerai žinomas Lietuvoje ir už jos ribų. Po ypatingai sėkmingo pasirodymo Carnegie salėje 2016 m. lapkritį, The New York Concert Review apibūdino Viktoro ritmo pojūtį kaip „aukščiausios klasės“, o jo atlikimo techniką – kaip nuoširdžią ir tvirtą, uždegančią, bei visada atitinkančią grojamą muziką. Pianisto koncertų geografija – JAV, Olandijos, Prancūzijos, Švedijos, Šveicarijos, Vokietijos, Lietuvos, Prancūzijos koncertų salės.
Tapytojo talentą V. Paukštelis savyje pajuto prieš dešimtmetį. Meistriškumą gludino pas daugybę profesionalų, tarp jų – Izraelyje puikiai žinomą menininką Leo Ray. Yra surengęs ne vieną tapybos darbų parodą, dalyvavęs bendrose parodose su kitais dailininkais. Šiuo metu tapybą studijuoja Vilniaus dailės akademijoje.
Koncerto klausytojai galės susipažinti ir su Paliesiaus vasaros plenero darbais.

Bilietas – 6 Eur

www.tiketa.lt

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti, vakarienę užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

artisokas

Liepos 22 d. (šeštadienis) 18.00 val.

GUODA GEDVILAITĖ (fortepijonas)
KOLEGOS – KONKURENTAI
Programoje: Ferenc Liszt, Sigismund Thalberg, Clara Wieck, Frederic Chopin kūriniai

kk0722_pd_web

Dviejų dalių koncertas

Pirmoje koncerto dalyje Guoda Gedvilaitė prisistatys XIX a. vidurio žymiausių koncertuojančių kompozitorių-pianistų Claros Wieck, Frederico Chopino ir Ferenco Liszto kūrinius. Į jaunosios stebuklavaikės Claros koncertus būdavo sunku patekti: pieš koncertą prie salės susigrūsdavo tiek karietų, jog mieste būdavo stabdomas eismas. Melancholiškasis Chopinas – Paryžiaus muzikinio gyvenimo žiburys – koncertuodavo tik kartą per metus, ir tai būdavo metų įvykis! Elegantiškasis Thalbergas konkuravo muzikos srityje su ekstravagantiškuoju Lisztu, kurie kovojo tarpusavyje dėl „geriausio pasaulio pianisto“ titulo.

Antroje koncerto dalyje skambės Thalbergo fantazija italų operos „Traviata“ temomis, o taip pat didžiosios Hexameron variacijos, dėl savo sudėtingumo šis kūrinys retai skambantis koncertuose. HEMERON graikiškai – diena, HEX – šeši. Hexameron – tai istorija, kuri pasakojama per šešias dienas: Dievas sukūrė pasaulį per šešias dienas, o septintą ilsėjosi.

Hexameron variacijų ciklas yra unikalus ir įdomus tuo, jog jį, be Liszto, kūrė dar penki kompozitoriai – romantikai Sigismund Thalberg, Frederic Chopin, Johann Peter Pixis, Henri Herz ir Carl Czerny. Liszto prašymu kiekvienas jų parašė po vieną variaciją Bellini operos „Puritonai“ maršo tema. Ferencas Lisztas parašė įžangą, antrą variaciją ir finalą, o taip pat meistriškai apjungė visas variacijas į vientisą formą, suteikdamas kūriniui didingą charakterį.

Užsakymą šiam kūriniui davė italų princesė Cristina Trivulzio Belgiojoso (1808-1871), kūrinys turėjo būti parašytas ir nuskambėti 1837 m. labdaringame koncerte, o lėšos, surinktos jo metu, buvo skirtos Italijos varguomenei paremti. Ši politikoje ir kultūros gyvenime įtakinga aukštuomenės dama vadovavo garsiam muzikos salonui Paryžiuje. Šiuo nepaprastu koncertu ji norėjo ne tik pamaloninti savo publiką, bet ir suteikti galimybę viešai susikauti Lisztui ir Thalbergui, apie kuriuos niekaip nerimo diskusijos: kuris pianistas yra geriausias pasaulyje? Princesė Belgiojoso po šios dvikovos labai diplomatiškai paskelbs: „Thalbergas yra geriausias pasaulio pianistas, Lisztas yra vienintelis pianistas pasaulyje“.

Bilietas – 15 Eur

www.tiketa.lt

arba užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt, tel. +370 626 82 760

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti, vakarienę užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

artisokas

Liepos 15 d. (šeštadienis) 18 val.

Viktoras Paukštelis (fortepijonas)

Programoje:

J. S. Bach – Prancūziška siuita Nr.5 G-dur
G. F. Händel – Siuita Nr.5 E-dur
F. Chopin – Sonata No. 2 in B-flat Minor, Op. 35

vp0715_pd_web

PIEŠINIAI SKAMBĖS MUZIKA

Unikalus lietuvių pianistas Viktoras PAUKŠTELIS sumanė apjungti savo talentus – tapybą bei skambinimą fortepijonu ir sukūrė analogų klasikinėje scenoje neturinčią dviejų meno šakų sintezę. Pirmąją programą „Šokančių paveikslų rečitalis“ klausytojai ir žiūrovai priėmė labai šiltai, tad dabar atlikėjas ir kūrėjas tęsia šių dviejų menų sintezę ir, skambant baroko ir romantizmo epochų kompozitorių kūriniams, o tuo pat metu bus demonstruojamos video projekcijos – šiuolaikiniai, pilni nevaldomos ekspresijos, dinamizmo bei ryškaus spalvingumo V. Paukštelio tapybos darbai. Dvi meno formos papildys vieną kitą – garsų skalė prasiplės vizualinės įtaigos dėka, o vaizdai įgaus akustinio virpesio. Unikalaus, klasikinės muzikos scenai sumanyto projekto autorius V. Paukštelis pasakoja: „Pagrindinis meno sintezę jungiantis veiksnys, žinoma, esu aš ir mano intelektiniai potyriai, vidinės emocijos. Ko gero būtų sunku nubrėžti siužetinę liniją tarp paveikslų ir didžiųjų genijų kūrinių, kuriuos atliksiu, tačiau pažadu, kad „Šokančių paveikslų rečitalį“ lydės mano vientisa vidinė energija“. Menininko tapytiems paveikslams atgimti video projekcijose, o drobėje įamžintus personažus – ekspresyvius ir drąsius, įžūliai kontrastuojančius su taisyklėms paklūstančia klasikine muzika, prikelti gyvenimui ant scenos anksčiau padėjo animatorius Eimantas Pivoriūnas. Dabar Viktoras Paukštelis animacijas kuria pats.
Po ypatingai sėkmingo pasirodymo Carnegie salėje 2016 m. lapkritį, The New York Concert Review apibūdino Viktoro ritmo pojūtį kaip „aukščiausios klasės“, o jo atlikimo techniką – kaip nuoširdžią ir tvirtą, uždegančią, bei visada atitinkančią grojamą muziką. Pianisto koncertų geografija – JAV, Olandijos, Prancūzijos, Švedijos, Šveicarijos, Vokietijos, Lietuvos, Prancūzijos koncertų salės, kuriose pianisto talentas visuomet sutinkamas audringu publikos susižavėjimu. Šį kūrėją žymus prancūzų pianistas, profesorius Jean Marc Luisada apibūdino kaip ypač jautrų menininką, pasižymintį intelektualiomis kūrinio formos paieškomis, garsu, pilnu tūrio ir erdvės, bei turtinga, iškalbinga atlikimo technika. Nestandartinės interpretacijos, aristokratiškumas, ekspresyvumas, sceninė drąsa – skiriamieji V. Paukštelio bruožai. Šis menininkas į tradicinius kūrinius žvelgia per savo artistiškos asmenybės prizmę – scena jam nėra ta vieta, kur pateikiama fiksuota muzikinė interpretacija. Subrandinta atlikimo vizija pianisto spontaniškumo dėka pasipildo energija, tampa vyksmu „čia ir dabar“, muzikavime ryškėja naujos emocinės spalvos, tapybiškumas. Atlikėjo nuomone, muzika ir dailė – du vienas kitą papildantys, persipinantys komponentai: jo tapybos darbų nenušlifuotas impulsyvumas prideda eksperimentinės drąsos scenoje, o vizualinis darbas spalvomis kuriant formą palaipsniui tampa girdėjimu, kuris perkeliamas į pianizmo plotmę.
V. Paukštelis mokėsi Vilniaus Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Mariam Azizbekovos bei prof. Veronikos Vitaitės kl.), kur įgijo bakalauro, magistro, meno aspiranto diplomus bei Hamburgo aukštesniojoje muzikos ir teatro akademijoje (dėst. Evgeni Koroliov kl.). Vėliau studijavo Paryžiaus aukštojoje muzikos mokykloje „Ecole Normale de Musique de Paris“ (prof. Jean Marc Luisada kl.). Dalyvavo garsių fortepijono profesorių meistriškumo pamokose, tarp kurių – pasaulyje žinomų pianistų Gary Graffman, Jiří Hlinka, Boris Petrušanskij, Michail Voskresenskij, Anthony di Bonaventura pavardės. Atlikėjo diskografijoje – trys kompaktinės plokštelės: J.S. Bacho, F. Liszto, C.Debussy kūriniai (2013), J.S.Bacho, A.Liadovo, A.Skriabino kūriniai (2014) bei J.P.Rameau, R.Schumano, C.Franko kompozicijos (2015).
Tapytojo talentą V. Paukštelis savyje pajuto prieš dešimtmetį. Meistriškumą gludino pas daugybę profesionalų, tarp jų – Izraelyje puikiai žinomą menininką Leo Ray. Yra surengęs ne vieną tapybos darbų parodą, dalyvavęs bendrose parodose su kitais dailininkais. Šiuo metu tapybą studijuoja Vilniaus dailės akademijoje.

Bilietas – 12 Eur

www.tiketa.lt

arba užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt, tel. +370 626 82 760

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti, vakarienę užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

artisokas

PATIKS IR VAIKAMS, IR SUAUGUSIEMS!
2017 m. liepos 12 d. 18.30 val.

Edukacinis koncertas šeimoms „Žvėrių karnavalas“

DUO COMMOVENDO (Austrija-Lietuva): Vera Otasek (barokinis smuikas) ir Vilimas Norkūnas (basso continuo).

Po koncerto kviečiame šeimas su vaikais paskanauti žvėrių figūrėlių-cinamono bandelių dvaro kavinėje. Vilius paragavęs, belaižydamas pirštus, sakė: „Taip skanu, kad galima liežuvį praryti!“

Bilieto kaina – 5 Eur

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti.

Bilietus ir vakarienę užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760

zk0712_b_pd_a4

Apie programą

Mažasis Vilius jau ilgai svajojo apie tai, kaip galėtų ištyrinėti tą pasaulį, plytintį už tvoros. Jis mąsto apie žvėrelius, kurie gyvena miškuose ir laukuose. Ypač svarsto, kas nutiktų, jei patektų į tą išsvajotą nuotykį, jei tą milžinišką pasaulį išvystų?

Ir vieną dieną, kai jo senelis pamiršo užsklęsti sodo vartelius, Vilius pasinaudojo proga… Aptikęs juos pravirus net pašoko iš džiaugsmo, nuskuodė į didžiąją pievą ir per ją.

Ar norite Vilių palydėti jo kelionėje? Ar jums irgi įdomu, kokie nuotykiai ir staigmenos laukia už tvoros?

Lakštingala pasislėpusi aukštai medyje, ar girdi ją? Akimirka, ir ji jau tupi ant kitos šakos… Kur gi nuskrido dabar? Gegutė skardžiai kukuoja tolumoje, ją lengva išgirsti. Pabandyk ją pamėgdžioti! Gal ji nutūps greta tavęs ir kukuos drauge?

Atmeni, kaip nakties tyloje, šviečiant mėnesienai, nuo kūdros atsklido toks pažįstamas garsas… Taip, tai kvaksi varlės. O ar gali suskaičiuoti, kiek varlių viena per kitą kvarkia?

Palengva užteka saulė, atbunda ir kiti gyvūnai, kurie labiausiai mėgsta dieną. Kas gi pirmasis pabunda Viliaus kieme? Ir per pievą tas balsas pasiekia mišką? TAIP! Tai gaidys! Kakariekū! Kakariekū! Tuoj pažadina visus aplinkui…

Ak, putpelei, regis, tai nė motais. Ji sau žvaliai tuksena, išvinguriuoja nuostabią melodiją ir į gaidį nekreipia dėmesio. Na ir atžagarus jo būdas „giedoti“. Čia karksėjimas dviem tonais, ne melodija… Nors gal kitiems gaidžio giedojimas ir gražu, bet putpelė tai jau suokia kone kaip lakštingala, ar ne?

Ką veikia paukščiai, stebime ne tik mes, o ir tyliai švelniomis pėdutėmis atsliūkinanti katė. Bet kas gi čia?! Šuo! Jis ūmai nuveja ją tolyn. Tačiau ir šuo stabteli ir susigūžia išgirdęs, kaip kareiviai tvirtu žingsniu kerta miško proskyną, net žemė dunda.

Štai kiek visko nutinka už tvoros, bet mažajam Viliui laikas grįžti namo ir apie savo nuotykius papasakoti kitiems, tėveliams ir seneliams.

 

artisokas

Koncertų salė PASAGA

Liepos 2 d. (sekmadienis) 16 val.

Beethoven. Das Trio.

Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Ugnė Petrauskaitė (altas), Gleb Pyšniak (violončelė)

Bilietas – 12 Eur

das-trio_pd_web

Apie atlikėjus ir „išprotėjusią klasiką“

Smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, altininkė Ugnė Petrauskaitė ir violončelininkas Gleb Pyšniak susibūrė į trijų solistų ansamblį.
„Beethovenas buvo itin modernus savo laikmečio kūrėjas – jo muziką galima pavadinti „išprotėjusia klasika“. Eleganciją joje nuolat keičia agresija, kantileną – žiaurumas. Beethoveno kūryba mums yra iššūkis ir atsakomybė. Mes norime žvelgti kompozitoriui tiesiai į akis. Grodami privalome įtikinti klausytoją ir perteikti genialios Beethoveno muzikos beprotybę“, – teigia atlikėjai. Jų nuomone, „išgirdę labai gerai atliekamą šio kompozitoriaus muziką klausytojai lieka apstulbę“.

DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012″. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.

UGNĖ PETRAUSKAITĖ yra daugelio tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė, 2011 metais laimėjo pirmąsias vietas R. Katiliaus bei A. Dombrovskio stygininkų konkursuose. Taip pat altininkė griežė solo su Klaipėdos kameriniu, Kauno bei Rygos, LMTA simfoniniais orkestrais. Ugnė su įvairiais kameriniais ansambliais koncertavo Anglijoje (Londono Wigmore Hall salėje), Latvijoje, Portugalijoje, Belgijoje, Švedijoje, dalyvavo ISA bei ECMA rengtuose kamerinių ansamblių meistriškumo kursuose.

Dar būdamas 14 metų GLEB PYŠNIAK kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose.

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti.

Bilietus ir vakarienę užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760

artisokas

helene_pd_web

HELENE PAPADOPOULOS (fortepijonas, Prancūzija)

2017 m. birželio 17 d. (šeštadienis) 16 val.

Subtilią ir trapią pianistę Helene Papadopoulos iš Prancūzijos turėjome progos pamatyti ir išgirsti Paliesiaus dvare pernai. Tiems, kurie tuomet neturėjo galimybės susipažinti su šia atlikėja, gera žinia – birželio 17 d., šeštadienį, 16 val. Helene vėl matysime koncertų salėje PASAGA. Šį kartą pianistė dviejų dalių koncerte pristatys austrų kompozitorių Francą Šubertą, romantinės muzikos pradininko ir vieno žymiausių šios krypties kompozitorių.

Helene Papadopoulos sau kaip atlikėjai kelia didelius reikalavimus, muzika jai – visas jos gyvenimas, kurio neužgožia tai, kas trukdytų muzikuoti, susikauti, kas blaškytų dėmesį. Pernai viešnagės metu savo interviu žurnalistui Valdui Puteikiui Helene sakė: „Jau seniai aišku, kad vien gerai skambinti per maža – tavo asmenybės charizmą lemia begalė kitų veiksnių, tarp kurių vienas svarbiausių – kultūrinis išprusimas, gebėjimas rasti tinkamą komunikacijos būdą. Ir taip kalbu turėdama omenyje ne internetą ar socialinius tinklus – šis pasaulis man beveik nepažįstamas, o bendravimą akis į akį. Laimei, Paryžiuje dar yra tokių kaip aš: tokių, kurie skaito XIX a. prancūzų ar rusų klasikus (neįsivaizduoju gyvenimo be Honoré de Balzaco, Stendhalio, Gustave’o Flaubert’o, Emile’o Zola, Guy de Maupassant’o, Levo Tolstojaus, Ivano Turgenevo, Antono Čechovo ar Fiodoro Dostojevskio). Paryžiuje, bent jau penktame arondismente, kuriame su Pierre’u (sutuoktiniu) gyvename, žemiau įsikūrę kaimynai nuo mano skambinimo ne užsidaro langus, kaip būna paprastai kitur, o atvirkščiai – atsidaro. Mūsų kvartalas nėra snobų kvartalas – čia kaip kaime visi vieni kitus pažįsta.“

Tad susitinkame birželio 17 d., šeštadienį,16 val. Paliesiaus dvare, mūsų laukia žavioji Helene ir … F. Šubertas.

Koncerto programa:

F. Schubert
Four Impromptus Op. 90 – D. 899
I. Impromptu C minor
II. Impromptu E flat major
III. Impromptu G flat major
IV. Impromptu A flat major

F. Schubert
Piano Sonata in B flat, D. 960
I. Molto moderato
II. Andante sostenuto
III. Scherzo. Allegro vivace con delicatezza
IV. Allegro ma non troppo

Bilieto kaina – 15 Eur

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti.

Bilietus ir vakarienę užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760

artisokas

Pasaulio muzikos žvaigždės – Paliesiaus dvare!
Koncertų salė PASAGA

2017 m. birželio 3 d. (šeštadienis) 16 val.
JEAN-MARC LUISADA (fortepijonas, Prancūzija)

Programoje: L. van Beethoven ir F. Chopin kūriniai.

luisada_pd_web

Prancūzų pianisto Žano Marko Luizados (Jean-Marc Luisada) koncertu baigiame šių metų koncertų ciklą Pasaulio muzikos žvaigždės – Paliesiaus dvare!
Žanas Markas Luizada – garsus atlikėjas, gerai žinomas visuose kontinentuose. Jis laikomas vienu geriausiu F. Šopeno kūrinių atlikėjų pasaulyje. Talentingam pianistui kelius į dar platesnį tarptautinį pripažinimą atvėrė būtent prestižinis Frederiko Šopeno (Fryderyk Chopin) vardo konkursas Varšuvoje, kuriame prancūzas itin sėkmingai pasirodė 1985 m.
Ž. M. Luizada yra koncertavęs su Londono simfoniniu orkestru, Prancūzijos nacionaliniu orkestru, „Sinfonia Varsovia“, Tokijo filharmonijos simfoniniu orkestru ir su daugeliu kitų kolektyvų įvairiose pasaulio šalyse. Ž. M. Luizada yra nuolatinis žymių tarptautinių muzikos festivalių dalyvis Ispanijoje (Valdemosojė), Norvegijoje (Bergene), Prancūzijoje (Bezansone, Monpeljė, Strasbūre) ir kitose užsienio šalyse. Pianistui yra tekę koncertuoti garsiausiose pasaulio salėse – nuo Niujorko „Carnegie Hall“ iki Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos, atlikėjas yra išleidęs daugybę kompaktinių plokštelių, Ž. M. Luizada yra ne tik puikus pianistas, bet ir vienas talentingiausių mokytojų.
Ž. M. Luizada yra tiesiog įsimylėjęs kiną: jo asmeninėje kolekcijoje yra daugiau kaip 8 tūkstančiai filmų!
Atlikėjas muzikos kritikų tituluojamas kaip vienas gražiausią, turtingiausią garsą sukuriančiu pianistu. Nepraleiskime progos patys įsitikinti šiais teiginiais.

Bilieto kaina – 20 Eur

Daugiau inf. ir bilietų teirautis el.p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. 8 626 82 760. Po koncerto kviečiame pavakarieniauti.

artisokas

2017 m. gegužės 28 d. (sekmadienis) 16 val.

MUZIKA IŠ PALIESIAUS DVARO

CD Praėjusio amžiaus melodijos PRISTATYMAS

Koncertas draugams ir muzikos mėgėjams

Dalyvauja: Gennadijus Savkovas (akordeonas), Borisas Traubas (smuikas) , Valentinas Kaplūnas (violončelė), Leonidas Melnikas (fortepijonas).

Bilieto kaina – 10 Eur

Bilietus užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760. Po koncerto kviečiame pavakarieniauti.

PD_CDpromo_poster_web

artisokas

MĖGSTANTIEMS IMPROVIZACIJOS IR DŽIAZO LABIRINTUS!

2017 m. gegužės 27 d. (šeštadienis) 16 val.

SHADES OF THE WORLD
Tarptautinis muzikinis projektas, savo muzikoje apjungiantis įvairių tautų tradicinę liaudies muziką, džiazą ir improvizaciją.

Projekto dalyviai:
Grupė „In albedo“, Lietuva: Ieva Marija Baranauskaitė (fortepijonas ir vokalas), Rokas Beliukevičius (mušamieji), Justinas Žilys (elektrinė gitara).
Andre Meisner (alto saksofonas), Vokietija.

…Šiame visuotinio susvetimėjimo amžiuje dažnai sunkiai sekasi suprasti vienam kitą, tautai – kitą tautą, jos papročius. Galbūt kalbos, kaip įrankio jau ir nebeužtenka? Galbūt dabar tegalime pažvelgti vienas kitam giliai giliai į širdį, pridėjus pirštą prie pulso palaistyti šaknis ir užsimerkus tyloje suklusti? Va, girdit? Ta melodija, kuri iš amžių glūdumos atklydo tiesiai pro pravertą langą, ji pasakoja legendą apie kinų šalį. O štai tas vėjo gūsis, kurio beveik net ir nejusti – tai vėjas nuo sijono klostės, nes šį sijoną dėvi dervišas ir sukasi ir sukasi paskendęs, susiliejęs su garsais. Tas trenksmas, nuo kurio net krūptelėjote – tai Afrikos širdy įvykę šokiai: kai ten smagu, visi triukšmauja ir daug daug juda, daug siūbuoja. Bet, paklausyk toliau…
„Shades Of The World“ tarptautinis muzikinis projektas, kuris gimė iš noro pažinti įvairių pasaulio kultūrų muziką, o kartu su ja ir jos žmones, pačią giliausią jų sąmonės dalį. „Shades Of The World“ – tai kelionė po pasaulį, nardant po improvizacijos ir džiazo labirintus su rankoje sugniaužtu, prie širdies priglaustu brangakmeniu, kurį per milijonus metų krislelis po krislelio užaugino kiekviena tauta.
Bilieto kaina – 10 Eur
Bilietus užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760. Po koncerto kviečiame pavakarieniauti.

Koncertą pristato Goethe institutas:

sotw_pd_web
inalbedo05Andre meisner (2)

artisokas

Jau šį sekmadienį!

2017 m. gegužės 21 d. 16 val. Paliesiaus dvaro koncertų salė PASAGA skambės muzika, kurią mums dovanos norvegas TORD GUSTAVSEN. „Solo koncertuose taip pat labai svarbus santykis su instrumentu, klausytoju ir savimi. Turi neužsidaryti savyje, sugebėti išreikšti muzikos tėkmę, palaikyti dialogą tarp savęs kaip aktyvaus subjekto ir savęs kaip muzikos tarpininko. Džiaugiuosi, kai tai pavyksta“, – sako interviu atlikėjas www.15min.lt žurnalistei.
Puiki pažintis su džiazo atlikėju iš Norvegijos – skaitykite 15min.lt žurnalistės Monikos Gimbutaitės  parengtą interviu.

Tord Gustavsen laukia visų mūsų koncertų salėje PASAGA, pasiklausykime.

artisokas

SUJUNGĖ MUZIKA IR ISTORIJA

Ansamblio POTSDAM TRIO koncertas – 2017 m. gegužės 20 d. (šeštadienį) 16 val.

„Kad galime ir norime groti kartu, pajautėme per pačią pirmąją pažinties valandą. Net sunku būtų paaiškinti, kas tai lėmė. Matyt, tiesiog buvo lemta susitikti“, – sako smuikininkas Atis Bankas apie ansamblį PORSDAM TRIO , kuris šiemet rengia koncertinį turą po Europą. Gegužės 20-ąją 16 val. su atlikėjais susitiksime Paliesiaus dvare.

Koncerto programoje:
E. Geist. Adagio iš baleto „Komischer Frueling“
D.Varelas. Amerikos indėnų siuita

K. M. Čiurlionis – A. Navakas. Preliudai

L. van Beethoven. Variations Op. 44
W. A. Mozart. Fortepijoninis trio G-dur K564
J. Brahms. Fortepijoninis trio Op. 8, Pirma dalis

Kodėl POTSDAM TRIO?

POTSDAM TRIO – tai klasikinės muzikos ansamblis, kuriame groja Kanados lietuvių smuikininkas Atis Bankas, prancūzų violončelininkas Damien Ventula ir vokiečių pianistė Constanze Beckmann. Kodėl atlikėjai iš skirtingų pasaulio šalių pasirinko tokį ansamblio pavadinimą, kodėl POTSDAM TRIO?

Atis Bankas dabar gyvena Kanadoje, iš Lietuvos jis išvažiavo daugiau kaip prieš trisdešimtmetį. Būtent Toronte prieš šešerius-septynerius metus jis susitiko pianistę Constanze Beckmann, kuri į Kanadą mokytis muzikos buvo atvykusi iš Vokietijos, iš Potsdamo. A. Bankas dėsto Toronto Karališkojoje konservatorijoje, o Constanze čia grojo kartu su Atis mokiniu. Smuikininkas ir pianistė netrukus pradėjo kartu koncertuoti, o prieš trejus metus jiedu suplanavo koncertą Potsdame, Constanze gimtajame mieste, kur ir susitiko trečiąjį savo ansamblio narį – prancūzą violončelininką Damien Ventula. „Jis dėsto Berlyne, taip pat dėstytojauja Prancūzijoje. Po susitikimo Potsdame mes jau nebesiskiriame, manome, kad kartu grosime dar ne vienerius metus. Visi trys esame dėstantys įvairių pasaulio šalių konservatorijose, iš skirtingų šalių, tačiau dabar stengiamės kuo dažniau susitikti ir kartu koncertuoti“, – sako A. Bankas. Būtent Atis ir yra ansamblio pavadinimo iniciatorius, nes anot atlikėjo, Potsdamas yra ypatingas miestas, norėjosi tuo ansamblio pavadinimu tarsi įamžinti, prisiminti ir kitiems priminti 1945 metais karo nugalėtojų pasirašytą Potsdamo sutartį, kuri tarsi ir užbaigė naujojo Europos žemėlapio perbraižymą, įtakų pasidalinimą. Tas paktas turi tiesioginės įtakos mūsų gyvenimams.

Žinot, vienas garsus politikas yra pasakęs, kad istorija nepersiduoda krauju, t. y., jos nepaveldėsi, ją reikia prisiminti bei priminti. Gal mano gyvenimo patirtis, emigracija, įvykiai, kurie klostėsi Europoje po karo, ir paskatino pasiūlyti tokį pavadinimą – POTSDAM TRIO. Visuomet stengiuosi pratęsti pasakojimus apie svarbius istorinius faktus, manau, tai nėra blogai. Žmonės pradeda mąstyti… Kadangi pirmą kartą visi koncertavome būtent Potsdame, mūsų pianistė kilusi iš šio miesto (beje, jos namas, kuriame anksčiau gyveno, yra visai netoli garsiųjų Cecilienhofo rūmų, kur ir vyko konferencija), mano noras visuomet prisiminti istoriją ir lėmė, kad tapome POTSDAM TRIO“, – sako Atis Bankas.

Anot jo, šis pavadinimas suformulavo ir pradinį ansamblio kelią renkantis muzikinius kūrinius, rengiant programas: prieškarinis, karo, pokarinis repertuaras. Žinoma, tuo neapsiribojama, tačiau pradžiai tokia kryptis buvo labai reikalinga ir sėkminga.

Trio Potsdam 01

artisokas

Trys koncertai – trys muzikos įvykiai

TRYS KONCERTAI

Pasaulio muzikos žvaigždės – Paliesiaus dvare!

Koncertų salė PASAGA

Muzikos gurmanams šie trys koncertai Paliesiaus dvare bus tikra dovana – klasikinė muzika, improvizacija, džiazas, fortepijono virtuozai… Visi žodžiai ir epitetai tiktų apibūdinti būsimų koncertų atlikėjus, kuriuos drąsiai galime pavadinti pasaulio muzikos žvaigždėmis. 

pasaulio muzikos zvaigzdes_POSTDAM TRIO

2017 m. gegužės 20 d. (šeštadienis) 16 val.

POTSDAM TRIO

Atis Bankas (smuikas, Lietuva/Canada), Damien Ventula(violončelė, Prancūzija), Constanze Beckmann (fortepijonas, Vokietija)

Programoje: L. van Beethoven, J. Brahms, W. A. Mozart, M. K. Čiurlionio – A. Navako, D. Varelas kūriniai.

Bilieto kaina – 15 Eur

 

pasaulio muzikos zvaigzdes_GUSTAVSEN

2017 m. gegužės 21 d. (sekmadienis) 16 val.

TORD GUSTAVSEN (fortepijonas, Norvegija)

Programoje – T. Gustavsen džiazo kompozicijos, improvizacijos norvegų liaudies dainų temomis…

Bilieto kaina – 15 Eur

 

pasaulio muzikos zvaigzdes_JEAN_MARC_LUISADA

2017 m. birželio 3 d. (šeštadienis) 16 val.

JEAN-MARC LUISADA (fortepijonas, Prancūzija)

Programoje: L. van Beethoven ir F. Chopin kūriniai.

Bilieto kaina – 20 Eur

Daugiau inf. ir bilietų teirautis el.p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. 8 626 82 760.

www.facebook.com/paliesiausdvaras/

artisokas

PASVEIKINKIME MAMĄ!

md_pd_web
Jau šeštadienį, gegužės 6-ąją, koncertų salėje PASAGA skambės melodijos mamai. Pasveikinkite brangiausius Jums žmones. Padovanokite jiems ne tik nuostabų koncertą, bet ir neužmirštamas viešnagės akimirkas Paliesiaus dvare. Kviečiame atvykti iš vakaro ar pasilikti po koncerto nakvynei, pailsėti, pasimėgauti SPA ir kitais poilsio malonumais.

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti.

Bilietus ir vakarienę užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760

artisokas

Koncertų salė PASAGA

2017 m. balandžio 23 d. (sekmadienis) 15 val.

SKAMBA KANKLĖS IR CIMBOLAI

kankles_pd_web

I dalis KANKLĖS

AUŠRINĖ ULINSKAITĖ (kanklės), Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla (mokytoja Aistė Bružaitė)

Dalyvauja: Ūla Paliokaitė (kanklės) ir Vaiva Blažienė (fortepijonas)

Koncertą veda Aistė Bružaitė

Programoje: J. S. Bach, J. Švedo, V. Bagdono, I. Stakvilės, Z. Bružaitės, V. Maliarov, M. Tournier, N. Munda kūriniai.

II dalis CIMBOLAI

Adutiškio seniūnijos muzikantai

STANISLOVAS RUMBUTIS (cimbolai, armonika )

DAINĖ RUMBUTYTĖ (cimbolai)

RITA TURLIENĖ (šaukštai)

Bilieto kaina –  3 Eur

Bilietus ir vakarienę po koncerto (jeigu pageidaujate) užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. 8 626 82 760.

artisokas

 

JAU BALANDŽIO 8 d. – KELIONĖ IKI BACHO

DIVERTIMENTO_pd_web

Koncerte skamba muzika, iš kurios genialusis J. S. Bachas galėjo semtis muzikinių idėjų, jos klausyti, iš jos mokytis ir tapti tuo nuostabiu kompozitoriumi, kurio kūrinių neišsemiamu gilumu, grožiu ir filosofija mes visi žavimės…

Programoje: D. Buxtehude, H. I. F. von Biber , A. Bertali, J. S. Bach kūriniai.

Atlikėjai: Raimonda Janutėnaitė, mecosopranas ir kamerinis ansamblis „Divertimento“:

Viktorija Zabrodaitė, fleita

Rima Švėgždaitė, smuikas

Vitalija Makrickienė, smuikas

Mantas Makrickas, altas

Mykolas Rutkauskas, violončelė

Nijolė Baranauskaitė, fortepijonas

Bilieto kaina – 10 Eur

Bilietus ir vakarienę po koncerto (jeigu pageidaujate) užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. 8 626 82 760.

artisokas

PASAULIS LIETUVOJE – Kovo 11-osios šventė

Keturios Rytų Lietuvos savivaldybės – Ignalinos r. savivaldybė, Švenčionių r. savivaldybė, Visagino r. savivaldybė ir Zarasų r. savivaldybė – Kovo 11-ąją šventę šiemet pirmą kartą šventė kartu Paliesiaus dvare. Šios šventės globėjas – Europos Parlamento narys Bronis Ropė, šventės organizatorius – Paliesiaus dvaro asociacija, projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Patys pirmieji į dvarą rinkosi jaunųjų atlikėjų festivalio -konkurso dalyviai iš keturių Rytų Lietuvos rajonų mokyklų: Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos, Švenčionių Juliaus Siniaus menų, Visagino Česlovo Sasnausko meno ir Zarasų meno mokyklos. Jaunieji pianistai ir jų mokytojai neišvengė konkursinio jaudulio, tačiau renginį vedęs smuikininkas, didelę pedagoginę patirtį turintis muzikas Gediminas Dalinkevičius kvietė visus šį suėjimą priimti kaip didžiulę šventę, džiaugtis galimybe pasibūti kartu ir pasiklausyti vieniems kitų, pasimokyti vieniems iš kitų. Tad jis ir atlikėjų pasirodymus vertinęs žinomas pianistas Povilas Jaraminas negailėjo jauniesiems pianistams gerų žodžių, geranoriškų pastebėjimų ir paskatinimo toliau tęsti savo pradėtus darbus. „Galima tik stebėtis ir pasidžiaugti, kaip puikiai vaikai groja, didžiulė pagarba jiems ir jų mokytojams“, – sakė po renginio P. Jaraminas. Kiekviena mokykla pasirodymui delegavo po penkis atlikėjus, tad kiekvienas iš jų laimėjo vieną iš šių nominacijų: už artistiškumą, už virtuoziškumą, už nuotaikingiausią pjesės interpretaciją, lyriškiausią pjesės interpretaciją arba už nuoširdžiausią pjesės interpretaciją. Visiems jauniesiems pianistams įteikti konkurso-festivalio dalyvio pažymėjimai.

Jaunųjų atlikėjų festivalio-konkurso dalyvio pažymėjimai įteikti:

Ignalinos M. Petrausko muzikos mokykla

Gabrielei Zabulytei (mokytoja Tatjana Šapokienė)

Barborai Karlaitei (mokytoja Laima Kutrienė)

Snežanai Poklikajevai (mokytoja Jurgita Antonovienė)

Sofy Šedler (mokytoja Tatjana Švidko)

Eimantui Labuckui (mokytoja Laima Kutrienė)

Švenčionių J. Siniaus meno mokykla

Justei Semėnaitei (mokytoja Lilija Girulskienė)

Gerdai Lipinskaitei (mokytoja Lilija Girulskienė)

Deimantei Rakštelytei (mokytoja Lilija Girulskienė)

Jolitai Kiseliovaitei (mokytoja Lilija Girulskienė)

Aurelijai Petrėnaitei (mokytoja Marina Tkačenko)

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykla

Marijai Kaleničenko (mokytoja Karina Gurina)

Alinai Rutkauskaitei (mokytoja Violeta Pščelovskaja)

Daniil Petrinko (mokytoja Alesia Krumplevskaja)

Valerijai Krumplevskajai (mokytoja Natalja Beločkina)

Pavel Každalevič (mokytoja Nina Bacienė)

Zarasų meno mokykla

Medai Matiukaitei (mokytoja Jūratė Stacevičiūtė)

Deimantei Ivanovaitei (mokytoja Dangira Zavackienė)

Urtei Solveigai Konošovaitei (mokytoja Danguolė Petrašiūnienė)

Airingai Šapalaitei (mokytoja Šviesuolė Venclovaitė)

Martynai Paradnikaitei (mokytoja Liudmila Vorobjova)

Po jaunųjų atlikėjų festivalio-konkurso vyko šventės oficialioji dalis. Susirinkusieji kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės kariais, vadovaujant rinktinės vadui pulkininkui leitenantui Sauliui Tamulevičiui, pagerbė Valstybės vėliavą, o kartu su  „Liepaičių“ merginų choru sugiedojo Valstybės himną. Po oficialiosios dalies šventės dalyviai buvo pakviesti paragauti pasieniečių košės, o paskui vyko jaunųjų atlikėjų, choreografinių ansamblių ir „Liepaičių“ merginų choro koncertas.

Tarp popietės koncerto atlikėjų buvo ir Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos 7 klasės smuikininkė Monika Sapiegaitė (mokytoja – Virginija Stuglienė, koncertmeisterė Birutė Paukštienė). Monika – Nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso laureatė, IV respublikinio Jono Urbos stygininkų konkurso 1 v. laureatė, IV tarptautinio Viktoro Radovičiaus jaunųjų stygininkų konkurso I v. laureatė. Smuikininkė atliko Franz Drdla kūrinį „Fantazija G. Bizet operos „Karmen“ tema”. Šią jauną talentingą atlikėją ir jos mokytoją Kovo 11-osios šventės proga europarlementaras B. Ropė pakvietė apsilankyti Briuselyje, Europos Parlamente.

Vakare vyko vakare puikus profesionalių atlikėjų Aleksandr Ramm (violončelė) ir Dariaus Mažinto (fortepijonas) koncertas „Beethoveno sonatos violončelei“.

Paliesiaus dvaras, kuris pakilo iš griuvėsių prieš ketverius metus, pamažu tampa Rytų Lietuvos kultūros centru – čia vyksta profesionalios muzikos koncertai, renginiai vaikams, rengiamos konferencijos ir plenerai. Paliesiaus dvaro istorija, profesionalus dvaro atstatymas, įvairi veikla traukia į Paliesiaus dvarą žmones iš visos Lietuvos. Kovo 11-ąją gal būt užgimė nauja tradicija – gražiausias šventes Paliesiaus dvare švęsti visoms keturioms Rytų Lietuvos savivaldybėms, jų žmonėms.

Virgio Stasiukėno ir Algio Jakšto nuotraukos.

artisokas

Koncertų salė PASAGA
2017 m. kovo 18 d. 16 val.

SUGĮŽIMAS

Jan Krzysztof Broja (fortepijonas)

Sugrizimas_kovo 18

Paliesiaus dvare – vienas garsiausių Lenkijos atlikėjų. Plačiau apie atlikėją skaitykite…

Bilieto kaina – 15 Eur.

Koncerto bilietus užsakykite iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. 8 626 82 760. Taip pat galite užsisakyti vakarienę po koncerto.

artisokas

KVIEČIAME ŠVĘSTI!

Plakatas_PASAULIS Lietuvoje

Rytų Lietuvos keturios savivaldybės (Ignalinos r. savivaldybė, Švenčionių r. savivaldybė, Visagino r. savivaldybė ir Zarasų r. savivaldybė) Valstybės atkūrimo šventę, Kovo 11-ąją, šiemet pirmą kartą minės drauge. Renginys PASAULIS LIETUVOJE vyks Paliesiaus dvare (Ignalinos r., Mielagėnų seniūnija). Jį organizuoja Paliesiaus dvaro asociacija, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Taip pat prie šventės organizavimo prisideda visos keturios savivaldybės bei rėmėjai.

Šventės vėliavos pakėlimas – 12val.

Programoje numatytas jaunųjų pianistų konkursas, kuriame dalyvauja Ignalinos Miko Petrausko, Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos ir Zarasų meno mokyklos jaunieji atlikėjai.

Po konkurso ir oficialiosios šventės dalies numatytas etnografinių ansamblių, jaunųjų atlikėjų, mergaičių choro „Liepaitės“ koncertas. Taip pat šventėje svečiuosis pasieniečiai, o vakare laukia puikių profesionalių atlikėjų koncertas.

VISI RENGINIAI NEMOKAMI.

Laukiame Jūsų Paliesiaus dvare. Švęskime kartu, paminėkime gražią valstybės šventę, pasimėgaukime jos akimirkomis ir pasidžiaukime Paliesiaus dvaro tęsiama tradicija – puoselėti muziką, koncertų salės PASAGA sceną suteikti ir jauniems atlikėjams, ir profesionalams.

Vakaro koncertui vietas rezervuokite iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. 8 626 82 760. Taip pat galite užsisakyti vakarienę po koncerto.

artisokas

Koncertų salė PASAGA

2017 m. vasario 25 d. 16 val.

Trio CLAVIOLA

Vytautas Giedraitis (klarnetas), Jurgis Juozapaitis (altas), Ugnė Antanavičiūtė (fortepijonas)

Skambės W. A. Mozart, L. Smit, M. Bruch, V. Germanavičiaus, J. Francaix kūriniai.

Bilieto kaina – 10 Eur

Po koncerto kviečiame pavakarieniauti, kaina asmeniui – nuo 12 Eur. Bilietus ir vakarienę užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Claviola_pd_web

artisokas

Koncertų salė

PASAGA

2017 m. vasario 18 d. 16 val.

NUO BAROKO IKI ROKO

Ansamblis „Bella Vita“ – Rasa Ringienė (fleita) ir Genadijus Savkovas (akordeonas)

Programoje: muzika fleitai ir akordeonui – klasikines melodijos, romantinė muzika, šiuolaikinė originali muzika fleitai, pramoginės džiazo melodijos ir pjesės.

Bilieto kaina – 10 Eur

Po koncerto kviečiame papietauti.

Bilietus ir pietus užsakyti el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760

bellavita_pd_web

artisokas

LAUKIAME KONCERTUOSE!

01repertuaras

artisokas

KONCERTŲ SALĖ

PASAGA

2017 m sausio 28-ąją (šeštadienį) 14.00 val.

ISPANIŠKOS SPALVOS

(pagal garsaus ispanų poeto Federiko Garsios Lorkos kūrybą)

Atlikėjai: Zita Martinavičiūtė (sopranas), Algimantas Pauliukevičius (gitara), Liucija Puidokaitė (šokis),Virgilija Kirnaitė (kastanjetės), Irena Žilinskienė (renginio vedėja).

Bilieto kaina 10 Eur.

spain_pd_web

Kas nenorėtų šaltais lietuviškos žiemos vakarais nors svajonėse persikelti į saulės nutviekstą, karštu temperamentu alsuojančią, mandarinais kvepiančią Ispaniją?

Profesionalių atlikėjų grupė padės Jums tai įgyvendinti.
Meilės dainos, gitaros aimanos, siautulingas flamenko ir kastanječių tarškesys. Visa tai, suvieniję poeziją, muziką ir šokį jums dovanos Zita Martinavičiūtė (sopranas), Algimantas Pauliukevičius (gitara), Liucija Puidokaitė (šokis),Virgilija Kirnaitė (kastanjetės) ir Irena Žilinskienė (renginio vedėja).
„Ispaniškos spalvos“ – tai ne tik meilės istorijos, aistringi šokiai, ilgesingas dainavimas, giliausi jausmai. Tai puiki progą susipažinti su labiausiai pasaulyje skaitomo ir verčiamo ispanų poeto, eseisto, muzikanto, dailininko ir dramaturgo Federiko Garsijos Lorkos kūryba.
Po koncerto tradiciškai kviečiame papietauti. Dėl bilietų ir pietų kreipkitės tel. 8 626 82 760 arba el. p. info@paliesiausdvaras.lt

Dar norime pratęsti šventinį laikotarpį ir dalinti dovanas – sausio 28-ąją švenčiantys gimtadienį du bilietus į koncertą gali įsigyti su 50 proc. nuolaida.

artisokas

Reikia Jūsų pritarimo!

Paliesiaus dvaras – tarp „Turizmo sėkmingiausiųjų 2016“. Gal nusipelnėme laimėti?

Esame tarp Turizmo departamento paskelbtų nominantų kategorijoje Sėkmingiausias 2016 metų sveikatos turizmo paslaugų teikėjas.

Gal nusipelnėme laimėti? Jeigu esate tokios nuomonės, atiduokite savo balsą už Paliesiaus dvarą!

Balsuoti reikia internetu turizmosekmingiausieji.lt arba www.tourism.lt iki sausio 15 d.

Susipažinti su visų kategorijų visais nominatais galite čia: http://www.tourism.lt/lt/naujienos/ar-jau-balsavote-uz-turizmo-sekmingiausiuosius-2016nominantu-pristatymas

artisokas

Metai šiandiena atsisveikina - sutikime Naujus

artisokas

ŠIŲ METŲ KONCERTAI

Koncertų salė PASAGA

2016 m.  lapkričio 26 d. 16.00 val.

Koncertinė programa „Šekspyro laikų muzika“

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis Canto Fiorito (meno vadovas Rodrigo Calveyra)

Bilieto kaina – 8 Eur

Plakatas_Paliesiaus

2016 m. gruodžio 2 d. 18 val.

Duetas „Jazz By Two“           

Marija Baranauskaitė (vokalas, klavišiniai), Anna Polukord (vokalas, gitara)

Bilieto kaina – 6 Eur

jazzbytwo_pd_2b

2016 m. gruodžio 11 d. 14 val.

Victor Paukstelis (fortepijonas)

Šokančių paveikslų rečitalis

Garso ir vaizdo draugystė, muzika ir „šokantys“ paveikslai, fortepijono garsų skambesys ir animacijos žavesys…

Bilieto kaina – 10 Eur

victor_pd_web

Kviečiame po koncertų pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur. Bilietus ir vakarienę būtina užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

artisokas

Koncertų salė PASAGA

Lapkričio 19 d. (šeštadienis) 14 val.

FORTEPIJONINIO KVARTETO MENAS

Karolina Beinarytė–Palekauskienė (smuikas), Jurgis Juozapaitis (altas), Saulius Bartulis (violončelė), Gabrielius Alekna (fortepijonas)

alekna_pd

Programoje: Wolfgang Amadeus Mozart, Gabriel Fauré kūriniai fortepijoniniam kvartetui ir Claude Debussy kūriniai fortepijonui solo.

Bilieto kaina – 10 Eur

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur. Bilietus ir vakarienę būtina užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Apie programą ir atlikėjus

Garsaus lietuvių pianisto Gabrieliaus Aleknos sugrįžimai iš JAV į gamtinę dažniausiai palydimi nuostabių koncertų. Šį kartą Gabrielių ir jo kolegas Karoliną Beinarytę–Palekauskienę (smuikas), Jurgį Juozapaitį (altas) ir Saulių Bartulį (violončelė) sutiksime ir Paliesiaus dvare – jau šį šeštadienį, lapkričio 19-ąją, koncertų salėje PASAGA turėsime progos mėgautis jų atliekamos muzikos.

Į fortepijoninį kvartetą susibūrę Kauno styginių kvarteto pirmasis smuikas K. Beinarytė–Palekauskienė ir violončelistas S. Bartulis, Lietuvos kamerinio orkestro altų koncertmeisteris vilnietis J. Juozapaitis (altas) ir dabar JAV gyvenantis pianistas G. Alekna parengė programą, kuri sulaukė itin palankaus vertinimo.Beje, šio kvarteto susikūrimo iniciatoriumi yra G. Alekna.

Proga paklausyti fortepijoninio kvarteto

Vasarą vykusiame Pažaislio muzikos festivalyje (beje, šis festivalis šiemet buvo ir Paliesiaus dvaro svečias) pasirodęs kvartetas nudžiugino tokiu profesionalų sambūriu. KTU profesorius pianistas Darius Kučinskas po koncerto savaitraštyje „7 meno dienos“ rašė: „Lietuvoje ne taip dažnai galima pasiklausyti gero fortepijoninio kvarteto. Priežastis labai paprasta – visi pianistai nori būti žymiais solistais, arba, jei nepavyksta, siekia bent pritarti žymiems vokalistams. O kamerinės muzikos tradicija, jungianti daugiau nei tris gerus muzikantus, tarp kurių būtų ir pianistas, Lietuvoje nėra tokia jau tvirta, kokia galėtų būti. Dėl to mes lyg prarandame (labai retai turime progą pasiklausyti koncertuose) nemažai nuostabių kūrinių, parašytų fortepijoniniams kvartetui, kvintetui ar dar didesnės sudėties kameriniams ansambliams, kuriuose būtinai skambėtų ir fortepijonas.“

Jautrus instrumentų „pokalbis“

Muzikologė Eugenija Žakienė „Nemune“ apie kvartetą ir jo atliktą programą rašė:„Koncerte skambėjo du skirtingai surežisuoti ir išjausti kūriniai. Atlikdami W. A. Mozarto kvartetą su beveik bethoveniškai dramatiška pirmąja dalimi ir žaismingu finaliniu rondo, keturi muzikai buvo lygiaverčiai partneriai. Jie itin jautriai perteikė visus instrumentų „pokalbius“, intonacinius mainus ir harmoninius kontrastus. Kitame opuse fortepijonas akivaizdžiai vyravo – Pirmąjį G. Faure kvartetą būtų galima prilyginti fortepijoniniam koncertui su styginiais. Į klausytojų širdis tiesiog įsiliejo lavina stiprios, harmoningos muzikos – anot autoriaus amžininko, „tokios aiškios, tokios tyros, tokios prancūziškos ir tokios žmogiškos“…

Tad šeštadienį turime progos patys išgirsti, kartu su atlikėjais išjausti kiekvieną muzikos akordą.

Kartu turėsite puikią progą vėl apsilankyti Paliesiaus dvare, o pirmą kartą atvykusiųjų laukia dvigubi malonumai – puiki muzika ir nuostabus istorija dvelkiantis jaukus dvaras.

artisokas

Koncertų salė PASAGA

2016 m. lapkričio 11 d. 19.00 val.

Mostly opera/ Daugiausia opera

Klasikinės muzikos duetas „AnMira Duo“

Anton Abanovič (fleita) ir Maria Mirovskaja (fortepijonas)

Programoje – mėgstamiausia klasika: Verdi, Mozart, Bizet, Tchaikovsky.

anMiraDuo

Bilieto kaina – 8 Eur

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur. Bilietus ir vakarienę būtina užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Plačiau su duetu ir atlikėjais galite susipažinti ansamblio svetainėje, o įrašų galite paklausyti čia.

artisokas

Koncertų salė PASAGA

Lapkričio 6 d. 14 val.

jaunamuzika2b

Choro JAUNA MUZIKA koncertas

Vadovas – Vaclovas Augustinas

APLODISMENTAI

2016 metų koncertinio sezono TOP 10

Programoje: amerikiečio Eric Whitacre, latvių Eriks Ešenvalds, Valds Pūce, choro vadovo Vaclovo Augustino ir kt. kūriniai.

Kviečiame po koncerto papietauti, kaina asmeniui – 12 Eur. Bilietus ir pietus reikia užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

Apie chorą

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ – vienas ryškiausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų Lietuvoje, įkurtas 1989 m. Profesionalaus kamerinio choro repertuarą sudaro visų epochų meistrų partitūros chorui a cappella, vokalinės-instrumentinės muzikos šedevrai ir premjeros, šiuolaikiniai užsienio ir lietuvių kompozitorių kūriniai. Choro meno vadovas ir dirigentas – Vaclovas Augustinas, nusipelnęs ir populiariosios, ir akademinės Lietuvos muzikos pasaulyje, 2010 m. buvo apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. „Jauna muzika“ kasmet surengia per 60 koncertų savo šalyje ir užsienyje. Diriguojant žymiems Europos ir pasaulio dirigentams, chorui yra tekę koncertuoti daugelio Europos šalių svarbiausiose muzikinėse salėse, Šanchajaus didžiojoje operoje Kinijoje, po keletą kartų Japonijoje ir Izraelyje. Surengti koncertai su Šv. Kristoforo bei Lietuvos kameriniais orkestrais, Kauno miesto simfoniniu orkestru, Berlyno kameriniu orkestru bei su visais pagrindiniais Izraelio orkestrais.

„Jauna muzika“ – tarptautinės choro muzikos federacijos narė. Kolektyvas taip pat yra reikšmingų projektų, tokių kaip choro muzikos dainavimo ir interpretavimo kursai (nuo 1995 m.), jaunųjų kompozitorių konkursas „Vox juventutis“ (nuo 2008 m.) ir kt., iniciatorius. „Jauna muzika“ yra pelniusi GRAND PRIX EUROPEO (1993 m.), „AUKSINIO DISKO“ (2002 m.), „Vilniaus garso“ (2003 m.) premijas, laimėjusi pirmąsias vietas ir 6 didžiuosius prizus 15 tarptautinių chorų konkursų. Choro atliekama muzika šiuo metu įrašyta 19-oje kompaktinių plokštelių

artisokas

Koncertų salė PASAGA

2016 m. spalio 29 d. 14 val.

mdp_pd_web-np

MAGIŠKŲ DUETŲ PUOKŠTĖ

Vokalinis duetas „Cantus Coronatus“

Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas)

Koncertmeisterė – Birutė Asevičiūtė

Programoje: C. Monteverdi, A. Vivaldi, H. Purcell, G. F. Händel, J. S. Bach, J. Haydn, W. A. Mozart kūriniai.

Bilieto kaina – 8 Eur

Vokalinis duetas „Cantus Coronatus“ – tai dviejų ypatingą dėmesį Baroko epochos muzikos repertuarui skiriančių Lietuvos atlikėjų Simonos Liamo (sopranas) ir Noros Petročenko (mecosopranas) naujas kūrybinis impulsas. Programoje „Magiška duetų puokštė“ dainininkės apjungia retai Lietuvoje skambančius C. Monteverdi, A. Vivaldi, H. Purcell‘o, G. F. Händelio, J. S. Bacho duetus ir arijas iš oratorijų, operų bei kantatų, praskaidrindamos ją ir klasicizmo genijų J. Haydno bei W. A. Mozarto kūriniais.

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur. Bilietus ir vakarienę būtina užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

artisokas

Koncertų salėje PASAGA

zlabys2_pd_a2Spalio 28 d. 19.00 val. koncertuoja Andrius Žlabys

Paliesiaus dvaro koncertų salėje PASAGA – vėl didžiulė šventė: spalio 28-ąją čia koncertuoja pianistas Andrius Žlabys (JAV/Lietuva), kuris Lietuvoje, gimtinėje, turi didžiulį savo talento gerbėjų būrį. Kuomet A. Žlabys atvyksta koncertuoti į Lietuvą, jis visuomet nudžiugina ir Paliesiaus dvare susirinkti pamėgusius muzikos mylėtojus – fortepijono garsai paskinda koncertų salėje PASAGA, virtuoziškasis atlikėjas, pelnęs tarptautinį pripažinimą ir laikomas vienu žymiausių šiuolaikinių Lietuvos pianistų, dovanoja klausytojams nepakartojamų emocijų.

Šį kartą koncerto programoje – J. S. Bach, L.V. Beethoven, S. Prokofiev kūriniai.

Bilieto kaina – 10 Eur.

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur. Būtina užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.

artisokas

Paliesiaus dvaras kviečia

Koncertų salėje PASAGA

Spalio 5 d. 17.00 val.

Gražiausi muzikos žiedai – mūsų Mokytojams

Pianistės prof. Birutės Vainiūnaitės rečitalis

Skambės Edward Grieg, Ferenc Liszt, Claude Debussy ir Olivier Messiaen kūriniai.

B.Vainiunatites-Ca

KONCERTAS NEMOKAMAS, tai Paliesiaus dvaro ir prof. B. Vainiūnaitės dovana MOKYTOJAMS ir visiems, kurie turėjo ar turi savo MOKYTOJĄ…

Mokytojo diena – visų mūsų šventė, tad švęskime kartu.

Prieš koncertą arba po jo galite paragauti Paliesiaus dvaro svetainės patiekalų. Pietūs ar vakarienė vienam asmeniui – 12 Eur.

Apie dalyvavimą koncerte ir kitus pageidavimus būtina pranešti ir užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 610 44 226.

artisokas

PALIESIAUS DVARO PASAGOS KONCERTŲ SALĖ

2016 m. rugsėjo 25 d. (sekmadienis) 14 val.

TEA FRANCHI (sopranas)

Le Grand Tour Italien/Didysis Italijos turas

Kelionė su Verdžio, Pučinio ir kitų XVIII–XIX a. Italijos kompozitorių muzika

Akompanuoja pianistas Linas Dužinskas

TeaFranchi_pd_b3

Bilieto kaina – 8 Eur

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur.

Būtina užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 610 44 226.

Tea Franchi baigė klasikines ir literatūros studijas Milano universitete, taip pat studijavo vokalą  Luca Marenzio konservatorijoje Brešoje. Dabar ji studijuoja su Akiko Nakajima (pirmasis sopranas Vienos Volksoper operos teatre) ir Yva Barthelemy (pirmasis sopranas Paryžiaus Operoje).

Tea Franchi atliko įvairius vaidmenis, tokius kaip Musetta G. Pučinio „La Boheme“ (režisierius Tolomelli), I ir II-ojo soprano partijas J. S. Bacho „Matthäuspassion“, I ir II-ojo soprano partijas J.S. Bacho „Magnificat“ ir Elisettos vaidmenį Domenico Cimarozos „Il matrimonio segreto“ (režisierius Enzo Dara).

Ji taip pat atliko pasakotojos vaidmenį I. Stravinskio „L’Histoire du Soldat“ (režisierius M. Rivolta) bei skaitytojos vaidmenį „Les Chansons de Bilitis“.

Tea nuolat dalyvauja koncertinėse programose, atlieka operos arijas, yra parengusi solinių programų.

2015 metų vasarą Tea Franchi  dalyvavo “MIMF” (Metropolitan International Music Festival) Niujorke, o 2016 gegužę – Japonijos operos festivalyje “Gunma-Itakura” (Japonija).

 

artisokas

Rugsėjo 17 d. (šeštadienį) 14 val. Paliesiaus dvaro PASAGOS koncertų salėje

KONCERTAS

Petras Geniušas

Fortepijono rečitalis

PetrasGeniusas_pd-bBilieto kaina – 8 Eur.

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur.

Būtina užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 610 44 226.

Apie atlikėją

Tarp Lietuvos atlikėjų P. Geniušas išsiskiria muzikinių interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais, solistais ir dirigentais.

Tačiau klasikinio pianisto amplua jam per siauras, todėl neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ir net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Jis nenuilstamai plečia savo muzikinį akiratį – nuo įvairių pasaulio tautų folkloro iki avangardinės muzikos, džiazo ir elektronikos.

Grįžtamuoju ryšiu šie interesai praturtina ir Petro Geniušo klasikinio muzikavimo praktiką. Šalia išlavinto muzikinio skonio, technikos ir jautrumo garsui, tai, matyt, yra viena vertingiausių šio pianisto savybių.

Plačiau apie atlikėją čia.

artisokas

PALIESIAUS DVARO PASAGOS KONCERTŲ SALĖ

2016 m. rugsėjo 25 d. (sekmadienis) 14 val.

TEA FRANCHI (sopranas)

Le Grand Tour Italien/Didysis Italijos turas

Kelionė su Verdžio, Pučionio ir kitų XVIII–XIX a. Italijos kompozitorių muzika

Akompanuoja pianistas Linas Dužinskas

TeaFranchi_pd_b2

Bilieto kaina – 8 Eur

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur.

Būtina užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 610 44 226.

Tea Franchi baigė klasikines ir literatūros studijas Milano universitete, taip pat studijavo vokalą Luca Marenzio konservatorijoje Brešoje. Dabar ji studijuoja su Akiko Nakajima (pirmasis sopranas Vienos Volksoper operos teatre) ir Yva Barthelemy (pirmasis sopranas Paryžiaus Operoje).

Tea Franchi atliko įvairius vaidmenis, tokius kaip Musetta G. Pučinio „La Boheme“ (režisierius Tolomelli), I ir II-ojo soprano partijas J. S. Bacho „Matthäuspassion“, I ir II-ojo soprano partijas J.S. Bacho „Magnificat“ ir Elisettos vaidmenį Domenico Cimarozos „Il matrimonio segreto“ (režisierius Enzo Dara).

Ji taip pat atliko pasakotojos vaidmenį I. Stravinskio „L’Histoire du Soldat“ (režisierius M. Rivolta) bei skaitytojos vaidmenį „Les Chansons de Bilitis“.

Tea nuolat dalyvauja koncertinėse programose, atlieka operos arijas, yra parengusi solinių programų.

2015 metų vasarą Tea Franchi dalyvavo “MIMF” (Metropolitan International Music Festival) Niujorke, o 2016 gegužę – Japonijos operos festivalyje “Gunma-Itakura” (Japonija).

 

artisokas

SPALVINGĄ RUDENĮ – PUIKI MUZIKA

Atsisveikinome su vasara. Atskubėjęs ruduo džiugins savo spalvomis, lieps prisiminti šiltus apsiaustus, atneš vėsesnius ir pritemdytus vakarus.

Paliesiaus dvaras rudeniui parengė puikią koncertinę programą, tad mėgaukimės gera muzika, jaukia dvaro aplinka.

KVIEČIAME Į RUGSĖJO MĖNESIO KONCERTUS!

I-netui Paliesiaus Dvaras 2016-09-01.cdr

artisokas

Paliesiaus dvaras kviečia!

2016 d. rugsėjo 10 d. 14 val.

Neužmirštamos akordeono melodijos

savkovas_pd

Genadijus Savkovas (akordeonas) ir draugai

Tomas Leiburas (fortepijonas)

Eugenijus Mikšys (bosine gitara)

Skambės 1930–1970 metų muzika

Bilieto kaina – 6 Eur

Rugpjūčio 10-osios, šeštadienio, popietę akordeono meistras G. Savkovas ir jo bičiuliai žada sukurti ypatingą koncerto nuotaiką, nuspalvintą tolimų laikų romantika ir mielais prisiminimais…
„1930–1970 metų muzika perteikia tų laikų atmosferą ir „gyvą“ instrumentinį skambesį. Išgirsite tango, valsą, polką, fokstrotą. Taip pat skambės ir Lotinų Amerikos melodijos (soro, samba, bossa-nova) ir džiazo stiliaus pjesės. Tikiuosi, kad klausytojus nudžiugins ir originali P. Frosini, B. Tichonovo, B.Verslerio, J. Peskovo, taip pat D. Kerno, A. K. Zobimo ir kitų autorių kūriniai, skirti akordeonui“, – taip koncerto programą pristato Genadijus Savkovas.

Linkime smagių muzikinių akimirkų!

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur. Būtina užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 610 44 226.

artisokas

Paliesiaus dvaro svečias – Pažaislio muzikos festivalis

^EE6DC6A71188D499A47E82944CB7D9D59C81443F9B29983C4A^pimgpsh_thumbnail_win_distr Rugpjūčio 14 d. (sekmadienį) 17 val. Paliesiaus dvare
Su meile Barbrai Streisand

08.13 sasenko-internetuiEvelina Sašenko (vokalas)

08.13 Zdanavicius-internetuiPaulius Zdanavičius (fortepijonas)
Programoje – dainos iš Barbra Streisand repertuaro

Bilieto kaina – 10 Eur. Daugiau apie koncertą ir bilietų įsigijimą žiūrėkite čia: http://www.pazaislis.lt/

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur. Būtina užsakyti iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 610 44 226.

artisokas

KVIEČIAME Į KONCERTĄ IR PARODŲ ATIDARYMĄ

2016 m. rugpjūčio 9 d. 17 val.

PALIESIAUS PLENERO UŽDARYMAS: koncertas ir paroda

ir

NOROS RAY fotografijų paroda ENCYCLIUS

Rugpjūčio 9 d. 17 val. laukiame Jūsų Paliesiaus dvare (Ignalinos r.). Šis vakaras bus skirtas dailei, muzikai ir fotografijai.

Pirmiausia vyks Paliesiaus plenero (plenero dalyviai: Aistė Gabrielė Černiūtė, Tomas Kiauka, Vidas Poškus, Viktoras Paukštelis, Vytautas Paukštelis, Leo Ray ir Dominykas Sidorovas) uždarymas, kuriame turėsime progos ne tik pamatyti plenere sukurtus kūrinius, bet ir pasiklausyti puikios fortepijoninės muzikos koncerto: pianistai Nora Ray ir Viktoras Paukštelis atliks G. F. Haendel, D. Scarlatti, F. Chopin, A. Scriabin, S.Rachmaninoff kūrinius.

Tą patį vakarą Paliesiaus dvare bus atidaryta Noros Ray fotografijų paroda ENCYCLIUS. Tad drąsiai galime teigti, kad rugpjūčio 9-oji dvare bus tikra menų puota.

Vakaro pabaigoje vyks Vytauto Paukštelio DJ pasirodymas. Skambės atlikėjo ir kitų autorių kūriniai.

Renginys nemokamas.

Kviečiame po renginio neskubėti namo ir pasimėgauti buvimu kartu, kviečiame pabendrauti su menininkais.

Norintys po renginio dvare pavakarieniauti (asmeniui – 12 Eur) praneškite apie tai iš anksto el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel.: +370 610 44 226.

plenero_pdnora-ray_pd

 

artisokas

zlabys_pd_a2

Andrius Žlabys (fortepijonas)

Liepos 15 d. (penktadienis) 19.00 val.

Koncerto programoje: G. F. Handel, C. Debussy, C. Franck

Jaunas ir talentingas pianistas Andrius Žlabys žavi savo sugebėjimu publikai perteikti pačius subtiliausius kompozitorių sumanymus, mokėjimu „prakalbinti“ pamėgtą instrumentą taip, kad juo žavėtųsi visi aplinkui.

A. Žlabys baigė mokslus Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijas tęsė JAV, „Curtis“ muzikos institute. Dar vėliau Andrius mokėsi Cleveland muzikos institute pas garsų pianistą bei dirigentą Sergei Babayan.

Klasikinės muzikos aukštumas pasiekęs pianistas koncertavo pačiose geriausiose pasaulio koncertų salėse (Avery Fisher Hall (Lincoln Center, Niujorkas), Concertgebouw (Amsterdamas), Carnegie Hall (Niujorkas), Teatro Colón (Buenos Aires), Wigmore Hall (Londonas), The Musikverein (Viena) ir Suntory Hall (Tokijas)) su garsiais atlikėjais ir orkestrais.

Daugiau apie atlikėją

—————

Koncerto bilieto kaina – 15 Eur, senjorams, mokiniams ir studentams – 8 Eur.

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur.

Būtina išankstinė registracija el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba

arba tel.: +370 683 47 081, +370 626 82 760.

Daugiau informacijos Facebook.

artisokas

kirlikauskas_pd_a3b

LIEPOS 3 DIENĄ KONCERTUOJA DAUMANTAS KIRILAUSKAS (fortepijonas)

KONCERTAS IN C
Fortepijono rečitalis
Programoje: J. S. Bach Partita No. 2 c-moll BWV 826 ir L. van Beethoven Varijacijos Diabelli tema op. 120.

Koncerto pradžia – 18.00 val.

KONCERTAS NEMOKAMAS.

Daumantas Kirilauskas dažnai apibūdinamas kaip vienas ryškiausių, universaliausių ir produktyviausių pianistų šalyje. Jis yra Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos fortepijono katedros docentas, daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas.

Pianisto repertuaras prasideda nuo Bacho ir Händelio ir tęsiasi iki XXI amžiaus moderniausių kompozicijų. Svarbią vietą jo repertuare užima Beethovenas. Šalia solinių kūrinių pianistas nemažai grojo kamerinėse sudėtyse su žymiais Lietuvos ir užsienio solistais, bei kolektyvais.

Pianistas koncertavo beveik visose Europos šalyse, JAV bei Kanadoje, tarp jų Mozarteum Grosser Saal, Maskvos Čaikovskio Konservatorijos, Leipcigo Gewandhaus, Schumann Haus Bonn, Vitebsko Filharmonijos, Helsinkio Temppeliauki, Nybrokajen Stockholme, Oslo Concerthus, Kölno WDR Klaus von Bismarck, Rigos The Great Guild Hall, ir kt.salėse. Nuolatinis Lietuvos Nacionalinės Filharmonijos svečias. Skambino su visais Lietuvos orkestrais bei Latvijos Sinfonietta Riga. Daugelio užsienio ir Lietuvos festivalių dalyvis, tarp jų nuolatinis Thomo Manno festivalio svečias.
Pianistas išleido 8 solinius albumus: Carl Vine Miklos Maros Piano Sonatas, 2006, Nothing But Chopin, 2008, The Old Photo Box, 2010, Iš Praeities / From The Past, 2011, Nežinia, 2011, Prokofiev Piano Sonatas Nos. 2, 7 & 9, 2013, Bach Partitas Nos. | 1 | 3 | 6 |, 2014, 9 Beethoven Piano Sonatas (3 CD’s set), 2016.

M.K. Čiurlionio menų mokyklos absolventas (1991) toliau tęsė mokslus Salzburgo Universitete Mozarteum, kurį jis baigė aukščiausiu įvertinimu, įgydamas Menų Magistro laipsnį. Jo mokytojai buvo Liucija Drąsutienė (nuo 1984 iki 1994) ir legendinis Karl-Heinz Kämmerling (nuo 1994 iki 2000).

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur.

Būtina išankstinė registracija el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 610 44 226.

Daugiau informacijos dvaro Facebook paskyroje.

artisokas

J. S. BACHO ŠEDEVRAS – PO PALIESIAUS DVARO SKLIAUTAIS

Birželio 19 d. 16.00 val. – PRANCŪZĖS PIANISTĖS HELENE PAPADOPOULOS KONCERTAS. Skambės vienas sudėtingiausių klasikinės muzikos šedevrų – J. S Bacho Goldbergo variacijos.

Nedaugelis pianistų imasi studijuoti šį iš Arijos ir 32 variacijų sudarytą daugiasluoksnį, be galo techniškai sudėtingą kūrinį. Goldbergo variacijos – tai J. S. Bacho vienas svarbiausių ir brandžiausių gyvenimo kūrinių. Muzikinė Goldbergo variacijų kelionė prilygsta tokiems literatūros šedevrams kaip Homero „Odiseja“ ar Džeimso Džoiso „Ulisas“.

Koncerto bilieto kaina – 15 Eur, senjorams, mokiniams ir studentams – 8 Eur.

Kviečiame po koncerto pavakarieniauti, kaina asmeniui – 12 Eur.

Sutaupysite registruodamiesi ir bilietus bei vakarienę užsakydami iki birželio 12 dienos – taikoma 15 proc. nuolaida.

helene_poster_web_v2

artisokas

PALIESIAUS DVARAS KVIEČIA Į PREMJERĄ

Birželio 12 d. 14.00 val. AVILIO teatro spektaklis KAUKUČIŲ NUOTYKIAI SENOJOJE GIRIOJE. Premjera! Renginys skirtas visai šeimai. Tai mitologinė pasaka šeimai pagal G. Beresnevičiaus kūrinį.

Spektaklis žaismingai ir jautriai supažindina vaikus su mūsų tautos mitologija ir jos personažais, t.y. mitologinėmis būtybėmis, dievais. G. Beresnevičius pažvelgė į mitologiją vaiko akimis.

Po spektaklio laukia smagūs fantazijos ir darbštumo išbandymai – kūrybinės dirbtuvės visai šeimai: mokysimės pasigaminti savąjį „kaukutį“ ar „naminuką“.

Bilieto kaina šeimai – 5 Eur.

Prašome iš anksto registruotis el. p. info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 610 44 226.

avilio_poster_web

artisokas

VASARA PALIESIAUS DVARE

Susitikime!

Artimiausi mūsų renginiai:

birželio 12 d. 14.00 val. – AVILIO teatro spektaklio KAUKUČIŲ NUOTYKIAI SENOJOJE GIRIOJE premjera!

birželio 19 d. 16.00 val. – prancūzės pianistės Helene Papadopoulos koncertas. Skambės vienas sudėtingiausių klasikinės muzikos šedevrų – J. S Bacho Goldbergo variacijos.

Teiraukitės tel. +370 610 44 226, el. p. inf@paliesiausdvaras.lt

Paliesiaus dvare vasara prasideda!

Trokštame keliauti, norime ilsėtis, stygstame ramaus gamtos prieglobsčio, maga patirti naujų įspūdžių, siekiame pažinti, išgirsti, pamatyti… Vadinasi, atėjo vasara.

Paliesiaus dvaras atviras visiems vasarotojams: koncertai, ekskursijos po dvarą, gardus maistas dvaro restorane, rami nakvynė dvaro viešbutyje, sveikatingumo trasos, renginiai visai šeimai… Rinkitės. Atvykite. Mes lauksime Jūsų ir stengsimės sukurti nepakartojamų akimirkų Jums ir Jūsų artimiesiems, draugams, bičiuliams.